Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@robert_malkowicz: tu już nawet nie chodzi o ludzi ze słabą głową, którym małpka wystarcza.
wszystkich Alkoholików i tak nie wyleczysz.
Najgorsze jest to, że idąc gdziekolwiek wszędzie widzisz te flaszeczki, #!$%@? jak w zoo można się poczuć! ( ͠° °)
  • Odpowiedz
  • 204
@Dwudziestydrugi: problemem jest alkohol stary ,pokaż mi chociaż jedna osobę ktora sobie pije cale życie i nie zostaje alkoholikiem z czasem :-) Alkohol to trucizna tylko sie wielu ludziom wydaję, ze on nie ma problemu ,ze to inni tak nie on i na tym polega Alkoholizm . Mialem takich rozmow setki z ludzi , i kazdy mowi to samo , ale jak mówię ,ok to nie pij teraz przez rok zeby
  • Odpowiedz
@robert_malkowicz: Tu można zacytować tekst z serialu (i pewnie życia 80% alkoholików) "Informacja zwrotna" - "alkoholik jest lepiej przygotowany na picie niż preppers na koniec świata", niemniej skala małpkowców przeraża.
  • Odpowiedz
mocnym piwom w puszcze


@robert_malkowicz: małpki to tak, często się walają i nawet raz dziada widziałem jak menda wyżłopała małpkę i rzuciła od razu na trawnik.

Ale fenomen Romperów, Sternów, Remusów to mnie zadziwia. Małpki zwykle w bardziej ustronnych miejscach stoją, a puszki widzę np. na przystankach, wejściach do metra itd. Co ciekawe, już dłuższy czas w Żabkach dostępny jest Imperator 12% - król siepaczy, ale nigdy nie widziałem by ktoś
  • Odpowiedz
ok to nie pij teraz przez rok zeby pokazać ze jest inaczej to zaczynaja sie kłótnie, wymowki, odbijanie pileczki, normalizowanie itd .


@Eftef: klasyczne gadanie sekty AA.
Nawet jeżeli by to zrobil a potem sięgnął po alkohol to byś mu tłumaczył ze tylko schowal swój alkoholizm.

Poza tym, ile aktualnie sobie rzeczy odmawiasz aby coś udowodnić innym?
  • Odpowiedz
W obrocie alkoholem przede wszystkim należy zakazać małpek.


@robert_malkowicz: 100% racja. Oprócz rozpijania narodu, małpki prowadzą do zaśmiecania przestrzeni publicznej. Są dosłownie wszędzie. Nawet w parku narodowym na szlaku widziałem butelki po tym badziewiu.
  • Odpowiedz
@Eftef oczywiście , że są takie osoby. Jest pewien procent, niski ale jest ludzi którzy się nigdy nie uzależnią. Tak samo jak część bardzo łatwo się uzależnia.
  • Odpowiedz
pokaż mi chociaż jedna osobę ktora sobie pije cale życie i nie zostaje alkoholikiem z czasem


@Eftef: Większość ludzi na całym świecie w krajach gdzie alkohol jest częścią cywilizacji - od zachodniej, po wschodnią.
Jesteś świadomy ile ludzie piją piwa, wina, whisky, rumów i wszelakiego innego alkoholu na spotkaniach ze znajomymi, randkach, spotkaniach biznesowych i innych sytuacjach typu wypicie sobie wina z żoną albo toast na weselu? Polecam popatrzeć sobie na
  • Odpowiedz
małpki prowadzą do zaśmiecania przestrzeni publicznej. Są dosłownie wszędzie. Nawet w parku narodowym na szlaku widziałem butelki po tym badziewiu.


@szasznik: może zacznijmy od klasycznego systemu kaucyjnego?
Z drugiej strony kaucja namawia do powrotu do sklepu a wtedy można kupić nową... ale przynajmniej pozbędziemy się śmiecenia
  • Odpowiedz
ale jak mówię ,ok to nie pij teraz przez rok zeby pokazać ze jest inaczej to zaczynaja sie kłótnie, wymowki, odbijanie pileczki, normalizowanie itd .


@Eftef: ale to taki z dupy przyklad. Rownie dobrze bym mogl powiedziec 'wez rok nie jedz miesa/jajek/ziemniakow' inaczej powiem, ze jestes od nich uzalezniony xd

Rok bez zaprzestania robienia/picia/jedzenia czegokolwiek nie sprawia, ze ktos jest uzalezniony...

Raczej to powinno dzialac krotkoterminowo, 'sprobuj nie pic przez 2-4
  • Odpowiedz
  • 6
@Eftef już cie koledzy wyjaśnili, ale takie gadanie jest nawet szkodliwe. Większość alkoholikow potrafi sobie zrobić przerwę tylko po to, aby w swojej glowie wyjść na tego bez problemu
  • Odpowiedz