Wpis z mikrobloga

Ale pięknie #putin na sam koniec swojego życia przegrał wszystko co udało mu się osiągnąć:

-zrujnował ekonomicznie rosję
-poszerzył granice NATO o Finlandię i Szwecję
-uzbroił w nowoczesną broń Ukrainę
-upadł mit drugiej armii świata
-Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym okazała się wydmuszką, stało się to, do czego dążył w stosunku do NATO xD
-strata wpływów w Zakaukaziu i Azji Środkowej
-upokorzenia związane z koniecznością czekania nawet na prezydenta Kirgistanu xD

O czymś zapomniałem? :)

Przegrał osiągnięcia całego życia. Możesz mówić, że co sobie pożył to jego, ja tam wolę siedzieć w swoim małym, stabilnym, całkiem fajnym świecie niż być upokorzonym, znienawidzonym zakładnikiem władzy. W końcu ten skurvviel skończył tak jak na to zasługiwał, a to jeszcze nie koniec.
#rosja #ukraina #wojna #nato
  • 21
pokazał całemu światu,że Niemiec będzie Niemcem i w imię wygody swojego kraju, sprzeda swoją moralność za ruski gaz.


@mondrymiszcz: niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie chciałby być obywatelem państwa, które w pierwszej kolejności dba o swoich obywateli. Na pewno nie trzeba pytać o zdanie miliona Polaków na stałe mieszkających w Niemczech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O czymś zapomniałem? :)


@myszczur: Zapomniałeś że to proces który trwa już kilkanaście lat. Rosja to tam już wiadomo. Ciekawi mnie jak będzie z chińczykami i afryką. Putin robi co już uzgodnione.

Gdyby rosja nie zaatakowała ukrainy ta i tak by się starała iśc do nato i unii. Doradca zelenskiego mówił to rok przed inwazją rosji. Wiedzieli już wtedy co się szykuje.

Rosja traci wpływy bo żyje w starym świecie. Świecie
@lord_xenu: Przecież Putin ma (miał) praktycznie władzę absolutną i wcale nie musiał atakować Ukrainy, bo ta praktycznie miała zamknięte drzwi do NATO i UE, mógł nadal rozgrywać wszystkich, tak jak robił to do tej pory i Rosja nadal uważana byłaby za potęgę co najmniej 30 a prawdopodobnie więcej lat, aż transformacja energetyczna i ograniczone zasoby sprawiłyby, że gospodarka upadnie. Zresztą kasa z zasobów była tak wielka, że dobrze zainwestowana, zapewniłaby rozwój
@myszczur: nie ma władzy absolutnej. nie może już rozgrywać. Nie rozumiesz przewrotu jaki się obecnie na świecie dzieje. Libia, syria, irak to też nie były ot tak sobie bo trzeba. Świat teraz chce się zjednoczyć dzięki technologii a putin dalej żyje czasami gdzie rosja to mocarstwo.

2000-2008 dobry okres. Ataki gospodarcze zaczęły się od 2010.

Musiał zaatakować ukrainę. Nie rozumuj czytając newsy. To logiczne, może trudne ale logiczne. https://www.youtube.com/watch?v=1xNHmHpERH8
Zimna wojna
@lord_xenu: #!$%@? musiał. Zresztą w planach nigdy nie było dosadnie określone, że on ma ją przejąć krwawą walką, wystarczyło ją po prostu wykupić. Patrz jak w Polsce sprzedają tereny - wszystko poszło albo idzie pod młotek ale kupcy działają w białych rękawiczkach więc w większości nikt się nie #!$%@?, bo nie ma za bardzo do czego - z boku to wygląda niewinnie i legalnie. Nie zapominaj że na samej Ukrainie byli