Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Żyjąc w Polsce zajmowałem się wykończeniówką marketów Lidl. Systemy alarmowe, ba nawet płyty OSB były ściągane z Niemiec, żeby dać zarobić rodakowi pomimo tego, że tańsze materiały można było kupić w Polsce. Po kilku latach pracy dostałem propozycję pracy przy niemieckich Lidlach, a że nic mnie tu nie trzymało, to postanowiłem się przeprowadzić do Niemiec. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo Niemcy wola kupić rodzime produkty. Na półkach mają nawet flagi niemieckie tam, gdzie są lokalne produkty i w większości tylko to kupują. Nie patrzą na to, że coś z Polski czy Francji jest tańsze, ma być Niemieckie! Nic dziwnego, że ich rynek tak dobrze prosperuje. A w Polsce co? Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe. Dają w ten sposób zarobić zachodnim firmą, a polskie ledwo przędą i mają słabe obroty. Szkoda, że nie mamy aż tak silnego przywiązania do produktów polskich, kto wie może powstałyby jakieś światowe marki mogące konkurować z zachodnimi.

#polska #niemcy #gospodarka #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1ee49f32e5544c831edc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Ż...

źródło: comment_1656879289GBbOYTaPybkL78aj98bF4H.jpg

Pobierz
  • 111
@AnonimoweMirkoWyznania: Też to zauważyłem. Wielka Unia, wspólne rynki, #!$%@?ć nacjonalizm itd.
Automatyka- widziałem kilka instalacji. Jeśli dostawcą jest firma niemiecka to wszystkie urządzenia, oprzyrządowanie, podzespoły- ogólnie części od konstrukcji po lampki- niemieckie. Chyba, że jakieś fikuśne urządzenie którego ich firmy nie produkują- wtedy biorą z obcych firm. Porównywałem potem części zamienne o takich samych parametrach. Spokojnie można znaleźć tańsze ale Niemcy montują i polecają swoje firmy.
@AnonimoweMirkoWyznania:

I znowu ten sam temat pt: "Handel międzynarodowy szkodzi narodowi".

Jedyne co twój wywód udowadnia, to żałosny poziom edukacji ekonomicznej i/lub problemy z logicznym myśleniem.

Nie ma żadnych korzyści z jakichkolwiek form unikania handlu międzynarodowego. "Patriotyzm gospodarczy" nie zwiększa ilość lokalnie dostępnych miejsc pracy (netto), a jedynie demotywuje przedsiębiorstwa do rozwoju, napycha kasę Januszeksom które nie muszą się starać i drenuje kieszenie konsumentów.

Handel ma charakter wymienny a pieniądz jest
Szkoda, że nie mamy aż tak silnego przywiązania do produktów polskich, kto wie może powstałyby jakieś światowe marki mogące konkurować z zachodnimi.

Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe.


@AnonimoweMirkoWyznania: Polskie w 99% są gównianej jakości po prostu a często przy tym droższe. Patriotyzm gospodarczy ma sens na zachodzie, gdzie dba się o jakość. U nas od lat korzysta się jedynie z taniej siły roboczej, oferując klientowi gówniany
Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe.


@AnonimoweMirkoWyznania: Stary, ale wiesz że często nasze jest #!$%@? jakości mimo wysokiej ceny? Kupiłem sobie słuchawki do biegania naszej polskiej firmy Audictus (miałem kupić coś innego, ale stwierdziłem że skoro firma polska, to dam jej zarobić). No i wszystko spoko, tylko że gubi mi połączenie BT podczas biegania. Tak więc tak, następnym razem kupie coś zachodniego, bo telefon w kieszeni to
OP: @przecietnyczlowiek:
1. Każdy kraj UE ma swój odpowiednik akcji kupujcie rodzime produkty
Dlaczego nie widzę tego w Polsce? Widziałeś, żeby u nas na półkach były oznaczane flagą produkty z polski? Tak, żebyś podczas zakupów nie musiał się zastanawiać i sprawdzac kodów kreskowych?
2. Ciekawe skąd te tłumy Niemców w przygranicznych biedronkach albo ci wszyscy szklarze, ekipy remontowe, elektrycy jeżdzący na Niemcy.
Nie wiem skąd, nie byłem na granicy w
@AnonimoweMirkoWyznania w Niemczech to nie tylko przywiązanie, ale i prawo. Robiłem wykończenia w Niemczech i tam prawnie musisz używać materiałów niemieckich. Polacy przewody z Polski przywozili i szybko rozciągali i zakrywali bruzdy, bo jakby inwestor zobaczył, że polskie przewody są rozciągnięte to by awantura była. Być może jest też jakiś przepis, przez który Lidl musi niemieckich materiałów używać nawet za granicą.
Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe.


@AnonimoweMirkoWyznania: Stary, ale wiesz że często nasze jest c******j jakości mimo wysokiej ceny? Kupiłem sobie słuchawki do biegania naszej polskiej firmy Audictus (miałem kupić coś innego, ale stwierdziłem że skoro firma polska, to dam jej zarobić). No i wszystko spoko, tylko że gubi mi połączenie BT podczas biegania. Tak więc tak, następnym razem kupie coś zachodniego, bo telefon w kieszeni to
@AnonimoweMirkoWyznania: no te 70 milionow euro eksportu do niemiec to pewnie tak do niepoznaki i Niemcy tak na prawde od razu po przekroczeniu granicy wyrzucaja polskie produkty do śmietnikow


@OddajButa123: Eksport do Niemiec z Polski opiera się głównie na tym ze w Polska jest montownią maszyn dla Niemiec. Niemcy maja duzo zakładów w Polsce, i Polacy skręcają samochody które wracają do Niemiec.

To nie jest tak że rodzime produktu sa
@AnonimoweMirkoWyznania: A co jest z Polski lepszego? Nieprzetworzone rzeczy, czyli żarcie? No fakt, ale reszta to nie ma co zbierać z rodzimego rynku- ani urządzeń, ani jakiejś chemii (może poza białym jeleniem).


@tellet: Chyba bardziej tu jest pokazany problem, że każda wydana złotówka na rodzimy produkt to 70 groszy do budżetu vs 20 na zagraniczny. A potem płacz, czemu w Polsce mamy 4 razy niższe zarobki, #!$%@? służbę zdrowia itd
@NexciaK
No i co że widziałeś? Ja też widziałem i też robiłem na polskich materiałach ale to nie znaczy, że było to zgodne z niemieckim prawym budowlanym. A jak było zgodne to takie materiały wymagają niemieckiej certyfikacji, nie jest tak, że sobie załadujesz w Polsce busa byle czym z Castoramy i będziesz mógł legalnie tymi materiałami pracować.

http://finanzamt.pl/2014/03/28/certyfikowanie-polskich-materiaow-budowlanych-w-niemczech/