Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@van_der_bike: no jeśli mieli zdolność przy wiborze w okolicach 0,2-0,25%, a nie mieli zdolności na np. 1,7%+marża (ja mam taki stały % - brałem rok temu), to papiezmachareka.jpg i wcale mi nie szkoda ludzi, którzy dostali kredyt tylko dlatego, że trafili na anomalię w postaci stóp w okolicach zera.
@Lonesome_road:
Ludzie cieszą się, że banki dowaliły kredyciarzom. Inni cieszą się, że udało im się taniej lokal kupić i śmieją się z tych co nie mieli zdolności.
Tyle jadu i nienawiści w tym narodzie. xD
Polak polakowi polakiem. A potem się dziwić, że kraj rozwalony. Nigdy nie będzie u nas dobrze bo to kraj ludzi zawistnych i zlosliwych. Karakan tak nienawidzony przez masy to świetna reprezentacja tej wszechobecnej chęci #!$%@? rodakom.
@van_der_bike: historia mi pokazala, ze Polska to dziki kraj, w którym ludzie powinni się o siebie troszczyc sami. WIBOR to wskaźnik, dzięki któremu jeszcze więcej baranów nie weszło do stada, bo jak stopy były praktycznie 0, to wibor zawsze był trochę wyższy.
@Fearaneruial: wibor, tak żeby już wyjaśnić najprościej jak się da, to wskaźnik międzybankowy, w którym to banki ustalaja między soba potencjalne pożyczki międzybankowe. Zapytasz pewnie a co to Kowalskiego ma obchodzić? A no właśnie to jest mechanizm, który powoduje, że system bankowy w Polsce jest stabilny. I jak pada jeden bank, to drugi może go uratować. Gdyby nie ten wskaźnik, to Polacy nie dostaliby żadnych kredytów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qrak01: widzę że kolega pierwszy dzień na wypoku ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pisałem to już nie raz. Tutaj nie możesz napisać że masz coś więcej niż podstawowa wersja mirka który bierze od rodziców kieszonkowe. Mam kredyt (źle bo mnie stać) mam też prace (złą bo jestem kretem). Napisz że masz PS4, ps5 to się dowiesz że jesteś ciulem i przepłaciłes. Napisz że masz inny samochód niż
@milvanb: jest to w teorii koszt pożyczenia pieniędzy z rynku w celu udzielenia kredytu

ponieważ jednak w Polsce mamy nad-płynny system bankowy (co jest akurat dobre) to takich transakcji nikt nie prowadzi to w rzeczywistości jest to liczba brana z powietrza przez bankowców...

na co już od kilku lat zwracają uwagę unijni regulatorzy i co będzie podstawą takich samych pozwów przeciw bankom jak teraz mamy z Frankami
@Lonesome_road:
Spoko. Ja wiem, schadenfreude wjeżdża na pełnej, co nie?
A ja się nie cieszę. Sam mam duży zapas w miesiecznych wydatkach i nadpłacam, ale nie cieszy mnie ani sytuacja zakredytowanych pod korek ani ludzi bez mieszkania. Zwyczajnie mi po ludzku żal, bo sam dorabiam się od zera i wiem jak ciężko jest kiedy się nie ma nic (dosłownie, to nie przenośnia).

Państwo powinno głupszych edukować i chronić ich przed durnotami.
@JC97: Tak tylko przypomnę, co mówił szef najważniejszej instytucji finansowej w Polsce w marcu ubiegłego roku. W sumie to taki odpowiednik plichty od amber gold ale z rządowym certyfikatem na pieprzenie głupot i rozwalanie gospodarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście każdy swój rozum ma, niemniej jednak nie dziwię się tym, którzy dali się nagonić.
Pobierz majk90 - @JC97: Tak tylko przypomnę, co mówił szef najważniejszej instytucji finansow...
źródło: comment_1665479194XjghMFTtczMCl0sgTxEC6d.jpg
@Lonesome_road:
No spoko. Używając tej logiki: dobrze, ze PiS u wladzy i kraj rozkładają. Nauczy się naród, nie? Ba. Każda życiowa tragedia to nauka i dobrze, że ma miejsce, prawda?
Wypadek? Mógł uważać. Choroba? Brak profilaktyki, jego wina. Ktoś ukradł auto? Mógł nie kupować.
Jasne, każde zdarzenie to jakaś lekcja. Ale można ludziom pomóc zanim zdarzy się tragedia. Empatia też w sumie czasami się przydaje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@qrak01: ale co ma tu empatia do rzeczy.

Idziesz do banku dobrowolnie. Dostajesz warunki umowy kredytowej. Dostajesz nawet scenariusz pt. "ile zapłacisz gdy stopy pójdą do góry". Podpisujesz to wszystko dobrowolnie. Wystawiasz się na ryzyko dobrowolnie. Stopy idą do góry, bank zgodnie z umową podwyższa ratę i płaczesz, że budżet przestaje się spinać. To można porównać do jazdy samochodem bez zapiętych pasów. Może przez 30 lat uda się jeździć bez mandatu
@Lonesome_road:
To, że nie jest to system uczciwy. Banki obecnie koszą kasę na wysokich stopach bez ponoszenia kosztów. Gdyby wibor faktycznie odnosił się do kosztów banku to spoko, ale przecież nie tak to działa.
I tak, kapitan państwo powinien interweniować w sytuacji gdy banki kroją klientów bo po to państwo jest (przynajmniej w teorii). Panstwo jest dla nas, obywateli, a nie dla korporacji.