Wpis z mikrobloga

Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z posiadaczy aut w "dizlu" xD. Przez lata wpajali nam że to najlepsze i najtańsze paliwo - "Panie, ropa po PINĆ złoty, taniej jezdzić się nie da, jak dobrze popytasz to i za CZTERY kupi, idz na parking i pogadaj z kierowcami tirów, jak nie to teściu ci troche z ciągnika spuści, na upartego to i rzepakowego wlejesz, taki dizelek to ci wszystko przepali, hehe"..

Nie minął nawet rok a cena ropy jest już prawie o 2 zlote większa od ceny benzyny. Z pięciu złotych zrobiło się 8,50. XD Teraz weźmy sobie przykładowy samochód w gnojowicy, niech będzie to kultowy już Passat b5 z niezawodnym 1.9tdi i policzmy ile kosztuje nas jazda w przeliczeniu na 100 kilometrów.

Książka mówi o 6 litrach na sto, co jest oczywistą bujdą na resorach, w rzeczywistości to coś bliżej ośmiu, dla poprawnego wyniku zaokrąglijmy do 9-ciu, idzie zima a więc wiadomo - spalanie większe xD wychodzi nam jakies 80 ZŁOTYCH za 100 kilometrów xD kurła, taniej byłoby pojechać taksówką albo uberem, do tego te sypiące się turbiny i problemy z odpalaniem na mrozie xD

Powiedzcie mi, kto w 2022 roku, poza rolnikami biorącymi dopłaty jeszcze kupuje dizla? XD chyba jacyś masochiści. Dobrze że mam instalacje LPG, tankuje po 3 zlote, przy spalaniu rzędu 8 litrów, kosztuje mnie to 24 zlote, czyli tyle co nic. W dodatku czyściutko i ekologicznie, z zachowaniem wysokiej kultury pracy jednostki napędowej, która nie wyje jak pompa od szamba mająca za chwilę wyzionąć ducha xD

#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #mechanikasamochodowa #inflacja #gospodarka #ekonomia
h.....4 - Patrze sobie na te pylony z cenami na stacjach paliw i po prostu kisnę z po...

źródło: comment_1666592014Nbj6FQcjiRzlvjYzsNsoqj.jpg

Pobierz
  • 273
@Lewy91 brawo, nie ma to nic wspólnego z tym co napisałem;p jak samochód na lpg ciągnie gorzej niż na benzynie = wysra ci głowicę. Jak masz hydrauliczną kompensację to zajmie to chwilę dłużej. Na prawidłowo ogarniętej instalacji problem nie występuje, ale do tego trzeba czarodzieja a takich to ze świecą szukać. W Gdańsku znam dwóch na całe trójmiasto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@heterodewiant44: xD

Tymczasem ja z moim 2.0 TDI 140KM 53 zł/100km w cyklu mieszanym, który nie musiał zakładać instalacji gazowej za kilka tysięcy złotych, żeby spalać 15 zł/100km mniej licząc że kiedyś się zwróci.

Już nie mówiąc, że nowe benzyny nie zawsze lubią się z gazem, to pozdrawiam jak ktoś tankuje benzynę za ~7 zł i spala jej np. 12l w cyklu mieszanym, więc ciągle wychodzi mu drożej niż w mojej
Tymczasem ja z moim 2.0 TDI 140KM 53 zł/100km w cyklu mieszanym


@Alakecz: Wczoraj wróciłem z Bieszczad gdzie jeździłem autem z takim silnikiem.
Zrobilem 450km i wyszlo 48zl za 100km, uwazam ze to dobry wynik jak na moją jazdę gdzie lubie czasami wyprzedzic( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdybym jezdzil bardziej ekonomicznie to jeszcze kilka złotych mniej by wyszlo.
@mix3d Trochę ze spalaniem OP poszalał ale gaz ostatnio za 2.79 widziałem a sam średnio tankuje po 2.90 xD

@mat0707 Zazwyczaj dużo szybciej się włączy gaz aż sam byłem zdziwiony ze tak szybko się w zimie przełącza. Na dworzu było z -22 jak mi się gaz po 2 kilometrach włączył ale wtedy niektóre diesle miały spory problem by zagadać xD A w lato to pewnie i by na LPG od razu odpalił.
8 litrów ropy to dziś średnia spalania w dwulitrowym aucie przy jeździe w cyklu mieszanym..


@heterodewiant44: ej ja mam diesla ale z końca lat '80 i pali 8 do 10 litrów. Te nowsze to chyba nie palą tyle co mój staruszek, co? Weź pisz bardziej realistyczne baity