Wpis z mikrobloga

Dzisiaj koleżanka z pracy wyśmiała typa, który ma 30 lat, bo mieszka ciągle z rodzicami. Powiedziałam, że lepiej mieszkać z rodzicami (jesli są normalni ofc), zamiast mieć kredyt na który kogoś nie stac.

Koleżanka spłaca kredyt sama po rozwodzie. Ledwo do 1 starcza i ciągle kończy, że mało zarabia. Chyba koniec znajomości ( ͡º ͜ʖ͡º)
#inflacja #nieruchomosci
  • 100
no i oczywiście zamiast kasę z tarczy wziąć i nadplacic kredyt, to #!$%@? na głupoty


@Krzywa_noga: Jaką kasę z tarczy wziąć? Chodzi Ci o wakacje kredytowe? W takim razie nikt żadnej kasy do ręki nie dostaje. Po prostu w wybranych miesiącach nie płaci raty.
@Caracas: Nie musimy przyjmować wszystkich wzorców zachodnich tylko dlatego, że są zachodnie.

WhiskyZCola dobrze wyjaśnił jakie są warunki takiego rozwiązania. Z grubsza po prostu wszystkie strony muszą być normalne. Zalet jest bardzo dużo. Takie rozwiązanie łączy rodzinę, często daje opiekę nad starszym (np mlodsze zrobi zakupy, pozalatwia cos w urzedach itp), za to starsze popilnuje dzieci (juz nie trzeba zatrudniac jakiejs nianki). Mlode dzieci posluchają mądrosci dziadków, zostaną lepiej wychowane. Tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzywa_noga: imo skoro ma osobne wejście to nie jest to żaden wstyd mieszkać w tym samym domu, ma całe piętro dla siebie, to trochę jak mieszkać na przeciwko rodziców w bloku, a skoro ma mieszkanie a do tego spoko rodziców którzy zawsze są obok to tu nie ma żadnych minusów
@AleDlaczegoTak:

Dla mnie osobiscie nic to zmienia. Moze sobie mieszkac nawet cale zycie przy rodzicach, co kto lubi. Ja mam swoja opinie o takich osobach ale to tylko moja opinia i nikt nie musi jej podzielac.
Tak czy inaczej nie chciałbym w takim wieku mieszkać dalej z rodzicami,


@duzeelobenc: Myślę, że na serio większość 30 latków jednak nie chce mieszkać z rodzicami tylko nie mają wyboru. Gdy jesteś solo i zarabiasz nawet te 3 tys na rękę co w Polsce powiatowej nie jest małą kwotą to dalej jest to jednak wegetacja gdy nie dzielisz kosztów na pół. I mówię tu o zwyczajnym życiu przy aktualnych cenach a
kiedyś domy wielopokoleniowe to była normalna sprawa. Teraz wielce nowoczesność i dla każdej młodej pary trzydziestolatków należy się nowy dom za bańke. I właśnie widzimy skutki na rynku.

Jak rodzina jest normalna i dom duży, to można siedziec. Jak starzy toksyczni lub ciasnota że nie da się życ to ostatecznie wynajem i tyle


@freeszpak: Zgadzam się z tym tylko częściowo...

Myślę, że kiedyś ludzie nie żyli w wielopokoleniowych domach, bo tak