Wpis z mikrobloga

Dzisiaj koleżanka z pracy wyśmiała typa, który ma 30 lat, bo mieszka ciągle z rodzicami. Powiedziałam, że lepiej mieszkać z rodzicami (jesli są normalni ofc), zamiast mieć kredyt na który kogoś nie stac.

Koleżanka spłaca kredyt sama po rozwodzie. Ledwo do 1 starcza i ciągle kończy, że mało zarabia. Chyba koniec znajomości ( ͡º ͜ʖ͡º)
#inflacja #nieruchomosci
  • 100
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@freeszpak: Kiedyś domy wielopokoleniowe były standardem ale na wsi gdzie nikt nawet nie myślał żeby się wyprowadzić a najdalsza podróż rodziny to była na ślub w rodzinie. Nie muszę do tego dodawać, że główną rolą kobiety było siedzenie w domu.

W ogóle jeszcze 100 lat wcześniej to facet mógł legalnie bić żonę i nikt się temu nie dziwił a ksiądz był najważniejsza osoba w w okręgu 30km. A jeszcze wcześniej to
pewnie że gra i nawet w weekendy na imprezy chodzi. Dorabia w wakacje głównie. Studia raczej z tych bardziej wymagających szczególnie na 1 i 2 roku


@rafti77: na mnie najlepiej zadziałała minimalna pomoc rodziców, czyli dostałem na pokój i na żarcie plus karta miejska :D Ogarnąłem sobie pracę, wtedy to było chyba 5-6zł/h ale to dawno temu, pracowałem między zajęciami i po zajęciach. Także 8-20 byłem wypompowany codziennie. Nie polecam, bo
@krne: mieszkanie w mieszkaniu w którym żyło się z kobietą 5 lat potrafi przywoływać wspomnienia których podczas rozstania niekoniecznie chcesz doświadczyć. Chciałem zacząć sobie od nowa.
@freeszpak:

Właśnie to jest ciekawy temat, faktycznie na wsi jeszcze tak jest, może trochę w mniejszym stopniu ale nadal aktualne. Widzę zwłaszcza u starszych kolegów i ich starszego rodzeństwa. Kilka lat pomieszkali w mieście, potem ślub i powrót do jednych z rodziców, powolne odkładanie na coś własnego.
Nawet dom moich rodziców był pod to budowany, 2 piętrowy, osobne łazienki, poprowadzony gaz do jednego pokoju który miał być kuchnia itd, koniec końców
@Krzywa_noga: Mam 30+ na karku. Dopiero teraz się wyprowadzam tylko daltego że znalazłem konkretną dziewczynę i będziemy mieszkać razem. Będąc singlem nie nastawionym na ONS mieszkanie samemu jest bez sensu.

Sam zarabiam 3000zł -> pójdę na wynajem i co ? 2000zł mieszkanie/opłaty + 800 jedzenie i nie mam nawet na struny do gitary xD
ALE CO NA SWOIM TO NA SWOM C'NIE ? xDD

@Krzywa_noga: 27 lat here i tęsknię za mieszkaniem z rodzicami. Mam zajebistych staruszków, często pomagaliśmy sobie nawzajem robiąc zakupy czy płacąc czynsz na pół. Wieczorami gadaliśmy, piliśmy herbatę i oglądaliśmy filmy. Teraz po wyprowadzce jakoś tak pusto się zrobiło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale mam też znajomych, którzy woleliby mieszkać u brata Alberta zamiast wprowadzić się z powrotem do rodziców, więc to kwestia bardzo indywidualna.