Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Żyjąc w Polsce zajmowałem się wykończeniówką marketów Lidl. Systemy alarmowe, ba nawet płyty OSB były ściągane z Niemiec, żeby dać zarobić rodakowi pomimo tego, że tańsze materiały można było kupić w Polsce. Po kilku latach pracy dostałem propozycję pracy przy niemieckich Lidlach, a że nic mnie tu nie trzymało, to postanowiłem się przeprowadzić do Niemiec. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo Niemcy wola kupić rodzime produkty. Na półkach mają nawet flagi niemieckie tam, gdzie są lokalne produkty i w większości tylko to kupują. Nie patrzą na to, że coś z Polski czy Francji jest tańsze, ma być Niemieckie! Nic dziwnego, że ich rynek tak dobrze prosperuje. A w Polsce co? Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe. Dają w ten sposób zarobić zachodnim firmą, a polskie ledwo przędą i mają słabe obroty. Szkoda, że nie mamy aż tak silnego przywiązania do produktów polskich, kto wie może powstałyby jakieś światowe marki mogące konkurować z zachodnimi.

#polska #niemcy #gospodarka #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1ee49f32e5544c831edc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Ż...

źródło: comment_1656879289GBbOYTaPybkL78aj98bF4H.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
TroskliwaEskimoska: Kilka lat temu gdy skumałem ekonomię i geopolitykę (w stopniu podstawowym, bo bez dyplomu) to zrozumiałem jak bardzo to jest ważne i jak olbrzymią siłe ma patriotyzm gospodarczy. To czego nie zrobią cła, embarga (czego akurat w ue nie ma, ale przepisy, kłody pod nogi, itp.) to na końcu jest konsument i on załatwi sprawę. W Niemczech sądy gospodarcze (jak się dwie firmy o coś procesują) to jeśli jeden jest
  • Odpowiedz
@xaliemorph: mieszkam zagranicą i tak patrzę na dziejsze zakupy i... 60% wyprodukowane w Polsce xd no ale mieszkam w kraju gdzie jest dużo polskich produktów i jakością a i często ceną biją na głowę te lokalne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: możecie nazywać Niemców głupimi kacapami, bo nie wspierają aż tak bardzo ukrainy, ale oni dbają przede wszystkim o siebie i swoją gospodarkę a nie o jakiś tam kraj. W ostatnich tygodniach był post,że kanclerz Niemiec wypowiadał się na temat braku gazu z Rosji i wiąże to ze sobą również zamykaniem wielu fabryk. Dla nich gospodarka jest najważniejsza. Ehhh a patrząc na nasz kraj, aż płakać się chce:(
  • Odpowiedz
Kiedy mam do wyboru kilka produktów, które wyglądają podobnie, mam na telefonie aplikację Pola - szybko skanuję kod kreskowy i wiem, który produkt jest produkowany w Polsce, a firma prowadzi badania w Polsce itp. Bez spiny też się da :-)
  • Odpowiedz
To byla Polska firma tak jak Kruger and Martz, gdzie tak naprawdę klepią to chińczyki?


@Atx0937: A co mnie to obchodzi? BOSE też klepią chińczyki a ich słuchawki mi zajebiście działają. Pretensje miej do polskiego producenta który leci w #!$%@?, a nie do użytkownika że nie zrobił uber dokładnego researchu, zwłaszcza że te słuchawki nie były najtańsze. Niech producenci "Białego Jelenia" mają wąty do takiego Audictusa że leci w #!$%@? i
  • Odpowiedz
@janek_kos: No zgoda :) nie znam tej maeki Audictus, a cena Krugera świadczy o tym ze to nie jest najwyższa półka.

Z drugiej strony masz w elektronice goodram, i oni robią dobry sprzęt. Więc się da ;)
  • Odpowiedz