Wpis z mikrobloga

Wybieram się na długą podróż objazdową samochodem, spanie w hotelach, ale 4tys km przed nami i kompletuje akcesoria do auta. Na razie mam:
- mate masująca na fotel kierowcy
- lodówkę samochodową (coby się zimnej kolki w drodze napić, jedzenia nie bierzemy)
- koce, poduszki żeby pasażerowi było wygodnie
- navi, mapy papierowe i inne związane z koordynacją trasy
- kamizelki odblaskowe dla wszystkich, latarke z sygnałem sos
- zestaw podstawowych narzedzi, taśm, trytytek
- płachtę folii gdyby trzeba było się położyć pod autem/wymienić koło w deszczu
- assistance z holowaniem na całą europe
- rozbudowaną apteczke

Jakiś ficzer pominęłam? Jaki gadżet warto dokupić, czego tu brakuje?

#samochody #podroze #podrozujzwykopem #nadgorliwerozowepaski #pytanie #protip
  • 146
ale GM ma ogromna baze danych co akurat na wakacjach jest ważne. wszystkie hotele, resturacje wszystko znajdziesz po nazwie, nie trzeba adresu szukac/klepac


@alpengold33: tak, to jest niewątpliwie jeden z dużych plusów GM nad innymi nawigacjami. Natomiast same mapy i usługa nawigacyjna jest naprawdę kiepska jak się poużywa innych nawigacji.
@jatylkozapytac: Co do planu wyjazdu to część robiłem przy okazji zwiedzania północnych Włoch samochodem. Ja bym troche inaczej czas zaplanował ale wiem że każdy ma różne upodobania.

Jeśli chodzi o mapy google na telefonie to pamiętaj że mozesz przed wyjazdem ściągnąć je w domu mając wifi, zawsze mniej danych za granica podczas jazdy plus przydaje sie jak trafisz gdzies na zadupie gdzie zasięg jest słaby i nie chce się ładować mapka.
@Podlaski_warmianin: generali ma bez limitu. Ja wzięłam PZU Pomoc w drodze Super PL+EU, 1200km czyli tyle ile do granicy mam a z granicy jakby co mam znajomego z lawetą wiec gdzie nie padnie to mam holowanie do domu ogarnięte
@ChempyTuj: oh, błagam, już się nasłuchałam hurrr czemu do rzymu nie, czemu tam nie, tu nie :D plan był taki: Como + lazurowym wybrzezem do Saint Tropez. Kluczowym elementem podróży jest
@sberatel: chwalisz się czy żalisz? napisałam wyżej, że wiem, że to jest niepotrzebne ale chce podróżować w komforcie i wygodzie, jak w opcji all in ( ͡° ͜ʖ ͡°) jechać to można nawet i bez samochodu, w 1 parze gaci stopem, to nie problem przecież. nie trzeba lodówki by moc wyjechać na wakacje.
oh, błagam, już się nasłuchałam hurrr czemu do rzymu nie, czemu tam nie, tu nie :D plan był taki: Como + lazurowym wybrzezem do Saint Tropez. Kluczowym elementem podróży jest lazurowe wybrzeże i St Tropez, więc tak musi zostać jak jest


@jatylkozapytac: nie no gdzie do Rzymu przy takiej trasie. Bez sensu za daleko. Troche mnie zle zrozumiałaś, ja po prostu bym miej optymistycznie podchodził do czasu zaplanowanego przejazdu. Plus np