Wpis z mikrobloga

@future_taylor: 10 października przypadkiem właczyłem Radio Maryja. Normalnie bym od razu wyłaczył, ale tym razem usłyszałem przekaz dnia na mszy. Był taki: modlić się za Rosję, bo modlitwa może zatrzymać tą wojnę, która jest opłacana niemieckimi pieniędzmi. Potem od razu modlitwa o pomordowanych przez Niemców w II wojnie i oczywiście za dusze Kornela Morawieckiego i tego Szyszkę od lasów. To był ten dzien kiedy ruscy zaczeli na nowo walic rakietami w
@future_taylor: czyli rozumiem że Unia prawidłowo wstrzymała wypłatę pieniędzy uzyskanych z emisji wspólnego długu w ramach KPO, środków które powinny być przeznaczone na konkretne projekty, opierając się na "wiarygodności"? To teraz proszę zajrzeć do Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej i wskazać który artykuł mówi o prawie Organów Unii do podejmowania takich decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcemy bądź nie, Unia może działać w granicach i w ramach
@wick3d: Właściwie to śmieszy mnie mówienie o super kosztach utrzymania uchodźców. Rząd rzucił program 40+ działający dla każdego uchodźcy 3 miesiące i to wszystko co zrobił. Koszty utrzymania ludzi na swój kark wzięli w Polsce ludzie dobrej woli a rząd tylko wyciera sobie mordę ludzką pomocą chwaląc się czymś w czym nie miał zasług.
@wick3d: dostali kasę właśnie dlatego, że nie są w UE i że była krótka piłka - albo popłynie kasa albo wszyscy ci uchodźcy z obozów przejściowych trafią do UE. Zdaje się, że te obozy są do dzisiaj. UE się zesrała jak zobaczyła co się działo na dworcach w Budapeszcie i na granicy z Serbia jak się zjechali uchodźcy. Węgry swoją drogą też chyba dostały troszkę kasy za ten plot na granicy
@Moisze: @atrophy: I tak i nie, dostliśmy bądź dostaniemy środki które miały być przesunięte ze środków przeznaczonych na politykę spójności w ramach programu REACT-EU, jednak oscylują one w kwotach rzędu 140-150 mln euro. Co jednak mając na względzie zakres i skalę pomocy jest raczej kroplą w morzu potrzeb
ale jednak Unia mogłaby co nieco sypnąć w poczet kosztów związanych z zapewnieniem opieki dla uchodźców. Tuecja swego czasu dostała kilka miliardów


@wick3d: Jprdl, wam naprawdę trzeba stawiać te jebitne tablice ,,sfinansowano ze środków UE" bo nie chcę wam się poświęcić 60 sekund na szybki research zanim rzucicie takim szkodliwym wysrywem.

17 mld EUR z unijnych funduszy, by pomóc uchodźcom

Mamy miliardy z Unii Europejskiej na pomoc uchodźcom

Komisja Europejska przychyla