Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? Gdzie popełniłem błąd w życiu? Skończyłem studia, pracuje w korpo (nie IT), wiem mniej więcej kto ile zarabia, rozmawia się na co dzień o wydatkach jakie kto miał, o problemach, planach na przyszłość, mieszkaniach, itd..

Sytuacja #1 - czy to na parkingu pod sklepem, czy pod mcdonaldem, na światłach zdarza mi się zobaczyć BMW pokroju 4 (F36) - nie znam się na tyle, nie wyglądają na tanie. Za kierownicą siedzą typowe łebki, bez obrazy ale aparycja typowego wiejskiego podrywacza-cwaniaczka (nie żaden seba czy łyse karki od brudnej roboty). Jakim cudem tacy ludzie jeżdżą takimi fajnymi sportowymi BMW? Nie są to te najdroższe/najnowsze modele ale widać że do tanich nie należą. U mnie w #korpo nikt by sobie na takie coś nie pozwolił bo raz że to spory wydatek, dwa trzeba mieć na bieżące opłaty i każdy gdzieś tam oszczędza na inne ważniejsze rzeczy jak np. mieszkanie. Nie mówię o wolnej gotówce ale nawet na kredyt nie brzmi racjonalnie bo bieżące koszty życia nie pozwalają na takie głupoty.

Sytuacja #2 - trochę #blackpill xD bo widzę typowych chudych sebków, klata jak czoło komara w klasykach (albo gruzach jak kto woli) typu E36, E46 z (UWAGA) nawet fajną laską obok. To ja jestem kilka poziomów wyżej niż taki jegomość i pewnie nawet by nie spojrzała na mnie xD Jak to możliwe że takie sebki mają fajną laske???

#bmw #samochody #przegryw #tfwnogf #przemyslenia #wygryw #sebix #zarobki #motoryzacja #niebieskiepaski #zwiazki #relacje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fdeb776bf3a141a79b63a9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? ...

źródło: comment_16608086751od3YkPe1gcgT4QIzovtlZ.jpg

Pobierz
  • 133
@Wygryw_z_wyboru: no i właśnie to jest to podejście, wielu ludzi stać nominalnie na najem/kredyt/leasing za 5k zł, ale większość woli to odłożyć albo władować w mieszkanie, a nie w auto. Ja bym mentalnie nie potrafił #!$%@?ć tyle kasy co roku, chyba że miałbym już net worth co najmniej 3 mln zł.

BTW wielu komentujących chyba nie ma pojęcia, że 200k to teraz kosztują nowe Toyoty a nie BMW
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. auto nie musi być jego, ja brałem często auto ojca i się woziłem
2. pewnie nie są nieudacznikami jak jakieś wykopki tylko normalnie gadają, nie spermią, nie wiedzą co to jakieś blackpille, ipt. Też nie jestem okazem piękności, muskulatury, ale nigdy nie miałem problemów z kontaktami międzyludzkimi, koleżanek miałem tak samo dużo jak i kolegów, tysiące razy w czasach studenckich woziłem ich swoim gruzem za kilka tysięcy i nie
@AnonimoweMirkoWyznania: ci pierwsi w Fkach to zazwyczaj synowie dużego rolnika albo jakiegoś janusza przetwórcy pieczarek, sam znam kilku takich, tata bierze fure 5 letnią daje pełny bak na tydzień i z tysiaka do łapy żeby młody się wyszalał zanim przejmie biznes

Punkt drugi to ja XD tutaj to już zależy, są laski co lecą na stare fury ważne żeby to była bmka czy audica bo wtedy misio jeździ prestiżowo a nie
ja zamówiłem auto w lutym przed lockdownem a odbierałem w maju więc nie musisz mnie uczyć. Nie było wiadomo czy coś w ogóle dojedzie do salonu, z drugiej strony salon nie chciał wziąć mojego auta w rozliczeniu, bo sprzedaż używanych spadła do zera (udało mi się sprzedać w jeden dzień przez Otomoto). Właśnie wtedy leasingowcy panikowali i pozbywali się umów.


@szumowina_wadowicka: Nom. Czyli kilka osób spanikowało nagle i podejmowało głupie decyzje
@AnonimoweMirkoWyznania: beka ze wszystkich idiotów powyżej. Widać komu gul skacze bo na wszelkie sposoby tłumaczycie dlaczego Sebix jest gorszy. A bo używane BMW, a bo pewnie po wypadku, a bo pewnie na kredyt, a bo pewnie Karyna idiotka, a #!$%@?ł nadgodziny fizycznie. Widać jak zazdrościcie bo ten Seba nawet pewnie na korpo szczura nie spojrzał a korposzczur cały wieczór będzie rozmyślać i się pocieszać. Proponuję wszystkim wykopkom zejść na ziemię i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: bo sebixy nie myślą a robią a ty za dużo myślisz i gdybasz. Mnie stać na nowke salonowe klasy premium a jeżdżę 14bim citorenem bo się nie #!$%@? i mam gdzieś czy ktoś na to patrzy. Sebix ma to wyda i nie przejmuje się do przodu. A skąd ma? Jak każdy.. Zbiera zbiera
seby to zaliczają studentki medycyny i prawa

napatrzyłem się na takie związki w akademiku


@harold97: znajomy z arbeitu, może nie typowy seba, ale po prostu taki mati po zawodówce, w swoim prime(18-26) zapeklowal myślę że na 25+ lasek, w większości były to studentki i uczennice dobrych liceum miast powiatowych¯\(ツ)_/¯
Teraz już pekluje tylko jednąw stałym związku, też studentkę, 8 lat młodszą jukeczke z pierwszego roku.

Dlaczego miał takie branie? Bo
@AnonimoweMirkoWyznania: filtry percepcyjne - ile samochodów mijasz codziennie na ulicy (a ile ludzi jest w tramwaju czy autobusie) ale ty wyłapujesz te nowe BMW. Jeżeli 2% ludzi stać na takie samochody to jedna osoba na 50 ma taki samochód. Dziwne byś nie minął w dużym mieście 50 samochodów w ciągu dnia.

Wyobraź sobie, że np. jednej osobie na 200 (0.5%) wyrósł na nosie czerwony okrągły nos klauna. Też byś pytał o
@AnonimoweMirkoWyznania: korpo jest korpo nie równe i różne stanowiska. Są klepacze w excelu co zarabiają tyle, że przy kosztach życia w mieście wychodzi jeden #!$%@? czy osoby co naprawdę konkretnie zarabiają w korpo ale mają już porządnie stanowisko. Ogólnie w niejednym korpo jest tak szczególnie porównując progresywny system podatkowy na zachodzie, że czym wyżej tym różnica z tym co zarobi się w Polsce lub np w Niemczech jest mniejsza.
@AnonimoweMirkoWyznania: No ale co Ty możesz wiedzieć o tych sebkach? Po twarzy oceniasz, że jesteś od kogoś kilka poziomów niby wyżej? Praca w korpo to nie jest żaden sukces, ot całkiem lekka praca, która starcza na rosnące koszty życia, nikomu to raczej nie imponuje. Jest masa rzeczy dzięki którym stać ich na takie samochody, laski na nich lecą, i nie musi to być wcale związane z tym gdzie pracują. Twoim głównym
@LifeReboot: "Żeby znaleźć się wśród 1 proc. najlepiej zarabiających, trzeba zarabiać 22,2 tys. zł brutto."

22k brutto to netto 14k zł, gwarantuję że to nie są zarobki wystarczające żeby sobie kupić markę premium za 250-300k zł co parę lat (300k to prawie dwuletnie całkowite zarobki takiego 1%) i spokojnie spać w nocy. A BMW, Mercedesów, Lexusów i Audi jeździ znacznie więcej niż 1%. Patrząc po parkingach pod marketami, co najmniej 10%
@AnonimoweMirkoWyznania takie auto nowe można wziąć w leasing za jakieś 3.5k netto miesięcznie przy minimalnej wpłacie wstępnej. Wystarczy zarabiać na B2B jakieś 10k+VAT by spokojnie taki koszt ponosić. Jak ktoś jest z natury ryzykantem to nawet przy 8k sobie może takie coś sprawić. A to nie są jakieś absurdalnie duże zarobki
@AnonimoweMirkoWyznania: Tylko i wyłącznie zagranica, reszta 5% to jakieś dzieci prezesów, frustraci na kredycie, kupione zbite ulepy itp. Znam takich trzech typków braci, wszyscy #!$%@? w rajchu na budowie, jeden skończył jakieś studia i pod domem stoją 3 BMW. plot twist jest taki, że w tym domu mieszka 8 osób, rodzice dziadki i jeszcze jakieś rodzeństwo, a z tyłu stodoła :D . A potem widzisz takiego na Orlenie, #!$%@? wóz, a