Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wynajem #deweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

Mam pytanie do specjalistów w tej dziedzinie.

Mam mieszkanie na Ursynowie, około 10 min piechotką do metra Imielin lub Natolin.
67m2, 3 pokoje, łazienka, WC, jest ochrona,
blok z 2009 roku z windą do garażu

Wynajmowałem dotychczas za 2000zł miesięcznie plus opłaty płatne do wspólnoty.

Umowa się kończy.
Zaproponowałem nową umowę za 3000zł (plus 50%) i wynajmujący chyba zgodził się bez wahania.

Teraz wchodzę na otodom i widzę, że mieszkań podobnych w okolicy w cenie 3000zł nie ma wcale.

Jest kilka w cenie do 3500zł, ale zdecydowana większość to kwoty prawie 4000zł lub ponad 4000zł.

O cenach prawie 5000zł i ponad to nawet nie mówię, bo są może lepiej wykończone i wyposażone, a moje to IKEA style.

Czy to się dzieje naprawdę?
Czy czynsze podskoczyły o 100%?
Jaka cena najmu jest teraz OK?

Wynajmujący nie robi problemów, płaci na czas.

Jaka cena najmu jest średnią dla takiego mieszkania?

Może ktoś robi w tej branży i podpowie.
  • 14
@RadeqW: @vateras131: @koszyk2: @TomaszTomasz001: @avatarr: @SobanDELUX: @analboss: @Alfiarz:

Ma umowę na rok.
Gdy wynajmowałem dokładnie rok temu wydawało się, że to dobra cena.
Chyba dopiero potem świat oszalał, a ja byłem mega zajęty innymi rzeczami plus nie chciałem zmieniać ceny w trakcie umowy.

Dodatkowo w mojej filozofii najmu jest zasada, żeby mieszkanie nie stało puste, bo jeśli nawet opuszczę cenę o 200zł to rocznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mam__pytanie: nie pchaj się w remonty jeżeli teraz nie są potrzebne. Zwłaszcza kuchnia teraz to oprócz dużych kosztów długi czas oczekiwania. oczywiście zmień co potrzebne,żeby mieszkało się komfortowo i było świeżo. Nie wiem jak wygląda mieszkanie , jaka ulica, które piętro itd. 3 tys to w tym momencie przy przyjazdach studentów atrakcyjna cena na Ursusie, a co dopiero na Ursynowie.