Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od prawie dwóch lat, regularnie co miesiąc (z małą przerwą) rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusję z której rodzą się kolejne pomysły. W większości przypadków propozycjami są moje autorskie rozwiązania oraz inspiracje spośród setek Waszych komentarzy. Zainteresowanych zapraszam do wymiany poglądów, dzielenia się swoimi sugestiami oraz prześledzenia archiwalnych wpisów pełnych ciekawych pomysłów.

Cześć po przerwie.Wracamy z rozwojową serią, jednak od kolejnego miesiąca wpisy zostaną podzielone na konkretne kategorie aby zachować większe odstępy pomiędzy wzajemnymi propozycjami. Wpisy będą dotyczyć tego samego, jednak będzie sugestia aby w danym miesiącu wskazywać przedmioty/usługi lub czynności wyłącznie z danej kategorii m.in.: DOM, MOTORYZACJA, ZDROWIE I URODA, SPORT – a jako że tag tworzymy wspólnie to tutaj możecie proponować jakie kategorie powinny się pojawiać i oczywiście plusować komentarze które najbardziej przypadają Wam do gustu.

Dziś kilka nowych strzałów ode mnie z tytułowego pytania, ostatni raz bez podziału na kategorie:
1. Filtr SPF 50 do ciała Z FILTRAMI MINERALNYMI – zdecydowanie rzadszy, czuć że skóra bardziej oddycha, być może to kwestia tego że nie zapycha porów. Zacząłem bardziej świadomie podchodzić do zakupów produktów z branży beauty&health i to jeden z takich bieżących zakupów. Koszt – ok. 50zł.

2. Duże lustro na ścianie sypialni, dosłownie przy łóżku – propozycja zaciągnięta z Reddita, oczywiście lustro nie służy do przeglądania się za to robi niesamowitą robotę jak chodzi o dodatkowy bodziec wizualny w trakcie sportowych nocy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam! Koszt nieco ponad budżet – 350 zł.

Jeżeli podobają Ci się wpisy w tej serii, czerpiesz z nich wartość dodaną i chcesz być wołanym w kolejnym miesiącu to zostaw plusa w tym wpisie. Siła tagu tkwi w efekcie sieciowym i setkach propozycji z różnych perspektyw dlatego największą wartość dla społeczności wykreujesz zostawiając plus dla zasięgu.

Obserwuj TAG AUTORSKI #mirekmasterclass aby móc w każdej chwili wrócić do ponad tysiąca inspiracji z komentarzy Mirków.

Dołącz do naszej dyskusji odpowiadając poniżej na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.
masternodeBTC - Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która...

źródło: comment_1660030546etAGwsAR75v06ysUOLg2xF.jpg

Pobierz
  • 228
@KingFight: obojetnie jaka parownica - wzialem taka zeby ja moc przewozic w bagazu, miala przy tym wiekszy pojemnik na wode (zeby w polowie nie dolewac) i wieksza moc (szybciej zaczela dzialac).

Fajne sa takie wieksze ze stojacym wieszakiem, jesli nie potrzebujesz jej do podrozy.
@masternodeBTC: Gaśnica domowa. Niecodzienny prezent dla najbliższych, jednak zastanawiając się jak niskim kosztem można poprawić ich bezpieczeństwo otrzymałem odpowiedź - domowa gaśnica. Oby nigdy się nie przydała ale w razie zapłonu tłuszczu w trakcie gotowania, spięcia sprzętu do 1000V czy innej zaogniającej się sytuacji może uratować dobytek. Sam nie mówiąc nikomu zamówiłem cztery sztuki i dziś ma być kurier - jestem ciekawy reakcji obdarowanych xD

Koszt: 75 złotych.
MentorPL - @masternodeBTC: Gaśnica domowa. Niecodzienny prezent dla najbliższych, jed...

źródło: comment_1660032972JsoTHW6DCFNmzA3Kditf1P.jpg

Pobierz
@masternodeBTC: Jeśli ktoś piecze pizzę w domu i robi to na kamieniu, a używa do wrzucania placka na kamień łopatki dewnianej czy jakiejkolwiek innej to polecam łopatę z anodowanego aluminium. Rozwiązuje to wszelkie problemy z przyklejaniem się, zsuwaniem i nakładaniem placka.
Ceny od ok. 120 zł za chińczyka do ok 250 za markowe. PS. podobno lepsze są te z dziurkami.
@NoMoRe: Nie jestem ekspertem. Dopiero dziś/jutro będzie kurier i na szczęście nie miałem pożaru w domu. To jest mimo wszystko mała 1kg (chyba 0,7dm3) gaśnica i na patelnię z olejem, płonące żelazko czy firankę zbyt blisko świeczki powinno wystarczyć. Na cuda bym nie liczył bo samochodowe też mają ograniczone możliwości a wielkościowo są podobne. Prawdopodobnie jak ma się starą samochodową to lepiej mieć taką niż żadną to wtedy zerowym kosztem (przy
a. Mydło z Aleppo do mycia ciała, a szczególnie twarzy. Używam też do golenia zamiast pianki. Od 4 lat żadnego syfu na twarzy.
b. Parowar z 2/3 piętrami do gotowania. U mnie w domu śmiga prawie codziennie. Zarówno dorośli jak i maluchy. Jajecznica jak obłoczek.( ͡° ͜ʖ ͡°)
c. Gofrownica/opiekacz z Tefala, która ma wymienne wkłady. Jest tam chyba około 10. różnych wkładów, łącznie z jakimiś minipączkami.
d.
Klipsy do zamykania jedzenia w torebkach (Pepco, IKEA albo chińczyk) koszt 10-15 zł. Koniec z rozsypanymi torebkami i nie wysychają tak rzeczy. Chipsy też świetnie wytrzymują tak zamknięte.

https://www.ikea.com/pl/pl/p/bevara-spinacze-30-szt-rozne-kolory-rozne-rozmiary-10339171/?gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjwi8iXBhBeEiwAKbUofdsRTuiRJlR3OXmnH8tWs3sLeI-kXAq9mnRzK4JAynMQvHQ0yi_qDxoCxN8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
@MentorPL: Kilogramową gaśnicą to możesz zgasić co najwyżej jakąś pierdołę a nie patelnię z olejem. Tak jak w samochodzie tą 2kg to szkoda nawet odpalać tylko lepiej zatrzymać autobus bo ma mieć bodajże na wyposażeniu 2x20kg. O 1 kg to się przydało, żeby zgasić otulinę z przewodu hamulcowego jak się zajęła xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@masternodeBTC: co prawda sam sobie jie kupiłem bo dostałem w prezencie, ale w budżecie się mieści :D

Słuchawki AKG K92

Jak ktoś ma zwykle słuchawki lub gamingowe to polecam gorąco z całego serduszka
Jak dla mnie nowa jakość słuchania muzyki. Audiofilem nie jestem, słuchawki mam na żywca wpięte w laptop ( ͡° ͜ʖ ͡°)