Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? Gdzie popełniłem błąd w życiu? Skończyłem studia, pracuje w korpo (nie IT), wiem mniej więcej kto ile zarabia, rozmawia się na co dzień o wydatkach jakie kto miał, o problemach, planach na przyszłość, mieszkaniach, itd..

Sytuacja #1 - czy to na parkingu pod sklepem, czy pod mcdonaldem, na światłach zdarza mi się zobaczyć BMW pokroju 4 (F36) - nie znam się na tyle, nie wyglądają na tanie. Za kierownicą siedzą typowe łebki, bez obrazy ale aparycja typowego wiejskiego podrywacza-cwaniaczka (nie żaden seba czy łyse karki od brudnej roboty). Jakim cudem tacy ludzie jeżdżą takimi fajnymi sportowymi BMW? Nie są to te najdroższe/najnowsze modele ale widać że do tanich nie należą. U mnie w #korpo nikt by sobie na takie coś nie pozwolił bo raz że to spory wydatek, dwa trzeba mieć na bieżące opłaty i każdy gdzieś tam oszczędza na inne ważniejsze rzeczy jak np. mieszkanie. Nie mówię o wolnej gotówce ale nawet na kredyt nie brzmi racjonalnie bo bieżące koszty życia nie pozwalają na takie głupoty.

Sytuacja #2 - trochę #blackpill xD bo widzę typowych chudych sebków, klata jak czoło komara w klasykach (albo gruzach jak kto woli) typu E36, E46 z (UWAGA) nawet fajną laską obok. To ja jestem kilka poziomów wyżej niż taki jegomość i pewnie nawet by nie spojrzała na mnie xD Jak to możliwe że takie sebki mają fajną laske???

#bmw #samochody #przegryw #tfwnogf #przemyslenia #wygryw #sebix #zarobki #motoryzacja #niebieskiepaski #zwiazki #relacje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fdeb776bf3a141a79b63a9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? ...

źródło: comment_16608086751od3YkPe1gcgT4QIzovtlZ.jpg

Pobierz
  • 133
@AnonimoweMirkoWyznania serio rozkminiasz skąd mają sebki kasę? I skąd mają różowe?
Ok
Kasa - no pomyślimy skąd może wziąć taką kasę taki sebek? Hmm może z pracy w bibliotece? XDDD
Różowe - pełno jest Karyn co to są za głupie żeby mieć normalnego faceta więc biorą sobie Sebka bo przynajmniej męsko wygląda i poprzez handel dragami jest w stanie jej zapewnić kasę na tipsy i solarium. A że ja czasami pobije? Ona
@Wygryw_z_wyboru: ja jako pierwszy samochód miałem (mam nadal, brat jeździ) golfixa 1.6 LPG z klima, elektryka itp, zawsze chciałem fajne BMW, odezwałem się do panów co takie ściągają, są tu znani ( mam wyrok sądowy,bo nie oddali mi kasy za nią) chciałem ideollo E46 za spory hajs zza granicy, kupiłem, pojeździłem 10 min i się #!$%@? xD od tego czasu miałem yolo i kupiłem E92 rozkebane, naprawiłem je z bratem w
@AnonimoweMirkoWyznania To ten słynny błąd przeżywalności i dużo mówi o naszym społeczeństwie, a poza tym inni ludzie...

A tak zupełnie serio to:
1. BMW to najpopularniejsza marka premium w Polsce i na portalach aut tej marki zwyczajnie jest najwięcej ze wszystkich (już pomijam, że to rozbitki lub popowodziowe samochody), więc jest duża konkurencja i ceny z założenia nie mogą być wysokie. BMW 3 z 2014 roku co wygląda całkowicie jak współczesne auto
widziałem coś podobnego na stacji benzynowej. Trzech klientów: pierwszy autko za 60k +, drugi motor za 50+ ... i ja kilkunastoletnim gruzem za 5k.

Zgadnij kto zatankował do pełna (za >300zł), a kto za 100 zł :D


@barman84: wiesz, motocykle to często mają zbiorniki 8-15l, miał przelać żeby pokazać że go stać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: lol nie słuchaj co tu piszą te dzieciaki. 95 na 100 z tych typów ma te auta dzięki rodzicom. Czasem zdarzy się jakiś programista czy ogarnięty łepek, że sam na to zapracował, ale oni są w znacznej mniejszości. Wszyscy moi znajomi koło 30stki co mają fajne fury to rodzice im po prostu kupili. Ci co sami dobrze zarabiaja (20k+) natomiast rzadko maja drogie auta. #blackpill
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale weź pod uwagę, że w niektórych, niekoniecznie zamożnych środowiskach auto jest symbolem statusu. Ludzie potrafią się zadłużać byle tylko pokazać się w tym BMW (trochę jak dandysi z Konga, którzy wydają wszystkie pieniądze na kolorowe garnitury żyjąc w slumsach). To, że ktoś coś ma to nie znaczy, że go na to stać, a życie ponad stan jest wśród Polaków nadal popularne.
zdarza mi się zobaczyć BMW pokroju 4 (F36) - nie znam się na tyle, nie wyglądają na tanie


@AnonimoweMirkoWyznania: sebek założy działalność, w zasadzie dowolną i będzie miał lekko na najem długoterminowy albo leasing z gigawykupem, gdzie płacisz max 2k za wóz który nigdy nie będzie twój i jeszcze idzie w koszty obniżające podatek.

Korpo to deal, gdzie dostajesz iluzję prestiżu (o ile jeszcze się na nią ktoś nabiera) i kariery
@AnonimoweMirkoWyznania:

1. "zastaw się a postaw się", zobaczmy jaką mają chatę, stan konta, uregulowanie płatności i gdzie pracują - okaże się że jedyne czym świecą to właśnie to BMW..

2. te "fajne laski" to typowe karyny które mają genetyczne powinowactwo do patusów, musiałbyś lepiej poznać te dziewczyny, może się okazać że poza ciałem nie ma innych zalet

Za dużo patrzysz powierzchniowo, za mało sprawdzasz wszystkie parametry.

Na zachodzie jest przykładowo nieco
zzzzz: Też kiedyś analizowałem dlaczego ja przezorny, uczciwy i pracujący na etacie jeżdżę gorszą furą niż taki Sebek. Odpowiedź jest właśnie taka, że jestem przezorny, uczciwy i pracujący na etacie XD
Tak serio to:
-cwaniactwo typu MMA często zarabia pieniądze w nie do końca uczciwy sposób, więc je po prostu ma
-jeśli już Seba pracuje to jest to najczęściej jakaś robota fizyczna, która w naszych realiach jest lepiej opłacana (nawet bez
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziewczyny z biedniejszych dzielnic patologi sa mniej wymajgajace bardziej wyluzowane bez kija w tylku sam mieszkalem w dobrej dzielnicy ale za malolata zdarzala mi sie spedzac wakacje u dziadkow w kamienicy sama patola dookola ale jakie te dziewczyny byly fajne:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: co to samochodów to sporo jest ludzi co kupno droższego auta jest priorytetem i będą na nie odkładać choćby i parę lat z niskiej pensji. Tylko później mają ten drogi samochód i nie stać ich na serwisowanie, tankowanie itp, jeżdżą tylko w koło komina bo szkoda kasy xD