Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? Gdzie popełniłem błąd w życiu? Skończyłem studia, pracuje w korpo (nie IT), wiem mniej więcej kto ile zarabia, rozmawia się na co dzień o wydatkach jakie kto miał, o problemach, planach na przyszłość, mieszkaniach, itd..

Sytuacja #1 - czy to na parkingu pod sklepem, czy pod mcdonaldem, na światłach zdarza mi się zobaczyć BMW pokroju 4 (F36) - nie znam się na tyle, nie wyglądają na tanie. Za kierownicą siedzą typowe łebki, bez obrazy ale aparycja typowego wiejskiego podrywacza-cwaniaczka (nie żaden seba czy łyse karki od brudnej roboty). Jakim cudem tacy ludzie jeżdżą takimi fajnymi sportowymi BMW? Nie są to te najdroższe/najnowsze modele ale widać że do tanich nie należą. U mnie w #korpo nikt by sobie na takie coś nie pozwolił bo raz że to spory wydatek, dwa trzeba mieć na bieżące opłaty i każdy gdzieś tam oszczędza na inne ważniejsze rzeczy jak np. mieszkanie. Nie mówię o wolnej gotówce ale nawet na kredyt nie brzmi racjonalnie bo bieżące koszty życia nie pozwalają na takie głupoty.

Sytuacja #2 - trochę #blackpill xD bo widzę typowych chudych sebków, klata jak czoło komara w klasykach (albo gruzach jak kto woli) typu E36, E46 z (UWAGA) nawet fajną laską obok. To ja jestem kilka poziomów wyżej niż taki jegomość i pewnie nawet by nie spojrzała na mnie xD Jak to możliwe że takie sebki mają fajną laske???

#bmw #samochody #przegryw #tfwnogf #przemyslenia #wygryw #sebix #zarobki #motoryzacja #niebieskiepaski #zwiazki #relacje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fdeb776bf3a141a79b63a9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Powiedzcie mi co zrobiłem nie tak? ...

źródło: comment_16608086751od3YkPe1gcgT4QIzovtlZ.jpg

Pobierz
  • 133
@AnonimoweMirkoWyznania: F-ki maja to do siebie, że dobrze wyglądaja a wcale nie są młodymi autami :) ja mam f30 w fajnej opcji które mnie wyszło ~75k, wciąż sporo kasy- ale nie jest to auto za 200k, wziąć się za robote, ew ogarnąć kredyt (na który Cię stać!) i realizować marzenia.

zeby nie było- 6 lat jezdziłem punto 1.9 w dieslu xD
@AnonimoweMirkoWyznania: mało kto myśli racjonalnie o finansach. Zarobi taki typ 100k i wyda z 80 jak nie całość na auto. Głupota. Zarabiając kilkanaście średnich krajowych nadal mi szkoda kasy na auto za 100k, ale może jestem zbyt oszczędny, albo po prostu chcę sobie najpierw zapewnić inne potrzeby i jako taką przyszłość.
@woda48: pewnie że trzeba korzystać. To tylko kwestia priorytetów. Ale jak ktoś nie ma żadnego zaplecza i wyda od razu zarobione pieniądze na jakąś rzecz to już jednak obiektywnie jest to głupota. Potem z zapleczem to już kwestia indywidualnego podejścia - czy jeszcze więcej ładować w mieszkanie / dom, czy kupić sobie w końcu tę furę.
@AnonimoweMirkoWyznania: BMW 4 jako wyznacznik luksusu xD
Sam miałem BMW 4 F36, wyglądała mega super, zrobiony wydech, dokładki pełne, dyfuzor. #!$%@? z tego, że to składak z USA. Po niej kupiłem zwykłą Kia Ceed z salonu, i w sumie wychodzi na to, że ta KIA jest droższa niż takie BMW. Także wiesz, róznie to z tym bywa.
to po prostu magia BMW, jak kupisz sobie nawet gruzika e46 w gnoju, to dupeczki wiedzą, że nie jesteś pierwszy lepszy z łapanki, tylko jesteś facetem z nienagannym gustem i smakiem oraz klasą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mieszkamzmamusia: seby to zaliczają studentki medycyny i prawa

napatrzyłem się na takie związki w akademiku

@harold97: zaliczają zarówno karyny jak i studentki. W porównaniu do studenciaka, są mniej subtelni, bardziej pewni siebie i kontaktowi. Po prostu próbują.

Młode dziewczyny też próbują co i jak, więc siłą rzeczy niektóre spróbują z takich, którzy do nich więcej/w ogóle podbiją.

Proste
Widziałeś co się działo jak zaczęły się lockdowny i "peciębiorcy" w panice próbowali odsprzedawać leasingi na X6? Tacy ludzie nie mają ani grosza zapasu czy oszczędności w banku


@szumowina_wadowicka: Ja #!$%@?ę :D
Grube urojenia :D
Nikt nie próbował w panice odsprzedawać leasingi, a jak wystawiali, to w cenie nowych aut
@Fan_Morawieckiego: ja zamówiłem auto w lutym przed lockdownem a odbierałem w maju więc nie musisz mnie uczyć. Nie było wiadomo czy coś w ogóle dojedzie do salonu, z drugiej strony salon nie chciał wziąć mojego auta w rozliczeniu, bo sprzedaż używanych spadła do zera (udało mi się sprzedać w jeden dzień przez Otomoto). Właśnie wtedy leasingowcy panikowali i pozbywali się umów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@trzeciSLAW: mi kiedyś było szkoda na dosłownie wszystko, auta nie miałem bo przeciez można jeździć komunikacja miejska. Teraz mam lvl32 wynajmuje sobie nowe BMW m235i, płacę 5600/msc, pali mi to 14l. Każdy mi odradzał, że po co mi takie drogie i szybkie auto, że sie #!$%@? bo nie miałem wcześniej żadnego samochodu na dluzej. Wcale się nie #!$%@? i może nie jest to najtańsza zabawka ale w ogóle nie żałuję, za