Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? Gdzie popełniłem błąd w życiu? Skończyłem studia, pracuje w korpo (nie IT), wiem mniej więcej kto ile zarabia, rozmawia się na co dzień o wydatkach jakie kto miał, o problemach, planach na przyszłość, mieszkaniach, itd..

Sytuacja #1 - czy to na parkingu pod sklepem, czy pod mcdonaldem, na światłach zdarza mi się zobaczyć BMW pokroju 4 (F36) - nie znam się na tyle, nie wyglądają na tanie. Za kierownicą siedzą typowe łebki, bez obrazy ale aparycja typowego wiejskiego podrywacza-cwaniaczka (nie żaden seba czy łyse karki od brudnej roboty). Jakim cudem tacy ludzie jeżdżą takimi fajnymi sportowymi BMW? Nie są to te najdroższe/najnowsze modele ale widać że do tanich nie należą. U mnie w #korpo nikt by sobie na takie coś nie pozwolił bo raz że to spory wydatek, dwa trzeba mieć na bieżące opłaty i każdy gdzieś tam oszczędza na inne ważniejsze rzeczy jak np. mieszkanie. Nie mówię o wolnej gotówce ale nawet na kredyt nie brzmi racjonalnie bo bieżące koszty życia nie pozwalają na takie głupoty.

Sytuacja #2 - trochę #blackpill xD bo widzę typowych chudych sebków, klata jak czoło komara w klasykach (albo gruzach jak kto woli) typu E36, E46 z (UWAGA) nawet fajną laską obok. To ja jestem kilka poziomów wyżej niż taki jegomość i pewnie nawet by nie spojrzała na mnie xD Jak to możliwe że takie sebki mają fajną laske???

#bmw #samochody #przegryw #tfwnogf #przemyslenia #wygryw #sebix #zarobki #motoryzacja #niebieskiepaski #zwiazki #relacje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fdeb776bf3a141a79b63a9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? ...

źródło: comment_16608086751od3YkPe1gcgT4QIzovtlZ.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: U mnie w mieście to wygląda tak, że większość takich ludzi to własnie wieśniaki. Robią dwa lata za granicą, potem przyjeżdzają do PL i #!$%@?ą wszystko na furę. Działki kupowac nie muszą bo dostaną od starych, domu też często nie muszą bo mieszkają ze starymi. Co do tych lasek to ładne ale poziom intelektualny tych sebków.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego ludzie uważają ze jak ktos ma auto za 60-100k to musi byc jakos bardzo bogaty? Takie auto w kredycie to koszt rzędu 2k/miesiąc wiec jak dla kogoś auto jest najważniejsze to spokojnie pracujac w korpo mozesz sobie na cos takiego pozwolić. Inna sprawa ze to glupota wydawac miesięcznie 2k na kilkunastoletnie auto
  • Odpowiedz
TerminowaFranca: Nie słuchaj tych ludzi, którzy Ci wrzucają. Jasne, że pracując umysłowo jesteś kilka klas wyżej od pracownika fizycznego (co nie znaczy, że tacy nie są wartościowi i potrzebni). Fakt faktem, aktualnie rynek tak rozbestwił fizycznych, że każdy byle fachowiec potrafi wykręcić więcej niż Ty w korpo. To się jednak zmieni i świadczy źle o rynku, a nie o Tobie. Co do aut, to pamiętaj, że tego typu fury rzucają się
  • Odpowiedz
@gregor40: ciekawe jakie f10 kupisz za 25k xD może jakiś touring z taboretami import z afryki 500k na liczniku (co nie jest żadną ujmą dla stanu samochodu, ale wiadomo, nie można być frajerem, przecież przebieg nieodwracalnie wpływa na stan auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), 20k oferuje się właścicielowi f10 w stanie złomu (do remontu, bieda wersja - niemiec przy konfiguracji miał tylko 2 życzenia: automat
  • Odpowiedz
jeśli już Seba pracuje to jest to najczęściej jakaś robota fizyczna, która w naszych realiach jest lepiej opłacana (nawet bez posiadania żadnych kwalifikacji), niż korpoludzie z kwalifikacjami.


@AnonimoweMirkoWyznania: a jakie to wysublimowane kwalifikacje posiada typowy korpo szczur w porównaniu do sebka pracującego fizycznie? Obsługę excela i outlooka? Dlaczego ta umiejętność miałaby być lepiej opłaca niz umiejętność obsługi jakiejś maszyny przemysłowej czy np. kładzenia płytek?
  • Odpowiedz
Musisz kupic bmw to proste wtedy kazda twoja. A jak chcesz cos drozszego to wiadomo rozbite po znajomosci w biednej wersji w srodku ale za to z zewnątrz kazdy pomysli ze masz gruby portfel. Nie jestem seba ani korpo szczurkiem zwyklym mechaniorem...
  • Odpowiedz