Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Żyjąc w Polsce zajmowałem się wykończeniówką marketów Lidl. Systemy alarmowe, ba nawet płyty OSB były ściągane z Niemiec, żeby dać zarobić rodakowi pomimo tego, że tańsze materiały można było kupić w Polsce. Po kilku latach pracy dostałem propozycję pracy przy niemieckich Lidlach, a że nic mnie tu nie trzymało, to postanowiłem się przeprowadzić do Niemiec. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo Niemcy wola kupić rodzime produkty. Na półkach mają nawet flagi niemieckie tam, gdzie są lokalne produkty i w większości tylko to kupują. Nie patrzą na to, że coś z Polski czy Francji jest tańsze, ma być Niemieckie! Nic dziwnego, że ich rynek tak dobrze prosperuje. A w Polsce co? Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe. Dają w ten sposób zarobić zachodnim firmą, a polskie ledwo przędą i mają słabe obroty. Szkoda, że nie mamy aż tak silnego przywiązania do produktów polskich, kto wie może powstałyby jakieś światowe marki mogące konkurować z zachodnimi.

#polska #niemcy #gospodarka #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1ee49f32e5544c831edc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Ż...

źródło: comment_1656879289GBbOYTaPybkL78aj98bF4H.jpg

Pobierz
  • 111
A potem płacz, czemu w Polsce mamy 4 razy niższe zarobki, #!$%@? służbę zdrowia itd


@Atx0937: Nie no, na pewno dlatego, że ktoś nie przepłacił za "laur konsumenta/Teraz bolzga/dobrebobolzgie" xD.
W Polsce mamy 4x niższe zarobki, bo przeciętny obywatel (załóżmy 80%) różni się od kury tym, że dzięki jednemu dodatkowemu zwojowi w mózgu nie grzebie w ziemi, więc nadaje się najwyżej do montowni.
I można się burzyć, że wcale tak nie
@AnonimoweMirkoWyznania: action - jak zaczynali wchodzić na polski rynek to wszystko z Holandii, razem z kierowcami którzy wszystko przywozili - regały, wyposażenie, oświetlenie, okablowanie, sejf, koryta kablowe, szafy, rozdzielnia, nawet farby. Teraz w sumie nie wiem.
Kaufland - regały nie pamiętam, ale okablowanie sieciowe tylko niemiecki leoni, albo szwajcarski datwyler. Chociaż urządzenia sieciowe to obecnie chiński Huawei
Nie no wchodzisz do biedry czy innego marketu i widzisz polskie wynalazki, parówki z polską flagą itd. Skład: 45% mięso oddzielone mechanicznie, skórki wieprzowe, E2137, E1488, zmielone oczy, uszy i racice. Potem wjeżdżasz do Lidla szyneczka czy parowki, skład: 95% mięsa z szynki wieprzowej i jakieś przyprawy. I to często te z niższej półki. Wiadomo, że w Polsce też można dostać dobre produkty, ale te już swoje kosztują
1. Każdy kraj UE ma swój odpowiednik akcji kupujcie rodzime produkty

Dlaczego nie widzę tego w Polsce? Widziałeś, żeby u nas na półkach były oznaczane flagą produkty z polski? Tak, żebyś podczas zakupów nie musiał się zastanawiać i sprawdzac kodów kreskowych?


@AnonimoweMirkoWyznania: widać że dzieciak z Ciebie, od dawna produkty miały albo mają na etykiecie znaczek "Dobre bo polskie"
@AnonimoweMirkoWyznania: Co w tym dziwnego skoro sam zauważyłeś, że ludzie są często przekonani, że zachodnie produkty są lepsze. Więc to chyba oczywiste, że taki Niemiec tym bardziej będzie chętniej kupował niemieckie produkty, bo nie dość, że kupuje rodzimy towar to jeszcze ma w głowie, że jest lepszy niż zagraniczny.
@AnonimoweMirkoWyznania: Od wielu tal wpaja się że niemieckie = lepsze. Nawet jakieś badania były że proszki do prania tej samej firmy różnią się między rynkiem wschodnim a niemieckim.
Polak patrzy pod kontem ceny i prestiżu danego produktu, nie ma czasu aby pójść na halę i kupić coś od lokalnego sprzedawcy. Byliśmy liderem w produkcji jabłek i nikt tego nie potrafił wykorzystać, wielka część idzie na eksport. A rolny się żalą że
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie mamy bo przez 50 lat pompowali w nas Marksa i Engelsa to zachód stał się dla nas ikoną/symbolem tego co lepsze, stąd ta niechęć do tego co krajowe. Podświadomie wielu zachód kojarzy się z dobrobytem i jakością, a to co polskie ze starym systemem i kiepską jakością.
@AnonimoweMirkoWyznania
Jestem z branży IT i nawet sobie nie wyobrażasz jak problematyczna potrafi być ta upartość Niemców, żeby koniecznie korzystać z ich rozwiązań. Czasem to już zahacza o chorobę psychiczną - nie da się z niektórymi kierownikami nic wynegocjować, gotowi są kupić #!$%@? niemieckie rozwiązanie mając amerykańska alternatywę. Tak sobie myślę, że może właśnie dlatego Niemcom tak #!$%@? idzie w IT.