Wpis z mikrobloga

jak szybko powinien isc progres na silce?
ja zaczynalem na poczatku czerwca z mniej niz 40 kg na klate (4x10) (mam 175cm, 75kg), teraz robie 50kg, czyli mniej niz 2kg na tydzien progresu.

wczoraj odpisal mi @TenOdMirabelek i mnie troche dobilo

ja zacząłem ostro wrzucać ciężar, dużo trenować ciężko, dużo jeść. I zrobiłem na ławce z 50kg - 85 kg w 5tygodni. Waga z 86 na 90. Myślę, że głównie zwiększenie masy dało mi taki progres na ławce :)


czy tak jak mi idzie progres to jest masakrycznie zle?
#mikrokoksy #silownia
  • 43
@Bubbo: no ja robie 4x10 i te 50 w ostatniej serii to tak ledwo ledwo daje rade. chodze 2-3 razy w tygodniu trening ABC (lawka jest w A) wiec musialbym na kazdej lawce dokladac 7kg na taki progress jak on...
@gharman: u mnie masa poszla w 6 miesiący z 80 kg do 94kg, siła najlepiej poszła w martwym ciągu bo z 60 kg na 150 kg, przysiad z 50 na 110 kg, wyciskanie na ławie z 50 kg na 96 kg. Treningi dwa razy w tygodniu, czasem raz w tygodniu i dieta trzymana tak średnio
@gharman: trochę źle na to patrzysz

nie możesz porównywać progresu na jedno powtórzenie, z progresem na 4 serie po 10 powtórzeń

pozostaje też kwestia z jakim ty i osoba do której się porównujesz mieliście zapas na początku, może być tak że ty zacząłeś dość blisko swoich maksymalnych możliwości, a ta druga osoba dość daleko

nie patrz na innych, ćwicz swoim tempem, w progresie ważna jest długofalowość niż prędkość, lepiej dokładać co
@Loginconajmniej4znaki: dzieki, kwestia ze jak wpiszesz 175 75 w bmi to wychodzi na granicy nadwagi, ale niby przed silka cos tam hantle robilem w domu itd. no to decyzja na sile i mase na razie. na poczatku mialem cel dobic do 80kg ale zaczalem miec watpliwosci przez teksty ze 75 to juz gruby chlop
@gharman: no tak mniej więcej wychodzi, czasem był lepszy dzień to dokładałem np 5kg więcej, czasem wyciskalem mniej niż ostatnio, ale ogólnie idzie cały czas do przodu. Ja mam wzrostu 178 cm i przy 94kg nadal czuję się mały xD
@gharman @Bubbo To się nie zrozumieliśmy :D ja mówiłem o dokładnie 1-2rep tzw max :) Jeśli chodzi o ćwiczenie to biorę 70x10 , myślę, że poszłoby więcej ale mam "inne blokady". Jak często też wspominam ja jadę do odcinki, nie ćwiczę jak niektórzy, że czują delikatny ból i odpuszczaja. Dodatkowo mam "przeszłość" sportowa. Nie zaczynam siłowni pierwszy raz, jednak pierwszy raz na poważnie.

Ps. Na silce dużo też technika daje :) która
@gharman: jeżeli trenujesz z głową, dobrze jesz, regenerujesz się to wszystko jest okej. Trenuj dalej i swoim tempem będziesz robić progres. Pod warunkiem, że trenujesz sensownie. Jeżeli nie jesteś pewien i Cię to martwi to skonsultuj się z kimś kto się zna, co do techniki, planu którym trenujesz, jedzenia i pozostałych aspektów, tak żeby to optymalizować. Zapłacisz raz na początku przygody, nie będziesz błądzić przez pierwsze miesiące.
Na innych nie patrz