Wpis z mikrobloga

W prorowery.pl pojawił się Romet Huragan CRD https://prorowery.pl/pl/p/-Rower-Szosowy-ROMET-HURAGAN-CRD-2023/982996 jest to carbonowa (!) szosa na pełnej grupie Shimano 105 za 5999zł (!) więc chyba nie ma specjalnie konkurencji na rynku zwłaszcza w tych porąbanych czasach. Także jak ktoś jest na kupnie budżetowej szosy, to brać póki mają.

#rower #romet #wykoprometclub #szosa
thedestroyerofeels - W prorowery.pl pojawił się Romet Huragan CRD https://prorowery.p...

źródło: comment_1658815870NPqK6pl38fyT9pU7sT2FAT.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
trochę jest, bo hamulce szczękowe stają się powoli przeżytkiem, niedługo znalezienie części zamiennych będzie wyzwaniem. poza różnica w sile i jakości hamowania tarcz w porównaniu do szczęk jest nieporównywalna


@Im_from_alaska: xD xD xD długo jeszcze nie staną się przeżytkiem. Tarcze są"must have" w szosie jak latasz na karbonowych kołach w górskim terenie. W innym przypadku fajnie mieć, ale siła hamowania szczęk 105 czy Ultegry to jest bajka. Niczego im nie
  • Odpowiedz
@Wyszynkowski: czyli według ciebie lepiej wydać sporo kasy i nie mieć możliwości kupienia lepszych kół w przyszłości (bo rama jest tylko pod hamulce szczękowe) niż dołożyć trochę więcej i mieć od razu ramę pod hamulce tarczowe i nie mieć żadnych ograniczeń w przypadku ulepszeń?
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Ja jedynie skomentowałem Twój komentarz który jest odklejony od rzeczywistości. Nie wyciągaj nie wiadomo jakich wniosków. Co do zakupu roweru z linku, to przecież zawsze można dołożyć 10k i kupić coś porządnego #pdk Rower z linku kosztuje 6k, ma 105 i karbon. Nie każdego stać na kolejne 6k na sensowne koła i kolejne kilka tysięcy na zakup roweru z hamulcami tarczowymi.
Po prostu niektórym rower z hamulcami
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Z tego co kojarzę po wpisach to mieszkasz gdzieś w okolicach Alp, ale Ty chyba w ogóle bierzesz pod uwagę tego, że ludzie mieszkają też w płaskopolsce xD Ja na 100km często mam 200-300m przewyższeń wg garmina, naprawdę od święta 400, po co mi tarcze? Tylko po to, że jest na nie hype? O wiele prostszy serwis niż tarczówek, do tego mniejsza masa, a już widzę jak w jakieś
  • Odpowiedz
@dzejdzi: tylko nawet mieszkając w wielkopolsce czy na mazowszu tarcze w niczym nie przeszkadzają, a jak komuś się zachce wypadu w góry, to nie ma problemu.

różnica w wadze jest minimalna, jak przed wyjściem na rower zrobisz kupę, będzie większa różnica.

wymiana klocków w hamulcach tarczowych jest jeszcze łatwiejsza niż w szczękowych, systemu hydraulicznego, jak nie ruszasz, to nic się z nim nie
  • Odpowiedz