Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#przegryw #wojsko #wojna #ukraina #rosja #prawo #kiciochpyta

Dostałem wezwanie z Wojskowego Centrum Rekrutacji w celu "nadania pracowniczego przydziału mobilizacyjnego".

Zrobiłem wstępne rozeznanie, o co chodzi. Wygląda na to, że "pracowniczy przydział mobilizacyjny" dostają wszyscy, którzy mają przydać się wojsku w przypadku wojny po to, by ustalić, gdzie mają służyć w czasie wojny.

Chciałbym jednak upewnić się i zasięgnąć rady w tej sprawie. Interesuje mnie zarówno uniknięcie służby wojskowej w czasie wojny, a jeszcze bardziej uniknięcie jakiekogolwiek powołania do jakiejkolwiek służby w czasie obecnego pokoju.

Moralizatorzy są proszeni o niezabieranie głosu, ich opinia mnie nie interesuje. Nie zamierzam ani w jakikolwiek sposób służyć w wojsku obecnie, ani ginąć za ten kraj na wojnie - nie będę umierał w okopach w czasie, gdy polskie juleczki mające mnie obecnie gdzieś, na wzór obecnego zachowania Ukrainek uciekną na zachód i będą się świetnie bawić z obcokrajowcami. Ukraińcom życzę wszystkiego najlepszego, wspierałem ich armię i pomoc humanitarną finansowo, mam nadzieję, że dokopią Rosjanom i pogonią ich ze swojego kraju, ale sam w żadnym wypadku nie zamierzam ginąć za Polskę w przypadku W, Polska mi nic nie dała, Polska tylko ciągle czegoś ode mnie wymaga.

Krótko o mnie: programista, samozatrudniony (działalność prowadzę od ponad 4 lat, wcześniej pracowałem na umowie o pracę), niedawno skończyłem 30 lat. Po skończeniu szkoły średniej byłem wzywany do WKU, z tego co pamiętam w tamtym okresie zasadnicza służba została zawieszona, aczkolwiek ja i tak nie zostałbym wtedy powołany ze względu na to, że poszedłem na studia.

Niestety komisja przydzieliła mi kategorię A mimo mojej wady wzroku (astygmatyzm krótkowzroczny), która od tamtego czasu pogorszyła się (z ok. -2 do ponad -3) i problemów z mobilnością w nadgarstku jednej z rąk po skomplikowanym złamaniu z przemieszczeniem (ten problem jednak udało się naprawić w ciągu kolejnych lat). Poza tym mój stan zdrowia obecnie jest raczej dobry, ćwiczę na siłce, dźwigam dość spore ciężary i mam niezłą formę fizyczną (choć ostatnio lekko utyłem).

Co mam zrobić, co powiedzieć, by przydziału mobilizacyjnego uniknąć, co byłoby pewnie najlepszą opcją umożliwiającą uniknięcie mobilizacji w czasie wojny? Jeszcze ważniejsze pytanie: czy grozi mi wezwanie do służby w czasie pokoju i jak tego uniknąć?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6346f7dac327744791409836
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 54
@AnonimoweMirkoWyznania: A psychiatra nie wystarczy? Przecież jak opowiesz że chyba masz depresje i myśli przeróżne… i że to już tak długo się ciągnie - w pasy cie nie zapną a tylko debil powoływałby kogos komu obojętne w która stronę strzela

Imo nawet gadka że jesteś pacyfistą nie zadziała bo powiedzą niektórzy że w kuchni się przydasz.

Moim zdaniem Jokerem w kartach jest usprawiedliwienie z powodu psychiki
@AnonimoweMirkoWyznania: jak pomyślę o tym, jak wyglądałaby mobilizacja w p0lsce, to aż śmiech przez łzy ogarnia. Oskariat w ciągu dnia wyfrunalby do Brazylii albo innej Kolumbii i nadal balowalby jak przed wojną, a oskary bez takiej możliwości zapadłyby na niezwykle tajemnicze "niepełnosprawności", "wady wzroku" itp. cuda wykluczające służbę. W międzyczasie Julki puszczające się w jakiejś neutralnej Austrii czy Szwajcarii pouczalyby przegrywow i biedaków o "męskich obowiązkach"
@Rimbolo: a rząd który wyfrunąłby jako pierwszy by wprowadzał drakońskie kary za unikanie mobilizacji i włożył cały możliwy wysiłek żeby ściągać polskich przegrywów z całego świata do Polski
@AnonimoweMirkoWyznania: Szczerze to ci będzie bardzo ciężko nie przyjąć karty mobilizacyjnej nie komplikując sobie życia czy sytuacji prawnej. Kompletnie niepoprawnie też rozumiesz przydział mobilizacyjny. Nikt, cię nigdy do żadnego okopu nie da, bo u nas te przydziały są na konkretne stanowiska kompletnie związane z pracą jaką wykonujesz i jakie masz zdolności. Jeżeli jesteś programistą to możesz dostać nawet przydział do sprawdzania informacji w internecie w czasie wojny, czy pomoc w cyberbezpieczeństwie
A psychiatra nie wystarczy? Przecież jak opowiesz że chyba masz depresje i myśli przeróżne…


@jadezagranice: Raczej zwolni go to od służby w czasie pokoju. Większość tego typu problemów nie dyskwalifikuje przydatności na polu walki.
@AnonimoweMirkoWyznania: sporo komentarzy i zero odpowiedzi xD

Zasadniczo najsensowniej do prawnika, a w międzyczasie możesz sobie poczytać ustawę jakie choroby kwalifikują do kategorii E (jak ewakuacja( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tu:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000094/O/D20210094.pdf
I zobaczyć czy w ogóle masz coś co kwalifikuje Cię na zwolnienie ze służby

Na przyklad astygmatyzm 3.0 to ledwo kategoria D xD

i problemów z mobilnością w nadgarstku jednej z rąk po skomplikowanym złamaniu
Pobierz
źródło: comment_1665612724Iw3NYpHhRa6wuxqXfvAfND.jpg
musisz dopracowac bajta bo jak dopiero skonczyles 30 lat nie nie bylo absolutnie zadnych szans zebys trafil do WKU


@WykopanyDzon: gówno prawda, mam znajomego w podobnej sytuacji w wieku 26 czy 27 lat, dostał przydział też do IT w bodaj 2019 albo 2020
@sadge:

chłop nie chce ginąć w błocie rozerwanym przez pocisk moździerzowy bo głowy w garniturach postanowiły się #!$%@?ć o kreski na mapie i przez wykopków będzie nazywany cipką xD z kim ja tu #!$%@? siedze


Nie, nic nie pisał o kreskach na mapie (to bardziej świadczy o twoim intelekcie) tylko o tym, że nie potrafi umoczyć w lasce i dlatego jest obrażony na swój kraj ¯\_(ツ)_/¯

O ile potrafię zrozumieć niechęć
@AnonimoweMirkoWyznania: ja dostałem takie wezwanie już rok temu we wrześniu. Tak z ciekawości, jakie masz wykształcenie że dostaniesz przydział zawodowy? Kończyłeś coś innego? Będziesz im drony programował czy co?xD Ja taki przydział dostałem bo pracuje "w dużym zakładzie o znaczeniu strategicznym", ale gdzie taki programista na samozatrudnieniu dostaje przydział zawodowy bo nie wiem? xD
OP: @taktoto: @SkomplikowanaBudowaCepa: @jadezagranice: @Dr_Killjoy: @NiebieskaFantaZero: @Rimbolo: @Tomaszek93: @TheGreatCornholio: @czlowiek_z_lisciem_na_glowie: @mial85: @Powstaniec: @Juzef_z_Ortografu: @Juzef_z_Ortografu: @SkomplikowanaBudowaCepa: @error101: @cieciowy: @spilbergson: @sadge: @mial85:

Tutaj OP, to nie bait, ktoś prosil, by pokazać wezwanie, załączam zdjęcie z ocenzurowanymi danymi. Podstawą prawną jest, jak widać, nowa ustawa o obronie ojczyzny.

Czytałem o temacie "pracowniczych przydziałów mobilizacyjnych", oczywiście
Pobierz
źródło: comment_1665648018rKyg4IMeHCa8PKYIce2gQq.jpg
1a6e1 9r33n: Jeśli będzie wojna zawsze możesz zdezerterować,bo jeśli wojna wybuchnie to to państwo i jego rejestry tego przecież nie przetrwają,wszystko padnie na 100% na pysk.
Po tym jak większą połowę sprzętu oddali ukrainie a przed wojną raporty zakładały,że przegramy w kilka dni to przecież cudów nie będzie.

Kilka dni max się schowasz i nawet jakby wysłali za tobą policję to ta policja będzie miała inne rzeczy na głowie o ile
OP: Tutaj OP, jeszcze raz skomentuję uzupełniająco.

Zapoznałem się pobieżnie z ustawą o obronie ojczyzny, na podstawie której dostałem wezwanie. Oczywiście nie przeczytałem całego kilkusetstronicowego przykładu polskiej biegunki legislacyjnej, szukałem interesujących mnie haseł.

Zainteresował mnie art 531 ust 13:

13. Minister Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, tryb i warunki nadawania i uchylania przydziałów mobilizacyjnych oraz pracowniczych przydziałów mobilizacyjnych oraz warunki, jakie powinni spełniać żołnierze rezerwy, pracownicy lub inne osoby niebędące
OP: @bnz44: Nigdzie nie powiedziałem, że "nie potrafię umoczyć", tylko, że "juleczki mają mnie gdzieś", ogólnie to byłem w związku i uprawiałem seks nie tylko z divami z roksy,

A mój powód jest racjonalny wbrew twoim bzdurom, przydziały mobilizacyjne są niesprawiedliwe, kraj nic mi nie daje, urzędnicy tylko czyhają na to, by dobrać się do mojej kasy, muszę płacić spore podatki, nie dostaję żadnych 500+ (bo nie mam dzieci) ani
@AnonimoweMirkoWyznania Nie ma co kopać się z koniem. Masz dobry zawód, to najlepiej wyjedź teraz, tylko tak jak pisałam, najlepiej nie do UE ani USA. Kanada, to też w sumie nie najlepsze miejsce. Celuj Amerykę Południową, ciepło i bez wojny (o ile nie dasz się wkręcić w wojny karteli). Nie czekaj na ostatnią chwilę, bo wtedy już będzie trudniej
Poza tym ja was nie rozumiem - z jednej strony wszyscy wierzą,że rosja taka słaba i bierze oklep od ukrainy,z drugiej - rosja jednocześnie ma być tak silna że miałaby wkroczyć do nas ? Bez sensu to.


@AnonimoweMirkoWyznania: Wiesz no... w sieci to onucują i warczą plując na zdezelowanego kacapa srającego do lisiej dziury. Ale jakby te onuce mierne się zaczęli zbierać pod granicę to by sami z durszlakiem w szafie
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie podoba mi się zachowanie Białorusi po pierwsze nie włączyli się do wojny po drugie jest informacja że robią jakieś zgrupowania z ruskimi po trzecie mówią o tym że chcą wysłać żołnierzy na granice zachodnią tutaj widziałbym pewne zagrożenie można się śmiać z ich armii ale jak połączą się z ruskimi i do tego dodamy fakt że nasza armia jest osłabiona bo przekazano dużo sprzętu na Ukrainę to sytuacja robi
@NiebieskaFantaZero: Zazdroszczę ludziom którzy chcieliby walczyć za ten kraj. Mi ta ochota minęła jakoś 10 lat temu, odkąd zacząłem pracować w zawodzie. A odkąd prowadzę działalność, czasami mam takie marzenie by nas wchłonęły jakieś Czechy, Estonia, ETC...

A Ty się autorze nie tłumacz, w dobie armii zawodowej #!$%@?ństwem jest powoływanie osoby nieprzeszkolonej na wojne.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nic nie dostajesz, żyjąc w cywilizowanym kraju? a Twoja edukacja? To, że jest bardzo niewielka szansa na to, że wychodząc z domu dostaniesz w ryja i stracisz portfel. Jeśli złamiesz nogę to ktoś ci ją poskłada. Jeśli sąsiad będzie chciał ci zabrać kawałek pola, możesz iść do sądu i tak dalej i tak dalej.
Nie chcę żeby to brzmiało w ten sposób, że się jaram bo u nas wszystko działa
Moralizatorzy są proszeni o niezabieranie głosu, ich opinia mnie nie interesuje. Nie zamierzam ani w jakikolwiek sposób służyć w wojsku obecnie, ani ginąć za ten kraj na wojnie - nie będę umierał w okopach w czasie, gdy polskie juleczki mające mnie obecnie gdzieś, na wzór obecnego zachowania Ukrainek uciekną na zachód i będą się świetnie bawić z obcokrajowcami.


@AnonimoweMirkoWyznania: wystarczy że powiesz głośno w WKU to co tu napisałeś :) Wbiją
@AnonimoweMirkoWyznania: pewnie masz tam jakiś numer kontaktowy to zadzwoń i się wszystkieego dowiesz.
Tez dostałem jakiś czas temu przydział pracowniczy. Kobieta wyjaśniła mi, że jednostka wojskowa zgłosiła zapotrzebowanie na absolwentów politechniki o danym profilu i stąd te przydziały. Do żadnego okopu Cię nie wezmą, zero ćwiczeń i mobilizacji w czasie pokoju. Obsadzają stanowiska wymagające jakiejś wiedzy na wypadek wojny i tak się dzieje od zawsze.
nie będę umierał w okopach w czasie, gdy polskie juleczki mające mnie obecnie gdzieś, na wzór obecnego zachowania Ukrainek uciekną na zachód i będą się świetnie bawić z obcokrajowcami.


@AnonimoweMirkoWyznania: XD A już myślałem, że OP mówi poważnie.

Opie, jak ruscy zaatakują Polskę to do wojny wkroczy całe NATO. Jak zaczną latać atomówki to gdzie byś nie uciekł i tak będzie przewalone. Możesz próbować szczęścia, ale cudów raczej nie będzie. i
OP: @nostalgiwolf: @bnz44:

Zdania o tym, że kraj nic ci nie dał nawet nie skomentuję. Powiem tylko, że korzystasz z rzeczy na które składają się podatnicy codziennie.

Nic nie dostajesz, żyjąc w cywilizowanym kraju?


No tak, bo ja tym podatnikiem, który się składa, niby nie jestem? Oczywiście, że jestem, płacę dużo wyższe podatki, niż wynosi wartość tego, co dostaję w zamian, jestem płatnikiem netto, a teraz jeszcze oczekuje się,
@AnonimoweMirkoWyznania: krótko i konkretnie:
Odwołaj się. Z najmniejszym powodem jaki znajdziesz. Najlepiej kilka razy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z doświadczenia własnego. Znajomości po studiach lekarskich i kontakt z niektórymi, którzy zostali lekarzami wojskowi mi powiedziały, że lekarze wojskowi zawsze dają kategorię A na początku, a dopiero po odwołaniu rozpatrują sprawy indywidualnie. Wystarczy jakiś głupi powód. LEkka wada wzroku, lekka depresja, lekkie załamanie, jakiś stały ból stawów, cokolwiek.
@AnonimoweMirkoWyznania: zakładam OPie że jesteś po studiach w jakiejś wojskowo przydatnej dziedzinie i to jest główny powód dla którego Cię namierzyli?
Jeśli tak to w końcu studiowanie na bezużytecznym gównokierunku i zostanie programistą później jako samouk wyjdzie mi na dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) a taki byłem zły na siebie za marnowanie czasu. Nie mam żadnych sensownych porad ale powodzenia w unikaniu.
No tak, bo ja tym podatnikiem, który się składa, niby nie jestem? Oczywiście, że jestem, płacę dużo wyższe podatki, niż wynosi wartość tego, co dostaję w zamian


@AnonimoweMirkoWyznania: Ile infrastruktury wybudowałeś? Ile postawiłeś szpitali, czy szkół? Oczywiście samemu, bo przecież podobno włożyłeś więcej niż dostałeś.

Nie życzę sobie tego, żeby ten kraj ośmielał się mnie tak wykorzystywać


Nic trudniejszego, nie korzystaj z niczego co państwo zbudowało i w konsekwencji nie będziesz
OP: @nostalgiwolf:

Dawno nie widziałem tak głupiej argumentacji jak twoja. Bezczelnie sugerujesz, że aby móc powiedzieć, że dałem więcej niż wziąłem, musiałbym sam wybudować np. szkołę, i że państwo ma prawo ode mnie bezczelnie żądać, bym za nie umierał.

Nie, to tak nie działa. Infrastruktura, szkoły lub szpitale są używane przez wszystkich obywateli, nikt nie budował szpitala wyłącznie dla mnie.

Aby prawidłowo wyliczyć koszt dóbr publicznych na obywatela, należy te
Rosjanie wysyłają w pewnym momencie na jednostkę iskandery doszczętnie je niszcząc, a ja ginę.


@AnonimoweMirkoWyznania: zapomniałeś o jednym detalu: jeśli myślisz, że dostaniesz wypłatę równą obecnej to zapomnij, polecisz na minimalnej krajowej i tyle.

Powodzenia jak masz leasing, zus, kredyty i podatki do opłacenia, po takim powołaniu każdy z minimalnym bagażem kredytowym popłynie albo wystrzela sie raz dwa z poduszki finansowej
Powodzenia jak masz leasing, zus, kredyty i podatki do opłacenia, po takim powołaniu każdy z minimalnym bagażem kredytowym popłynie albo wystrzela sie raz dwa z poduszki finansowej


@Rabusek: powołanym na czas wojny kredyty są wstrzymywanie. Nie mniej są umowy z klauzula to wyłączająca.