Wpis z mikrobloga

Czesc, pytanie odnośnie #wakacjekredytowe - czy jest znaczenie KIEDY względem dnia spłaty wezmę wakacje kredytowe? Załóżmy że date spłaty mam 1 dnia miesiąca. Bardziej opłaca mi się wziąć wakacje na początku miesiąca, czy to jest bez znaczenia kiedy wezmę względem dnia spłaty bo i tak po prostu przekładam całość raty jaką mam wyliczoną na dzień spłaty? (np. rata wrześniowa staje się po wzięciu "wakacji" na 2 miesiace ratą listopadową). Mam na mysli naliczane odsetki - zaraz po spłacie są 0, z każdym dniem rosną. #kredythipoteczny wołam @marcpol @ING_Bank_Slaski
  • 6
  • Odpowiedz
@bartzov: Najlepiej wziac dzien po splacie pierwszej raty, wtedy zaplacisz najmniejsze odsetki.
Jesli wezmiesz wakacje kredytowe 10 Sierpnia a rate masz 25 Sierpnia, to bedziesz musial zaplacic odsetki za okres od 25 Lipca do 10 Sierpnia.
  • Odpowiedz
Wakacje bierze się na pełne miesięczne okresy kredytu. Nie ma to nic wspólnego z miesiącami kalendarzowymi.
W ING po prostu we wniosku zaznaczasz checkboxy, które raty chcesz usunąć z harmonogramu.

@eskejper powyżej nie ma racji. Ja już wziąłem na sierpień i końcówka odsetek naliczonych w lipcu zniknęła.
  • Odpowiedz
Czesc, pytanie odnośnie #wakacjekredytowe - czy jest znaczenie KIEDY względem dnia spłaty wezmę wakacje kredytowe? Załóżmy że date spłaty mam 1 dnia miesiąca. Bardziej opłaca mi się wziąć wakacje na początku miesiąca, czy to jest bez znaczenia kiedy wezmę względem dnia spłaty bo i tak po prostu przekładam całość raty jaką mam wyliczoną na dzień spłaty? (np. rata wrześniowa staje się po wzięciu "wakacji" na 2 miesiace ratą listopadową). Mam na mysli
  • Odpowiedz
@marcpol: @ING_Bank_Slaski @Mirste chcąc nadpłacac kredyt w trakcie wakacji kredytowych w ING czy jest różnica którego dnia miesiąca względem dnia spłaty raty dokonam nadpłaty? (załóżmy że date spłaty mam 15 to najlepiej od razu 16 czy to bez znaczenia?).
  • Odpowiedz
@marcpol: @ING_Bank_Slaski @Mirste chcąc nadpłacac kredyt w trakcie wakacji kredytowych w ING czy jest różnica którego dnia miesiąca względem dnia spłaty raty dokonam nadpłaty? (załóżmy że date spłaty mam 15 to najlepiej od razu 16 czy to bez znaczenia?).


@bartzov: Im wcześniej tym lepiej, natomiast w okresie wakacji odsetki i tak nie są naliczane.

https://www.wykop.pl/wpis/66973103/nadplata-bedzie-zaliczona-na-poczet-splaty-kredytu/#comment-237831885
  • Odpowiedz