Wpis z mikrobloga

Poszukuje smaków PRL’u i lat 90. Smaków lat dzieciństwa. Moja przyjaciółka ma 30 urodziny – i chciałbym przygotować paczkę (głównie słodycze/słone przekąski), które przywołałyby sentymentalnie wspomnienia. Tutaj prośba do Was! Mireczki! Proszę zarzucie mnie pomysłami produktów, które są jeszcze dostępne do kupienia droga intetentową (zagranica również wchodzi w grę, jeżeli można ściągnąć je do Polski). Z góry dzięki!

#pytanie #smakidziecinstwa #gotujzwykopem #jedzzwykopem #dziecinstwo #nostalgia #lata90 #gimbynieznajo #prl #kiedystobylo
  • 21
@Miedzcu: Guma Turbo, Frugo (choć obecny smak nie jest oryginalny) gumy kulki, guma Donald też jest chyba do zdobycia. Chio chips (znów dostępne, jeśli nie w sklepie to na Allegro) kukułki.
Sporo dostępne na candycup.pl
@Miedzcu: oranżada w proszku. Dostaniesz w byle warzywniaku. Paluszki, chipsów wtedy praktycznie nie było. Galaretka w półplasterkach w okrągłym przezroczystym opakowaniu, dostaniesz w Carrefourze, irysy z dodatkami (mak, sezam), chyba jedynie w sklepie cukierniczym widziałam, mordoklejka... tego od lat nie spotkałam, to taka krówka, tylko dość twarda i ze trzy razy większa od normalnej ale płaska. Jak się trochę rozpuściła i zacisnąłeś zęby, to wyrywało mleczaki i plomby przy próbie rozwarcia
@Miedzcu: a, no i dropsy oraz kukułki. I absolutnie obrzydliwe lizaki, czysty cukier pomalowany o chemicznym posmaku w kształcie serduszka na patyczku. Ale to już chyba jedynie na odpustach na wsi spotkasz.

Edit. Po zastanowieniu... powinieneś celować raczej w okolice 2000, przecież ona przyszła na świat w 1992 i przez pierwsze parę lat tego typu rzeczy nie jadła raczej. Najwyżej bobofruta i gumy balonowe donalda będzie kojarzyć.
@krystal_Tri_tapik: masz racje krystal ale nie przedstawiłem jednego faktu - żyliśmy na wsi tam jednak zmiany przychodzą wolniej a duży wpływ na to co jedliśmy mieli rodzice, którzy swoje korzenie mieli mocno w sowich PRL'owskich smakach i kupowali rzeczy na zasadzie "kiedyś to lepiej było". Do chyba 2008 roku używaliśmy szklanek z PRL ;) Na lata 00+ przyjdzie czas za 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Miedzcu: piwo z psikiem


@Mirkosoft :D mówisz o butelkach z krachlą? W sumie da się kupić, ale zwykle syf typu grolsch lub gorzej. We Wrocławiu idzie dostać czeskie piwo z browaru Rychnov w litrowych butelkach, które smakiem będzie nawiązywać do piw z dawnych lat, ale butelki są po pierwsze zielone, a po drugie litrowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miedzcu: poszukaj czy w okolicy jakas wieś nie organizuje festynu itp. Z takiej okazji zawsze zjeżdżają się stragany wyjęte żywcem z lat 90tych.