Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@heidiyo: nie bardzo wiem jak się ma taka waga do takiego wzrostu, bo nie jestem w stanie sobie tego zobrazować w ten sposób, więc nie wiem czy rzeczywiście tyle, czy jak piszą inni- więcej. Jakkolwiek by było: powodzenia i się nie poddawaj. Ktoś wyżej rzucił pomysł z mibandem czy tam inną opaską, to jest dobry sposób do większej mobilizacji. Po pierwsze: krzyczy jak za długo siedzisz, po drugie: liczy kroki, po
Tak wygląda 70 kilogramów u osoby, która nie ćwiczyła siłowo w ogóle


@niepamietammaila: ale wiesz, że to 70 kg to się może różnie rozkładać i jednym idzie w brzuch z np. otyłości, a innym np. w mięśnie, które niekoniecznie są widoczne, kiedy nie są napięte? Tak tylko uświadamiam... Mam koleżankę z wyższą wagą niż moja (zupełnie nie te okolice wagowe, co u Ciebie), wygląda o wiele szczuplej niż ja, przy czym
To była seria zdjęć (..) - przed moją pierwszą wizytą tam. Nie ćwiczyłam na własną rękę ani nic nie trenowałam - jasne, ruszałam się sporo, przebijam dziennie 10k kroków, wyszłam czasem na rolki albo żagle, ale to tyle. Tak wygląda 70 kilogramów u osoby, która nie ćwiczyła siłowo w ogóle.


@niepamietammaila: czyli miałaś dużo ruchu i pewnie genetyka robi swoje - masz wciętą talie i linię na brzuchu wycinającą mięśnie -
@megawatt: Jak rozumieć że BMI jest jako taką miarą? Pytam z ciekawości bo mi aktualnie wychodzi 24.06. Ale nie ćwiczę, wiem że bywało u mnie nawet 78kg na 173 wzrostu więc BMI ponad 76 co wskazuje otyłość. Teraz mimo 24.06 i wskazań każdego kalkulatora że to waga prawidłowa i tak wydaje mi się że mam brzuszek co widać. Więc chyba ten wskaźnik dla niećwiczacego i tak bywa błędny. No robię te
Jak rozumieć że BMI jest jako taką miarą?


@Pieniek1991: BMI jest dobrym narzędziem dla przeciętnego człowieka do szybkiej oceny (np. u lekarza w POZ), natomiast kiepskim w przypadku osób intensywnie ćwiczących które mają duże ilości tkanki mięśniowej.

Teraz mimo 24.06 i wskazań każdego kalkulatora że to waga prawidłowa i tak wydaje mi się że mam brzuszek co widać


@Pieniek1991: można uzupełnić o pomiar tkanki tłuszczowej mądrzejszą wagą (wynik przybliżony) albo