Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Żyjąc w Polsce zajmowałem się wykończeniówką marketów Lidl. Systemy alarmowe, ba nawet płyty OSB były ściągane z Niemiec, żeby dać zarobić rodakowi pomimo tego, że tańsze materiały można było kupić w Polsce. Po kilku latach pracy dostałem propozycję pracy przy niemieckich Lidlach, a że nic mnie tu nie trzymało, to postanowiłem się przeprowadzić do Niemiec. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo Niemcy wola kupić rodzime produkty. Na półkach mają nawet flagi niemieckie tam, gdzie są lokalne produkty i w większości tylko to kupują. Nie patrzą na to, że coś z Polski czy Francji jest tańsze, ma być Niemieckie! Nic dziwnego, że ich rynek tak dobrze prosperuje. A w Polsce co? Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe. Dają w ten sposób zarobić zachodnim firmą, a polskie ledwo przędą i mają słabe obroty. Szkoda, że nie mamy aż tak silnego przywiązania do produktów polskich, kto wie może powstałyby jakieś światowe marki mogące konkurować z zachodnimi.

#polska #niemcy #gospodarka #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1ee49f32e5544c831edc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Ż...

źródło: comment_1656879289GBbOYTaPybkL78aj98bF4H.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No tak, powinniśmy kupować polskie, nawet jeśli jest droższe i gorsze xD Ja tam robiąc zakupy kieruję się interesem moim i mojej rodziny, a nie Januszów z którymi jedyne co mnie z grubsza łączy to język jakim się posługujemy.
  • Odpowiedz
@Blurope Jednocześnie Niemcy są głównym odbiorcą np. mebli z Polski, bo mamy w Polsce potężne parki maszynowe, nieograniczony dostęp do drewna, know-how i tanią siłę roboczą. Bajer polega wyłącznie na tym, że ktoś musi w Niemczech nalepić nalepkę "Made in Germany", inaczej się nie sprzeda.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: na skład? Skład czego? Mamy lato... Idziesz na grilla, bierzesz piwo, chipsy, ketchup, kiełbasę. Myślisz, że statystyczna osoba patrzy na skład chipsów, ketchupu i jakie bierze piwo? Z góry można założyć, że będą to wyroby zagranicznych koncernów. To, że sięga się po Tyskie, Żywca, Lays, Chrunchips, Pudliszki, Heinz nie świadczy przecież o tym, że ich skład jest zajebisty. Mały procent zwraca uwagę na to skąd to pochodzi, bo to są
  • Odpowiedz
ale co ty #!$%@? za farmazony


@kierowcaautobusuofficial: No ale to se tak jest potwierdza choćby różnica w marketingu w państwach. W Niemczech i krajach z podobnym lokalnym patriotyzmem podkreśla się to że firma fo rynek lokalny. W Polsce często nawet nazwa firmy sugeruje ze jest to produkt zagraniczny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: w Polsce też oznacza się polskie produkty.
Twoje wnioski bez badań naukowych są akurat nic nie warte, bo to tak jakbyś napisał "w Niemczech są sami wysocy ludzie! Nigdy nie widziałem tyłu wysokich w Polsce" - no tak widziałeś, ale ogół może wyglądać inaczej.
Polacy kupują to, co tańsze, a polskie produkty prawie nigdy nie są tańsze. Warzywa z Polski SA zawsze droższe niż importowane. Myślisz, że ktoś mając przed
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Od cholery błędów myślowych, i tzw. "półprawd" w tym wpisie jest.

Systemy alarmowe, ba nawet płyty OSB były ściągane z Niemiec, żeby dać zarobić rodakowi pomimo tego, że tańsze materiały można było kupić w Polsce.

Znając życie to mieli jakieś umowy ze swoimi i było taniej. Jeśli by było tak skrajnie jak mówisz to sklep budowałby Niemiec, a nie Ty i Twoja polska firma ( ͡° ͜ʖ ͡
Zgrywajac_twardziela - @AnonimoweMirkoWyznania: 
Od cholery błędów myślowych, i tzw....

źródło: comment_1656916957CjHhwgy2fG94KHgI7BFpm1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To samo w Szwecji i wynika to z tego ze większość produktów rzeczywiście jest dobra w sensie nie dostaje się od tych rzeczy wrzodów żołądkowych. Może wyjątkiem są owoce które są średnie ale jak jest odpowiednio duża flaga to się sprzeda
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mój pies po polskiej karmie miał rozwolnienie, przeszedłem na niemiecką, tańszą i o lepszym składzie i problem ustąpił, także tego ¯_(ツ)_/¯

Polak żeby zarobić więcej, to soli przeznaczonej na chodniki dosypie do pasztetu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Powinien być obowiązek informacyjny o polskich produktach w sklepie. Nie mam czasu odwracać każdego produktu żeby zobaczyć kod kreskowy. Inna inszość, że mało kiedy polski produkt jest jakościowy i w cenie podobnej do tego zagranicznego. U nas jak coś jest polskie to od razu ma w nazwie "manufaktura" i 10 zł więcej do ceny produktu ;-)
  • Odpowiedz