Wpis z mikrobloga

@promatiq: widzisz, moja pensja w ciągu ostatnich 5-6 lat też się potroiła, problem polega na tym, że obiektywnie stać mnie na mniej, niż te 5-6 lat temu a moja stopa życiowa ulega stopniowemu pogorszeniu, więc ta argumentacja niespecjalnie do mnie trafia.
@Herubin: taki duży metraż trzeba wykończyć, umeblować i potem sprzątać. Ile razy będziesz zaglądał do sali kinowej, czy barowego pokoiku z bilardem? Mogę się założyć, że wcale nie tak często jak Ci się teraz wydaje. A brud i kurz zbiera się tam tak samo, jak wszędzie indziej.
Na taki metraż narzekają zwykle ludzie, którzy go nie potrzebowali, nie przemyśleli, i nie ma kto potem o niego dbać. A już osobą kategorią
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antoni_Kosiba: najmniejszy pokoj ma 10mkw i zrobilem sobie w nim mini silownie, tesciowa pomieszkuje w 16mkw pokoju i jest jeszcze trzeci 14mkw dla gosci ;) duza sypialnia jest super, dzisiaj jak bym ja urzadzal to oprocz wanny zamontowalbym sedes i przeszklil szklem mlecznym ;) master bedroom to genialna sprawa jesli masz gosci albo nie chcesz wychodzic ze swojej jamy :) zakladam ze w ciagu 7 lat sie przeprowadze do wiekszego domu
ja tylko daje przykład że dom 200 m2 nie jest za duży. Po co ci dom który ma sypialnie i salon z aneksem jak mieszkanie w bloku?


@FLAC: Wykopków nie stać na taki dom o jakim piszesz, więc będą sobie obrzydzać, że fee, na co to komu, ja bym tam nie chciał, mi wystarczy 60 m2. Ostatnio jakaś babka pisała, że po co jej gabinet jak może pracować z sypialni syna
Ja podejrzewam że byłbym wstanie sobie zagospodarować taką przestrzeń, ale wątpię czy mnie stać na sprzątaczkę, a #!$%@?ć sam taki wielki dom to krzyż pański.


@slusar_o2: Jak cię nie stać na sprzątaczkę to nie budujesz sali do bilarda, to chyba w miarę oczywiste.
@pianinka: to oczywiste, że "nas" nie stać na wille z basenem, ale pisanie, że dom musi być duży, bo tylko duży dom zapewni Ci przestrzeń do samorealizacji, a mały dom to połączenie problemów z bloków i konieczność koszenia trawy to brzydko mówiąc #!$%@?.
@FLAC

tym jak wiem ile roboty jest wokół domu


Za każdym razem XDDD jakiej to roboty? Skosić trawę? Jak się myśli zastaw się a postaw się i się stawia dom 300m2 z działką hektar bo mam kułwa dom a nie mieszkanie bloku to faktycznie się robi problematyczne i koszenie może zająć całą sobotę
@FLAC: Ja mam dom 105m. W którym mieszkały 4 osoby. Brat się wyprowadził i jeden pokój stoi wolny i nikt tam nawet nie wchodzi. Po co większy dom? Każdy po pokoju, duży salon i kuchnia. Może brakuje spiżarni, ale to wystarczyło by dodatkowe 5m, a nie 150. Jaki jest Twój plan na dom który ma 300 metrów? 10 pokoi? I co w tych pokojach będzie się znajdować? I kto to będzie
@xqwzyts: wokół domu masz ciągle coś do zrobienia xD psuje się i zużywa znacznie więcej rzeczy. W lato ciągle podlewasz trawę, a jak sobie zrobisz system nawadniania to znowu musisz go konserwować i tak w koło macieju cokolwiek się nie dotkniesz.
10 pokoi? I co w tych pokojach będzie się znajdować? I kto to będzie sprzątać?


@mdlejtecole: jak masz pokój dedykowany np pod kino domowe to nie musisz go sprzątać co trzy dni albo częściej tak jak innego intensywnie używanego pokoju, to jest protip. A jak masz mały dom to nigdy nie osiągniesz takiego efektu. Będziesz mieć zachciankę na cokolwiek to ciągle będzie cię ograniczać mała ilość miejsca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Ld93: Może jestem dziwny ale nie wyobrażam sobie narzekać na taki metraż. Powrzucałbym jakiegoś bilarda, siłownię, saunę itp. ale na pewno bym znalazł zastosowanie dla dodatkowych pokojów przy takiej wielkości. A koszty wcale nie są duże jak to nowy dom spełniający wymogi energetyczne. Problem kosztów to może dotyczyć starych wiejskich domów których ocieplaniem nikt się nie przejmował podczas budowy.

@Herubin: no właśnie pochodzę z regionów gdzie trochę przez modę, trochę
to oczywiste, że "nas" nie stać na wille z basenem, ale pisanie, że dom musi być duży, bo tylko duży dom zapewni Ci przestrzeń do samorealizacji, a mały dom to połączenie problemów z bloków i konieczność koszenia trawy to brzydko mówiąc #!$%@?.


@slusar_o2: Nie, to po prostu wyrażenie opinii. Dla mnie też 100m2 mieszkanie w centrum jest lepsze niż 100m2 dom na przedmieściach, nie porywałabym się na budowę czegoś takiego, chyba