Wpis z mikrobloga

Mam pewien dość spory problem i nie wiem juz co robic.

W zeszłym tygodniu moja dziewczyna powiedziala mi ze jest ze mna w ciąży. Problem polega na tym ze zawsze sie pilnowaliśmy. Gdy miala dni płodne to zawsze zakładałem gumkę (nie taka z biedry gumkę do walenia konia tylko taka dobra z apteki), a w dni niepłodne robiliśmy to bez, ale zawsze kończyłem jej na brzuch (lub plecy), nigdy sie nie zdarzyło zebym w niej skończył.

Powiedzialem jej o tym, i zasugerowałem ze chce zrobic test na ojcostwo, ponieważ to jest praktycznie nierealne zebym to ja byl ojcem. Skończyło sie to wielką kłótnia bo wg niej, ja jej wgl nie ufam, zawiodła sie na mnie, myslala ze nigdy bym jej nie podejrzewał o zdradę, i ze jak ja moglem wgl pomysleć ze moglaby mnie zdradzić.

Nie powiem, zrobiło mi sie glupio troche i narazie odpuscilem ten test. W środku myślę jednak ze jest cos nie tak i wolałabym mieć pewność ze to moje dziecko, jednak bez testu sie o tym na 100% nie przekonam a ona sie broni przed tym rekami i nogami. Moze faktycznie ma racje i przesadzilem trochę oskarżając ja o takie rzeczy ale ja juz sam nie wiem.

Jak myślicie, co powinienem zrobic w tej sytuacji?

#zwiazki #logikarozowychpaskow #rozowepaski #seks
  • 446
@Kenjiy: jeżeli miała dni płodne a dzień-dwa wcześniej nie uzyliscie prezerwatywy - może być w ciąży. Stosunek przerywany to nie jest antykoncepcja. Jeśli używaliście tylko kalendarzyka to już w ogóle prawdopodobieństwo wzrasta bo organizm to nie jest zegarek - wystarczy trochę stresu, alkoholu i wszystko się może pozmieniać. Do obliczania dni płodnych sluzy metoda objawowo-termiczna albo komputery cyklu. Jeśli ich nie stosowaliście to wyznaczanie dni płodnych jest mocno orientacyjne. Plus do
@Kenjiy: no nie, nie jest niemożliwe, tu akurat jesteś w błędzie. A plemniki mają tak jakby swój "napęd" i kierunek zaprogramowany, żadne ciśnienie nie jest konieczne.
Jeśli nie jesteście gotowi na dziecko to należy wybierać metody o większej skuteczności, gumka zdecydowanie jest skuteczniejsza niż kalendarzyk i stosunek przerywany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kenjiy: test nie zaszkodzi, aczkolwiek tak jak tutaj pisali inni wcześniej - zapłodnienie może mieć miejsce także od kontaktu z preejakulatem. Dodatkowo - jak liczycie dni płodne i niepłodne? Bo zaraz po owulacji jeszcze spokojnie można zajść w ciążę i taki stan się utrzymuje kilka dni po szczycie objawu śluzu (który najczęściej koresponduje z dniem, gdy pęka pęcherzyk z jajeczkiem, ALE nie zawsze jest to takie proste). Generalnie jeśli kobieta ma
@Kenjiy plemników się nie wtryskuje do jajowodu, nawet do macicy nie - należy zdeponować do pochwy najbliżej szyjki macicy, plus skurcze przy orgazmie pomagają przemieszczać plemniki

Nie zamierzam wrzucać skrinów książki o rozrodzie, bo medonet to nie najlepsze źródło

Dużo plemników zawsze jest większym gwarantem zapłodnienia, ale na koniec dnia i tak wystarczy tylko jeden plemnik