Wpis z mikrobloga

Jak nieciekawe życie trzeba mieć, żeby przypieprzać się do długości blach rejestracyjnych obcych ludzi


@Lobziak: ja się przypieprzam, a mam ciekawe życie

Krótkie tablice są potrzebne np. dla JDMów, czy niektórych amerykańskich klasyków gdzie takie jest zwyczajnie miejsce a wkładanie pełnowymiarowych jest problemem

Biedacy, zamawiają takie tablice udając że ich potrzebują bo chcą się wyróżnić, a nie mają czym innym, nawet nie stać ich na indywidualne blachy

Machałbym na to ręką,
@trololo55 alfabet łaciński ma 26 liter plus 10 cyfr to zakładając każda kombinację (nie wiem czy każda jest dopuszczalna przez prawo np same zera albo same litery np "AAA") wychodzi 36x36x36=46656 kombinacji na województwo, mamy 16 województw co daje w sumie 746 496 kombinacji, choć wiadomo są mniejsze i większe województwa.
A rocznie rejestruje się aktualnie ponad 450 tysięcy samochodów z tendencją wzrostową: https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/W-2021-r-zarejestrowano-w-Polsce-ponad-446-tys-aut-osobowych-w-tym-ma-byc-485-tys-8254025
Czyli ogólnie ani ich mało ani dużo, ale
A gdybym sobie chciał na emeryturze kupić R32


@Atreyu: spokojnie i tak nie bedzie cie stać, natomiast o dostępność tablic nie masz co sie martwić, na pewno coś wymyślą. Polskie prawo też do najstabilniejszych nie należy spokojnie mozna założyć, że wiele sie zmieni do czasu gdy tabloc zacznie brakować, np trzeba będzie dodać do tablic flagę zaborcy itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shrug: odpowiedziałem powyżej
@trololo55: @Lobziak: tu właśnie mamy zderzenie polskiego podejścia do spraw urzędowych. Pierwszy raz od dawna urzędy podejmowały decyzje na podstawie oświadczenia, żeby ułatwić i usprawnić procedury, coś podobnego działa na zachodzie i jest przez wszystkich chwalone. Niestety u nas cwaniaki, okłamują urzędy, co oczywiście powinno skutkować zwyczajnym zabraniem dowodu rejestracyjnego i sprawą w sądzie o poświadczenie nieprawdy. Oczywiście skończy się tak, że trzeba będzie do urzędu zanieść tonę zaświadczeń, czy
@Lobziak: Ja nie wiem co ludzie o pełnowymiarowych miejscach widzą w tych blachach. Przecież one są tak zepsute po całości. Nasi championi mieli jedno proste zadanie, wziąć wielkość tablicy us i jp po czym nanieść na nie ładną czcionką numery, a odwalili takie coś xD.

Pomijając fakt, że przy tablicach us i odpowiedniej wielkości czcionki moglibyśmy mieć 5 miejsc.

Jedyny moment w którym rozumiem chęć posiadania mniejszej tablicy to wtedy kiedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shrug: kilka znaków odpada, nie pamiętam dokładnie jakie, ale jest kilka takich, których nie używa się w rejestracjach bo przypominają inne cyfry/litery

@MamByleJakiNick:

wyróżnik pojazdu tworzy się ze zbioru liter podanych w par. 21. ust. 1. rozporządzenia MI w sprawie rejestracji pojazdów, z wyłączeniem liter B, D, I, O, Z - par. 22. ust. 1.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lobziak: województw jest 17. Tam gdzie się skończą dołoży się jakąś wolną literkę. Np dla mazowieckiego poza W na początku dorzuci się X. Problem rozwiązany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Lobziak:
- Jak nieciekawe życie trzeba mieć, żeby przypieprzać się do długości blach rejestracyjnych obcych ludzi
- Jak nieciekawe życie trzeba mieć, żeby przypieprzać się do tego kto jak wyprowadza psa na osiedlu, czy w smyczy i kagańcu czy bez, przecież puszek nie gryzie
- Jak nieciekawe życie trzeba mieć, żeby przypieprzać się do tego, że ktoś zaparkował tuż przed przejściem dla pieszych, na pewno zazdrościsz samochodu

Dlaczego w Polsce wymaganie