Wpis z mikrobloga

STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno były tylko elektryczne. Dzisiaj większość takich płyt w sklepach to płyty indukcyjne. Z wyglądu są takie same, ale działanie całkiem inne. Płyty elektryczne działają tak, że rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny.
Całkowicie inne działanie jest w przypadku kuchni indukcyjnych- zachodzi proces histerezy magnetycznej i indukowania prądów wirowych i emisję przy tym bardzo dużej ilości promieniowania elektromagnetycznego. Promieniowanie elektromagnetyczne może być szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze nawet.

Jeżeli więc nie używasz kuchenki mikrofalowej ze względu na zdrowie, nie używaj też kuchenek indukcyjnych.
Większość producentów ma w ofercie zarówno płyty elektryczne jak i indukcyjne, one wyglądają tak samo (czasem indukcyjne zaznaczone są napisem "induction"), dlatego warto się upewnić czy kupujemy indukcyjną czy elektryczną płytę. Nigdy nie kupujcie płyt indukcyjnych!
Więcej np. tu do poczytania: https://www.thehealthyhomeeconomist.com/induction-stove-dangers-what-to-buy-instead/

#agd #zdrowie #technologia #kuchnia #gotowanie #nauka #dom #mieszkanie #ciekawostki #prawo #elektronika #elektryka #electrolux #amica #swiat
Sztukawojny - STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno b...

źródło: comment_16665978653o85hKGKs0BjY3wliqPX3G.jpg

Pobierz
  • 181
Płyty elektryczne działają tak, że rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny.


@Sztukawojny: przykro mi, ale mylisz się!
To własnie płyty indukcyjne są stosunkowo niegroźne: emitują fale EM na nieszkodliwych dla człowieka częstotliwościach, ciepło zaś wytwarzają dzięki prądom wirowym całkowicie zamykającym się wewnątrz ferromagnetyka.
Kuchnie elektryczne, te z grzałkami zaś, to jest czyste zło! Promieniowanie podczerwone, możliwość poparzenia, nerwice wywołane długim czasem rozgrzewania - to jest dopiero
@Sztukawojny: nie no, wszystkie są dobre, ale prawda jest taka, że niektórych rzeczy nie zrobisz na indukcyjnej co zrobisz na gazowej. Indukcyjne są zajebiste jak gotowanie polega głównie na podgrzewaniu jedzenia, ew jakieś typu ugotuj makaron.
@Sztukawojny: a tak na poważnie, to każdy kto gotuje trochę więcej, wie, że gotowanie na kuchence elektrycznej jest do bani.

Kuchenka gazowa daje możliwość szybkiego regulowania płomienia o stałej temperaturze

S kolei kuchenki elektryczne oparte są o sterowniki ADC, gdzie stopień nagrzania nie odpowiada temperaturze grzałki (bo temperatura grzałki zwykle jest stałą w kuchenkach elektrycznych), a części okresu (okres na zasadzie wykresu funkcji okresowej), podczas którego grzałka jest załączona

jeśli ktoś
@Strzelec_wyborowej: Serio wolisz gaz? Chyba nigdy nie robiłeś nic na indukcji. Wychowałem się na gazie, kupiłem mieszkanie gdzie był gaz. Teraz przeprowadziłem się na dom i mam indukcję. Nigdy więcej nie przeszedłbym na gaz. Starty ciepła jakie są przy gazie to poezja. Nie wspomnę już o żółknięciu wszystkiego co wokół kuchenki gazowej.