Wpis z mikrobloga

Wybieram się na długą podróż objazdową samochodem, spanie w hotelach, ale 4tys km przed nami i kompletuje akcesoria do auta. Na razie mam:
- mate masująca na fotel kierowcy
- lodówkę samochodową (coby się zimnej kolki w drodze napić, jedzenia nie bierzemy)
- koce, poduszki żeby pasażerowi było wygodnie
- navi, mapy papierowe i inne związane z koordynacją trasy
- kamizelki odblaskowe dla wszystkich, latarke z sygnałem sos
- zestaw podstawowych narzedzi, taśm, trytytek
- płachtę folii gdyby trzeba było się położyć pod autem/wymienić koło w deszczu
- assistance z holowaniem na całą europe
- rozbudowaną apteczke

Jakiś ficzer pominęłam? Jaki gadżet warto dokupić, czego tu brakuje?

#samochody #podroze #podrozujzwykopem #nadgorliwerozowepaski #pytanie #protip
  • 146
@jatylkozapytac ja ci nie jadę, ale koc nie zastąpi dobrego fotela choćby nie wiem co. A miejsce zajmuje. 4000km polscy busiarze potrafią zrobić na strzał, ty masz to rozłożone na X odcinków, wszystko autostradą. Nie zdąrzysz się zmęczyć i już będziesz wysiadać, dlatego te gadżety są zbędne. Jedziesz w najbardziej "zachodnie" części Europy zwanej "zachodem", pomoc nawet w środku nocy uzyskasz w godzinę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tapirro: akurat pracowałam na busie (tak baby tez jezdza) i nikt Ci nie zrobi 4k na strzał, 2500max :) No może naćpany to 3 tak ale 4 nie. koc bo jestem chora i ciągle mi zimno (problemy z krazeniem), a nie mamy dwustrefowej klimy więc marznę. Resztę zrewiduje pod kątem użyteczności
@jatylkozapytac: Toaleta chemiczna, a jak nie to saperka zeby zakopac kupe w lesie. Campigaz i kartusze - wode zagotujesz, zupe podgrzejesz. Toster elektryczny, przedluzacz, rozgaleziacz, latarka + baterie, siekiera, takie plaszcze przeciwdeszczowe foliowe (sa dostepne grubsze w Tiger lub Pepco).
@jatylkozapytac może było a może nie ale polecam pasywna lodówkę outwell fulmar. Mam taką na prąd ale to głośne i je akumulator na postoju. A do tego bydlaka ładujesz lód w kostkach kupiony na stacji i masz zimno przez 4 dni. Sprawdzałem w +30 stopniach i działa.

A z apteczki serdecznie i gorąco polecam LIFESYSTEMS MOUNTAIN LEADER PRO nawet jak Ci plomba wypadnie to z nią sobie poradzisz.
@jatylkozapytac:
Z narzeczoną jeździliśmy przez miesiąc Austria, Włochy, Francja, Szwajcaria i spaliśmy po campingach i staraliśmy się często robić jedzenie samemu (oczywiście byliśmy klientami knajp ;) ), wzięliśmy niemało jedzenia z Polski, a tanio nie wyszło, ciekaw jestem jaki mniej więcej planujecie budżet z hotelami?
Weźcie poprawkę że np we Włoszech stacje benzynowe to nie orleny że na każdej hotdożki i wc, tam stacje są głównie do tankowania (choć oczywiście na
@jatylkozapytac wracam właśnie po ok. 10k km dojechałem do syryjskiej granicy w Turcji. Robiłem też w ostatnich latach objazdówki: niegdyś Ukraina aż pod Donbas, cała Bułgarię, całą Rumunię itd. - więc co nieco co doświadczyłem.

Co uważam za wazne:

- sprawdzić stan auta (kiedys auto stanęlo mi na samym szczycie Transfogarskiej xd);
- trójkąty, kamizelki;
- koło zapasowe z lewarkiem i dobrym kluczem (jeden z gównolitu złamałem kiedyś w Zaporożu i musiałem