Wpis z mikrobloga

Wybieram się na długą podróż objazdową samochodem, spanie w hotelach, ale 4tys km przed nami i kompletuje akcesoria do auta. Na razie mam:
- mate masująca na fotel kierowcy
- lodówkę samochodową (coby się zimnej kolki w drodze napić, jedzenia nie bierzemy)
- koce, poduszki żeby pasażerowi było wygodnie
- navi, mapy papierowe i inne związane z koordynacją trasy
- kamizelki odblaskowe dla wszystkich, latarke z sygnałem sos
- zestaw podstawowych narzedzi, taśm, trytytek
- płachtę folii gdyby trzeba było się położyć pod autem/wymienić koło w deszczu
- assistance z holowaniem na całą europe
- rozbudowaną apteczke

Jakiś ficzer pominęłam? Jaki gadżet warto dokupić, czego tu brakuje?

#samochody #podroze #podrozujzwykopem #nadgorliwerozowepaski #pytanie #protip
  • 146
@co-to-ma-byc: spaliście tylko w hotelach z booking? śpimy 4 noce więcej i wychodzi nam mniej za noclegi, ale średnią za noc mamy ok 500zł, u was prawie 800. Dziwi mnie to bo bierzemy fajne miejsca, prywatne z łazienką, widokiem,w centrum (w sumie w st tropez to mamy apt 5*) i teraz się zastanawiam czy airbnb serio aż o tyle taniej wychodzi, czy braliście opcje premium
@jatylkozapytac: nie braliśmy najtańszych, ale tez nie powiedziałabym ze premium. Główne kryterium było żeby na bookingu była ocena ponad 9 (mam tez zniżkę genius). Większość to agroturystyki kawałek od miasta, w każdym noclegu wliczone śniadanie, z parkingiem. Jeden nocleg to była winnica, inny agroturystyka z kozami i osiołkami, która robiła własne sery. Ogólnie nad Como było najdrożej i albo były słabe opinie albo ceny minimum 1000pln w hotelach dlatego zdecydowaliśmy się
co-to-ma-byc - @jatylkozapytac: nie braliśmy najtańszych, ale tez nie powiedziałabym ...

źródło: comment_1662102840Jud5YD1XIJJgTNmlOW6Y9C.jpg

Pobierz
@jatylkozapytac: bylismy od 20.08 nie wiem w sumie czy to duża różnica. Rezerwacje różnie, niektóre jakoś w kwietniu niektóre dwa tyg przed bo jednak zmieniliśmy zdanie (wybieraliśmy bezpłatne odwołanie). Tutaj przykład takiego za 300€/2 noce https://www.booking.com/Share-H4AS7R nie wiem może faktycznie to jakieś premium. Mieliśmy w tym jeszcze dostęp do fajnego basenu w hotelu obok za darmo.
co-to-ma-byc - @jatylkozapytac: bylismy od 20.08 nie wiem w sumie czy to duża różnica...

źródło: comment_16621110813LmF5hAoUOpJPrTkIp64Eh.jpg

Pobierz
@co-to-ma-byc: link kierunje do całej listy, masz na myśli obiekt o nazwie "Locanda Al Castelletto" ?
kurde, może faktycznie to sierpień robi te ceny? to nasz za 600zł za noc za parę: https://www.booking.com/hotel/fr/superbe-studio-renove-a-200m-de-la-plage.pl.html
Albo to, że jednak wolę całe mieszkanie dla siebie, niż hotel, paradoksalnie mieszkania są chyba tańsze. Choć śpimy w hotelach to najpierw szukam condo/mieszkań
aż z ciekawości jak będe miała dłuższą chwile to porównam więcej obiektów ceny sierpień/wrzesień