Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko212
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1039

Niemcy są uczeni, że są głównymi ofiarami Nazizmu

Badacze OSW przedstawiają jak niemcy przedstawiają swoje zbrodnie II WŚ w szkołach i polityce. Po kilku pokoleniach kłamstw wierzy się powszechnie, że niemcy wzorowo rozliczyli się ze wszystkimi ofiarami nazizmu. Łatwo poszło, bo pominęli narody wschodnie w tym miliony polaków. Samo gęste od 10:42

dict
dict
z
youtube.com
dodany: 01.05.2026, 15:30:14
  • #
    niemcy
  • #
    polska
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    nazizm
  • #
    iiirzesza
  • #
    historia
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

USA otworzyło publiczną wyszukiwarkę członków NSDAP - miliony wejść Niemców
kanis-sapiens
z wykop.pl
  • 48
Książka o której mowa w materiale
lesio_knz
z osw.waw.pl
  • 9

Komentarze (128)

najlepsze

Brobot
Brobot
01.05.2026, 15:47:14 via Android
  • 180

Komentarz usunięty przez moderatora

irish71
irish71
irish71
01.05.2026, 21:21:10 via Android
  • 136
@Brobot: w zasadzie, jezeli sa szkoly gdzie w calej klasie jest tylko dwoje niencow to to jest chyba ta kara o ktorej mowisz.
  • Odpowiedz
fpjakub
fpjakub
fpjakub
01.05.2026, 22:02:19 via Android
  • 20
@dominh: jesteś głupi o kilkaset lat
  • Odpowiedz
dict
dict
Autor
01.05.2026, 15:56:37 via Wykop
  • 179
To tłumaczy dlaczego niemcy mówią, że za II WŚ odpowiedzialni są jacyś naziści, a nie niemcy. Dlatego, że niemcy w opowieści ich narodu są ofiarami, a sprawcami jakaś patologiczna, odspojona warstwa społeczna, którą oddzielają od ogółu narodu niemieckiego.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

johnyzxcv
johnyzxcv
johnyzxcv
02.05.2026, 10:20:41 via Wykop
  • 0
@dict: domniemam, że Nazizm wziął początek w Niemczech od ich wschodniego sąsiada, prawda???
  • Odpowiedz
arcypatelniagrozy
arcypatelniagrozy
02.05.2026, 12:46:30 via Wykop
  • 1
@dict: mylą pojęcia, jesli mówimy o nazistach to mówimy o Niemcach, Austriakach, Rumunach Węgrach, po części Słowakach
  • Odpowiedz

blunch
blunch
01.05.2026, 21:35:04 via Wykop
  • 113
Pewnie zostanę zminusowany, bo nie wpinam się w tezę postawioną w materiale.

Bardzo dużo czasu spędzam z Niemcami, bo często jeżdżę przez Niemcy i biorę ludzi na Blabla. Wsiadają wszyscy, rodowici Niemcy, młodzi, starzy, wykształceni i robotnicy.
Za każdym razem prowadzę z nimi dyskusje na tematy m.in polityczne, choć robię to ostrożnie.
Za każdym razem padają przeprosiny i przyznanie się do winy. Gdy im mówię, że w Polsce panuje retoryka taka, że
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SOMEMONG
SOMEMONG
01.05.2026, 22:01:53 via Wykop
  • 20
@blunch: Który region Niemiec?
  • Odpowiedz
D1_MIRAS
D1_MIRAS
D1_MIRAS
01.05.2026, 22:39:36 via Wykop
  • 128
@blunch: To bardzo pragmatyczny naród. Jest okazja jechać za półdarmo to mówią co chcesz usłyszeć bo doskonale wiedzą, że alternatywą jest podróżowanie z buta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
groszek71
groszek71
01.05.2026, 18:17:55 via Wykop
  • 27
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FireDash
FireDash
02.05.2026, 22:02:00 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

robcioZS
robcioZS
robcioZS
01.05.2026, 17:28:09 via Wykop
  • 24
trzeba uczyć się na cudzych błędach... ale na cudzych sukcesach też... i korzystać jak takie rzeczy rozgrywać, a nie tylko krzyczeć i słać wyrazy oburzenia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
02.05.2026, 19:46:23 via Wykop
  • 6
@robcioZS:
maniek-maniewski - @robcioZS:

źródło: 345OVZATPJ3Fq6eL

Pobierz
  • Odpowiedz
Tarczownik
Tarczownik
01.05.2026, 21:21:12 via Wykop
  • 21
Jeśli głownymi sprawcami drugiej wojny światowej są naziści to jak mogli wsiadać do pociągów, które były tylko dla Niemców, ciekawe jakby to wytłumaczyli. Cwaniaki jedne.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Blaskun
Blaskun
01.05.2026, 23:06:31 via Wykop
  • 7
@Tarczownik: Bo były wolne gdyż albowiem ponieważ Niemcy byli wtedy na długich wakacjach. Proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tarczownik
Tarczownik
02.05.2026, 20:50:37 via Wykop
  • -1
@leoha: Czyli Nazistami był też obywateli innych narodów w tym Polacy. A tak na serio kto drugą Wojnę Światową Niemcy czy Naziści, naprawdę macie coś nierówno pod sufitem.
  • Odpowiedz
solarris
solarris
01.05.2026, 16:40:57 via Android
  • 20
Ktoś im przypomina że z ludzi mydło robili ?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Howsitgoing
Howsitgoing
Howsitgoing
01.05.2026, 20:47:50 via Wykop
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Bord
Bord
Bord
01.05.2026, 21:57:00 via Wykop
  • 13
@solarris: Teraz dla odmiany chcą wszystkich zrobić bez mydła
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
01.05.2026, 20:18:44 via Android
  • 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

re5ublimacja
re5ublimacja
02.05.2026, 08:49:15 via Wykop
  • -2
@malkontent: Jakby co drugi prawnik, redaktor gazety czy właściciel kanału w TV w U$raelu miał nazwisko na -ski, to narut wybrany przepraszałby nas.
  • Odpowiedz
Gdynbym
Gdynbym
Gdynbym
02.05.2026, 09:43:43 via Wykop
  • -1
@re5ublimacja:
Wątpię. Polak Polakowi Polakiem.
  • Odpowiedz
Marmurowy_Gargulec
Marmurowy_Gargulec
01.05.2026, 21:45:54 via Android
  • 10
To, co RFN zrobiło z "denazyfikacją" woła o pomstę do nieba.
Efekty mamy widoczne po dziś dzień i zapewne się one już nie zmienią.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

re5ublimacja
re5ublimacja
02.05.2026, 08:42:33 via Wykop
  • 5
@Marmurowy_Gargulec: Najkrótszy żart świata? Denazyfikacja.
  • Odpowiedz
lesio_knz
lesio_knz
01.05.2026, 19:49:51 via Wykop
  • 10
Świetny materiał. Tutaj macie link do książki o której mowa w podcaście:
https://www.osw.waw.pl/sites/default/files/W%20s%C5%82u%C5%BCbie%20przysz%C5%82o%C5%9Bci.%20Polityka%20historyczna%20zjednoczonych%20Niemiec.pdf
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3014
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
2847
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2600
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2321
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #europa
  • #emigracja
  • #historia
  • #neuropa
  • #gospodarka
  • #francja
  • #ciekawostki
  • #berlin
  • #heheszki
  • #holandia
  • #usa
  • #wydarzenia
  • #iiwojnaswiatowa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking