Wpis z mikrobloga

K%@ MAĆ, W 2015 ROKU, PRZED PIS:
-300g mięsa, szpinakowe tagliatelle z kurkami, 12zł - bistro tesco
-zapiekane polędwiczki z kurczaka z pomidorem, serem, bazylią, 10zł bistro tesco
-schabowy, buraki, ziemniaki, 12zł bistro tesco
-pizza w da grasso z dużą ilością krewetek, 30zł (dzisiaj 80zł)
-duży shake z borówkami, bananem, na siłowni, 8zł (dzisiaj 18zł)
-wielka pizzerka w małej piekarni, 2,50zł (dzisiaj mała pizzerka, 4,99zł)
-wielki obiad w lokalnym zajeździe, schabowy, ziemniaki, surówki (15zł), dzisiaj lokal nie istnieje
-wielka shoarma w restauracji sfinks, frytki, ziemniaki, fura mięsa, gratis baklava, 25zł, lokal nie istnieje

W CHOLERĘ LOKALI SIĘ ZLIKWIDOWAŁO. MASA LOKALNYCH FIRM PADŁA. WSZĘDZIE PUSTKI I LOKALE DO WYNAJĘCIA. Pamiętam jak biznesy kwitły, wręcz był ogrom wszelkich sklepów, lokali, restauracji w moim mieście. Wyparowało to.
#bekazpisu #ekonomia #biznes #gospodarka
Pobierz O.....n - K%@ MAĆ, W 2015 ROKU, PRZED PIS:
-300g mięsa, szpinakowe tagliatelle z kur...
źródło: comment_1660101915DeJnAaVQU01OoGnEh69PyY.jpg
  • 164
@Omicron: Z kraju, w którym po wejsciu do UE nastapil boom gospodarczy i tysiace inwestycji zamienilismy sie w kraj, ktory przejada swoją prace i rozdaje ją za głosy w wyborach biednej czesci, ktora ZAWSZE pozostanie biedna.

Kraj został zniszczony przez emerytów i patole 500+
Bycie symetrysta pomiedzy popisem jest niemożliwe.

Wystarczyło kilka lat, żeby zniszczyć Polske.

Ktoś zaraz się odezwie, a za PEO to było. Każdy kręcił lody, ale wszystkie afery
@Omicron też zauważyłem pustki w knajpach. W Warszawie nie widać aż tak tego ubytku knajp bo tu zawsze było ich pełno i to każdego rodzaju. Wegańskie, wegetariańskie, mięsne. Jakie chcesz. Ale widać spadek ruchu w tych knajpach. Że o której bym nie przyszedł to jest pusto. Trzy czwarte stolików wolne. Ludzie przestali do nich chodzić bo ich już nie stać.

W 2019 płaciłem 24 zł za burgera z duża porcja frytek i
@Antorus: to nie tylko knajpy ;) ja już nie jem pizzy kupnej ze sklepów, takie donatello z biedronki stało się bieda pizzą, składników na oko 30% mniej, w innych sklepach jeszcze gorzej. Dało się to normalnie dać do piekarnika i w sumie dobre było, ale samego ciasta to ja kupować nie będę :)
@stan-tookie-1: #!$%@?, co z tego, że zarobki wzrosły 2x, jak ceny wzrosły kilka razy :D i nie
@Omicron: pośrednio pracuję w handlu, w miejscu gdzie pracuję przez ostatnie 3 lata padła cała gastronomia (kawiarnia, pizzeria i bar kanapkowy), plac zabaw dla dzieciaków z dmuchańcami, padły sklepy z upominkami, trochę butików. Nawet w sklepach sieciowych są braki, wszystko na zamówienie. A z pewnych źródeł wiem, że zwolnią się następne 4 lokale w przeciągu paru miesięcy.
-300g mięsa, szpinakowe tagliatelle z kurkami, 12zł - bistro tesco


@Omicron: a teraz nie ma juz TESCO XD

-zapiekane polędwiczki z kurczaka z pomidorem, serem, bazylią, 10zł bistro tesco

-schabowy, buraki, ziemniaki, 12zł bistro tesco


@Omicron: w bistro sie płaci na wage ziom, wiec chyba cos ci sie z cenami pomyliło alto to pół porcji.

-wielki obiad w lokalnym zajeździe, schabowy, ziemniaki, surówki (15zł), dzisiaj lokal nie istnieje


@Omicron:
@Omicron w jakim mieście mieszkasz, że widzisz bankructwo knajp? We Wrocławiu w centrum ostatnio wszędzie słyszałem, że muszę poczekać aż się stolik zwolni
najniższa krajowa w 2015 - 1286,16 zł, teraz prawie dwa razy tyle, dziękuję, do widzenia


@lysyzlombardu: Wrocław 2015 - wynająłem kawalerkę 30m2 w fajnej lokalizacji za 1200+opłaty, znalezione na otodomie, oferta wybrana jedna z wielu w tej cenie.

Wszedłem dzisiaj - 30m2 w takich samych fajnych miejscach zaczyna się od 2500zł+opłaty xD
A Ty się cieszysz że najniższa krajówka wzrosła x2? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡