Wpis z mikrobloga

Wybieram się na długą podróż objazdową samochodem, spanie w hotelach, ale 4tys km przed nami i kompletuje akcesoria do auta. Na razie mam:
- mate masująca na fotel kierowcy
- lodówkę samochodową (coby się zimnej kolki w drodze napić, jedzenia nie bierzemy)
- koce, poduszki żeby pasażerowi było wygodnie
- navi, mapy papierowe i inne związane z koordynacją trasy
- kamizelki odblaskowe dla wszystkich, latarke z sygnałem sos
- zestaw podstawowych narzedzi, taśm, trytytek
- płachtę folii gdyby trzeba było się położyć pod autem/wymienić koło w deszczu
- assistance z holowaniem na całą europe
- rozbudowaną apteczke

Jakiś ficzer pominęłam? Jaki gadżet warto dokupić, czego tu brakuje?

#samochody #podroze #podrozujzwykopem #nadgorliwerozowepaski #pytanie #protip
  • 146
@jatylkozapytac: Okulary z polaryzacją i UV by Ci oczu nie rozjechało ślońce i odblaski.
A jak wieczorami jazda to takie z zółtymi soczewkami najlepiej.
Koło zapasowe > koło dojazdowe
Kompresor
Zestaw do łatania koła
Podnosnik
Rękawice robocze
Klucz do kół i rurka na przedłuzke do robienia dźwigni.
dodatkowa gaśnica.
@TheDazed: hotdog to wiemy mamy za soba kilka wycieczek i juz wiele rzeczy nas zdziwilo :) z hotelami 20k - 10k na łebka. Mialo byc 7,5 czyli 15 łącznie ale chyba sie nie wyrobimy w tej kwocie. Macie auto na benzyne czy gaz? Jak na gaz to jak z tankowaniem francja/wlochy? I jak z platnymi drogami - polecacie jechac czy walic darmowymi?
@Halbr: ho, przy takich kierunkach to zapomniales dodac
ho, przy takich kierunkach to zapomniales dodac drobne babknoty na lapowki :D dzieki, co brakowalo dopisane.


@jatylkozapytac Nie zapomniałem, bo nigdy nie dałem łapówki. To nie są jakieś bantustany wbrew co się ludziom wydaje.
Tylko raz policjanci ukraińscy 4 lata temu chcieli ode mnie łapówkę, jak jechałem lewym pasem zamiast prawym (bo na prawym były dziury). Jak mantra powtarzałem, że ja nie gawarju pa ruski ni pa ukraiński, wiec po minucie prób
@silesianist: a Ty dalej urażony, bo musiales 25% swojego weekendowego zapasu monsterkowego poswiecic (i jeszcze dostales remonpensate w postaci kofoli!!!l)??


Nie jestem urażony. Miałem więcej niż potrzebowałem.
A rekompensaty nie dostałem.

Ps: Siadam koło kierownicy, a lodówkę możesz wozić na kolanach.
@jatylkozapytac nie wiem gdzie jedziesz ale pamiętaj że nie wszędzie w Europie jest roaming ( ͡º ͜ʖ͡º) szczególnie zwracam uwagę na stawki w Monako.
Z rzeczy do zabrania to mokre chusteczki, płyn do spryskiwaczy jeśli nagle braknie w trasie. Ja zrobiłem 6k i w zasadzie nic ponad standard nie miałem.
@jatylkozapytac: Filtr brita do kranówy- napijesz się wszędzie. Tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Karta sim z roamingiem, polecam lyca mobile. Sprawdź czy masz bezpieczniki na wymianę do samochodu. Powerbank.

Milejów podróży :)
@jatylkozapytac: Polecam najprostszy na bluetooth interfejs diagnostyczny. Znajomy zatankował w Czechach słabej jakości paliwo, wywaliło check i samochód złapał muła. Zjechał na parking podpiął najprostszy obd interfejs wywalił błąd i samochód od razu ruszył
sprawdź sobie prawo w krajach przez które jedziesz - w jednym trzeba będzie mieć trójkąt, a w innym gaśnicę.


@LifeReboot: nie, nie trzeba. Wystarczy wyposażanie kraju, w którym jest zarejestrowany samochód.