Wpis z mikrobloga

K%@ MAĆ, W 2015 ROKU, PRZED PIS:
-300g mięsa, szpinakowe tagliatelle z kurkami, 12zł - bistro tesco
-zapiekane polędwiczki z kurczaka z pomidorem, serem, bazylią, 10zł bistro tesco
-schabowy, buraki, ziemniaki, 12zł bistro tesco
-pizza w da grasso z dużą ilością krewetek, 30zł (dzisiaj 80zł)
-duży shake z borówkami, bananem, na siłowni, 8zł (dzisiaj 18zł)
-wielka pizzerka w małej piekarni, 2,50zł (dzisiaj mała pizzerka, 4,99zł)
-wielki obiad w lokalnym zajeździe, schabowy, ziemniaki, surówki (15zł), dzisiaj lokal nie istnieje
-wielka shoarma w restauracji sfinks, frytki, ziemniaki, fura mięsa, gratis baklava, 25zł, lokal nie istnieje

W CHOLERĘ LOKALI SIĘ ZLIKWIDOWAŁO. MASA LOKALNYCH FIRM PADŁA. WSZĘDZIE PUSTKI I LOKALE DO WYNAJĘCIA. Pamiętam jak biznesy kwitły, wręcz był ogrom wszelkich sklepów, lokali, restauracji w moim mieście. Wyparowało to.
#bekazpisu #ekonomia #biznes #gospodarka
O.....n - K%@ MAĆ, W 2015 ROKU, PRZED PIS:
-300g mięsa, szpinakowe tagliatelle z kur...

źródło: comment_1660101915DeJnAaVQU01OoGnEh69PyY.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Omicron póki co we Wrocławiu zauważyłem, że zmyła się jedna kawiarnia u mnie na osiedlu bo podnieśli im czynsz z 500zl na 3000zl, w centrum wszystko okupowane przez turystów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Omicron: Słuchaj, właścicielami lokali są prywaciarze, a jeść do lokali chodzą złodzieje i oszuści, bo nikt normalny na mieście nie je jak w domu jest tyle jedzenia. Więc nie szkoda ani jednych ani drugich ( )
  • Odpowiedz
@Omicron: Ja rozumiem, że gospodarka ma problemy, ale popieranie tego upadkiem obsranej budy z kotletem albo sieciówkowej restauracji nastawionej na turystów to absurd xD

Buda z kotletem się nie utrzymała w czasach kryzysu i zamordyzmu oraz zamykania wszystkiego, bo nic w tym kierunku nie zrobiła.

Obserwowałem kilka knajp jak kombinują w czasach pandemii i jak starają sobie radzić teraz i idzie im całkiem nieźle bez drastycznego podnoszenia cen. Jak ktoś
  • Odpowiedz
@Omicron: Gdzie masz tę pizzę po 80 zł? Wszedłem na stronę da grasso i jest po ~65 zł co i tak jest chorą ceną za takiego chamskiego placka. Ale ogólnie racja - ceny w gastro p------o.
  • Odpowiedz
A wyobraź sobie że sa debile dla których burger z food trucka za 47 zł to coś normalnego!!! No k---a mać takich to bym wysyłał na rok do Etiopii.


@Antorus: Dla mnie dobry burger z frytkami, lemoniadą za 60-70zł jest czymś normalnym, ale mogę sobie na to pozwolić dwa do trzech razy w tygodniu. Gorzej, że wcale nie jedząc dużo częściej na mieście, mój budżet na konsumpcje w ciągu 4
  • Odpowiedz
@MrFisherman: istnieje w UK, bo Polacy wygnali Tesco zakazem handlu w niedzielę :) uznali, że się biznes nie spina i uciekli do UK :)


@Omicron Tesco na własne życzenie się u nas zamknęło, a nie przez żaden zakaz handlu w niedzielę, już w 2017 roku mieli gigantyczną stratę, zanim jakikolwiek zakaz handlu został wprowadzony. Zatrzymali się na rozwoju kilkanaście lat temu, większość ich sklepów to były blaszane budy na
  • Odpowiedz
@Omicron: czy to nie jest majstersztyk? Spowodować niedobory, inflację, ubożenie społeczeństw w większości państw (przynajmniej zachodnich albo pod wpływem zachodu), oraz pozostawić zwyklaków w przekonaniu, że to wszystko za sprawą ich lokalnych marionetkowych polityków danej partii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo faktycznie gdyby rządził inny pionek Schwaba, np. Trzaskowski zamiast Morawieckiego, to by nie było bańki na nieruchach i wyjebongo inflacji. Tak sobie wmawiajcie zwyklaczki. Tymczasem
szpongiel - @Omicron: czy to nie jest majstersztyk? Spowodować niedobory, inflację, u...

źródło: comment_1660121608XBCEcYNQvVxEB4Cp8ep5PE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz