Wpis z mikrobloga

Miruny macie pomysł co to jest? Coś mnie ugryzło mniej więcej 8 dni temu. Nie bolało, nie swędziało. Jednak nie schodzi. Mama coś mnie straszy, że może być to po kleszczu, jednak takowego nie miałem (może sam odpadł). Jutro pojade do lekarza pierwszego kontaktu, ale i tak zastanawiam się co to może być.

Wymiary: 6x5cm
W rzeczywistości trochę bardziej czerwone niż na zdjęciu.

#medycyna
#lekarz
#dermatologia
#ugryzienie
#zdrowie
newskamil11 - Miruny macie pomysł co to jest? Coś mnie ugryzło mniej więcej 8 dni tem...

źródło: comment_1659541368asaCuCry56qW4tz4YmihoG.jpg

Pobierz
  • 52
@JaszczompPszeszczeni: Tak, jutro ide do pierwszego kontaktu. Ciekawe ile będę czekał na ten test na bolerioze.
@Voltaire: szukałem jakiś zdjęć ukąszeń tego owada, ale mało jest. Z tego co widać, u mnie jest takie charakterystyczna mała kropka na środku, czego nie widzałem na tych kilku zdjęciach po ukąszeniu tego owada co mówisz.
Skoro nie znalazłeś kleszcza to pająk najprawdopodobnie. Kiedyś byl zajebisty wywiad wrealu24 o gosciu ktory 15 lat walczył z boreliozą. Jakby co skontaktuj sie z nim bo zaden lękaż ( ͡° ͜ʖ ͡°) ci nie pomoże
@open_or_die: spoko. Jeszcze pytanie jedno, nie wiem na ile znasz się na temacie. Bo tutaj u mnie rzeczywiście środek rumienia jest delikatnie bardziej jasny, ale wciąż to nie wygląda w ogóle jak typowa "tarcza", którą widać na zdjęciach. Tak jak mówie - minęło 8 dni i ja żadnych zmian nie zauważyłem w wyglądzie tego rumienia. Czy w przypadku boleriozy on od razu powinien przyjąć formę tarczy, czy z dnia na dzień
@Jaggen: ale czy to by tak długo się utrzymywało, bo jest od tygodnia i co najwyżej to trochę się pogorszylo, a nie zeszło nic. Do tego wpisuje ugryzienie meszka w google i nijak nie jest podobne do mojego...