Wpis z mikrobloga

@slusar_o2: ja sie przychylam do opinii @pianinka dla mnie dom na przedmiesciach nie ma zadnej przewagi nad duzym mieszkaniem w miescie. Moglbym rozwazyc dom w miescie ale okolica ktora by spelniala moje obecne przyzwyczajenia(Warszawa Wola) to trzeba miec 3 banki i jeszcze wlozyc w remont, takze pozostane przy swoim duzym mieszkaniu ktore tez ma taras, a no i mam tez dzialke ROD - niecale 10min z buta na ktorej postawilem sobie
@pianinka: naskoczyli na niego, ja zresztą też, bo napisał, że dom 120m2 to kurnik i patologia, co jest generalnie bzdurą, a zamiast zakończyć temat, próbuje na siłę obronić swoją tezę, co wychodzi mu komicznie (np. system nawadniający jako przykład wiecznej pracy przy domu).
Ja rozumiem Twoje podejście, więc Ty zrozum "nasze". Rozumiem, że Ty piszesz strikte o sobie, ale jednak pisał bardziej ogólnie (jako prawda objawiona :) ), za co imo
@borjaki: Odpisałem koleżance wyżej, mam nadzieję, że widzisz o co mi chodzi. Ja nie twierdzę, że mieszkanie w domu jest zawsze lepsze od miasta, tylko męczy mnie stawianie swoich oczekiwań jako "tych jedynych słusznych", przy całkowitym negowaniu drugiej strony.
Nie wiem, może jestem dziwny i zbyt obiektywny, bo mieszkałem tak i tak, i widzę naprawdę duże plusy obu rozwiązań, moim zdaniem decydują niuanse. Ale każdy jest inny i ma inne potrzeby,
@powsinogaszszlaja: Ale jasne, ja to rozumiem bo też wolę dom 120-150m + działkę. Działkę już mam i trwają tam teraz procesy geodezyjne, ale 2 lata temu zamiast się tam budować to kupiłem mieszkanie które właśnie kończę spłacać bo już wtedy cena budowy i materiałów wydawała się za duża. Teraz jeszcze bardziej urósła i wydaje się że w najlepszy wypadku się zatrzyma a nie zacznie spadać. Teraz jak ktoś ma kupić działkę
@Shatter 5k/m to przecież nie jest jakieś odklejenie.
Nie wiem co tu masz xD. Przecież w naszym regionie to std cena za developerke. W Sulechowie chodzą po 500 domki 100m i to na tych działkach 5a czy nawet pakują już 3a.sama ziemia już potrafi kosztować 150k za 7a.
2 lata temu zamiast się tam budować to kupiłem mieszkanie które właśnie kończę spłacać


@promatiq: Rozsądne podejście. Mając działkę i w planie budowę domu, możesz powoli sobie "rzeźbić" Nikt cię nie będzie popędzał.
Mieszkając od urodzenia w domu jednorodzinnym, później w bloku przez lata, teraz znów wybrałem to, co mi najbardziej odpowiada, dom z dużym ogrodem.
@konserwix: Jezu, to nie kupuj. Niczego tak nie potrafię zrozumieć jak ludzi, którzy codziennie brandzlują się do ofert nieruchomości, które uważają za przewartościowane. Daje wam to coś? Może ogłoszeniodawca trafi na faceta, który marzy o zakupie domu w tym miejscu, kilka domów dalej mieszka jego schorowana matka którą się musi opiekować, akurat wygrał w totka, a nie ma siły i energii budować samemu. I za zakup tego konkretnego domu dałby więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastaowujkufoliarzu: osobiście wszedlem dzisiaj z ciekawości w ogłoszenia, a i również nie byłem wielkim fanem tagu #nieruchomosci (choć czytając komentarze to się chyba zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°) ktoś musiałby być debilem, albo niezłym desperatem, żeby coś takiego kupić, ale jak wiadomo wielu różnych ludzi chodzi po tym świecie
ktoś musiałby być debilem, albo niezłym desperatem, żeby coś takiego kupić


@konserwix: Właśnie opisałem typ klienta, który kupiłby nawet nie będąc debilem ani desperatem. Nie każdy wszystko przekłada na pieniądze. Czy dałoby się wybudować w tym miejscu taniej? Pewnie tak. Ale dla kogoś czas i spokój mogą być ważniejsze od zaoszczędzenia powiedzmy nawet 200tys. Bo sama działka też kosztuje a budowa to droga przez mękę. ( ͡° ͜ʖ ͡