Wpis z mikrobloga

STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno były tylko elektryczne. Dzisiaj większość takich płyt w sklepach to płyty indukcyjne. Z wyglądu są takie same, ale działanie całkiem inne. Płyty elektryczne działają tak, że rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny.
Całkowicie inne działanie jest w przypadku kuchni indukcyjnych- zachodzi proces histerezy magnetycznej i indukowania prądów wirowych i emisję przy tym bardzo dużej ilości promieniowania elektromagnetycznego. Promieniowanie elektromagnetyczne może być szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze nawet.

Jeżeli więc nie używasz kuchenki mikrofalowej ze względu na zdrowie, nie używaj też kuchenek indukcyjnych.
Większość producentów ma w ofercie zarówno płyty elektryczne jak i indukcyjne, one wyglądają tak samo (czasem indukcyjne zaznaczone są napisem "induction"), dlatego warto się upewnić czy kupujemy indukcyjną czy elektryczną płytę. Nigdy nie kupujcie płyt indukcyjnych!
Więcej np. tu do poczytania: https://www.thehealthyhomeeconomist.com/induction-stove-dangers-what-to-buy-instead/

#agd #zdrowie #technologia #kuchnia #gotowanie #nauka #dom #mieszkanie #ciekawostki #prawo #elektronika #elektryka #electrolux #amica #swiat
Sztukawojny - STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno b...

źródło: comment_16665978653o85hKGKs0BjY3wliqPX3G.jpg

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: Ale po co masz używać woka skoro na indukcji stir fry możesz spokojnie zrobić na zwykłej patelni. Zresztą wok na zwykłej kuchence gazowej to też jest nieporozumienie bo to narzędzie stworzone do palnika 5kW+.
  • Odpowiedz
@Radus: no ale musisz mieć gaz, to spory kłopot, nowe budynki nie mają, musiałbyś mieć butle - nie wiem czy to w ogóle legalne w nowych blokach. Poza tym ogromną zaletą indukcji jest łatwość czyszczenia, dodając palniki i kratki tę zaletę zabierasz.

Jak dla mnie - fajnie czasem sobie pomachać patelną nad ogniem jak Chińczyki w chińskich knajpach, ale da się bez tego żyć, zresztą zwykła kuchenka gazowa ze zwykłym
KEjAf - @Radus: no ale musisz mieć gaz, to spory kłopot, nowe budynki nie mają, musia...

źródło: comment_16666127320tYkCeKx8G8fOKigY80K9m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Może jak kolega wyżej, mylisz indukcję z ceramiką. Dla mnie kuchnia gazowa nie ma żadnego plusa. Nawet na najmniejszym ogniu można przypalić zamiast podgrzać. W indukcji dajesz na 1 i podgrzewasz.
  • Odpowiedz
@Sztukawojny: jeśli nie używasz mikrofalówki ze wględu na zdrowie, to doucz się. A jeśli nie chcesz, to weź ksiązkę i napieprzaj się nią w głowę, może wtedy trochę wiedzy wejdzie.
  • Odpowiedz
@coma24: wok na indukcyjnej średnio działa. Podnosi się go co chwilę lub przechyla, a indukcja nie grzeje i się wyłącza.
Nie opalisz cebuli do rosołu.
I pewnie więcej jest przykladów.
  • Odpowiedz
Może jak kolega wyżej, mylisz indukcję z ceramiką. Dla mnie kuchnia gazowa nie ma żadnego plusa. Nawet na najmniejszym ogniu można przypalić zamiast podgrzać. W indukcji dajesz na 1 i podgrzewasz.


@Qql3l3: Nie. Nie mylę indukcji z ceramiką. Indukcja np. prawie w ogóle się nie nagrzewa ¯\_(ツ)_/¯ no i jak mam coś usmażyć metodą stit-fry na indukcji bo nigdy nie potrafiłem?

Przez jakieś 2 lata nie mogłem się przyzwyczaić do indukcji jakoś bardziej czuję gotowanie na gazie- podobną opinię mają znajomi Szefowie
  • Odpowiedz
Aaaaa no do zawodowego gotowania to może i gazówka lepsza, ale do gotowania domowych obiadów polskiej kuchni to indukcja wygrywa.


@Qql3l3:

ma swoje wady i zalety jak Kaszojad podrosnie pewnie kupię płytę indukcyjną bo bezpieczniejsza i prostsza w obsłudze :-) mam nadzieję, że będzie wtedy sporo modeli z pokrętłami bo szlag mnie trafia przy dotykowych wolę mieć kontrolę nad temperaturą #pdk

nie znam zadnego Kucharza który w domu
  • Odpowiedz