Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Żyjąc w Polsce zajmowałem się wykończeniówką marketów Lidl. Systemy alarmowe, ba nawet płyty OSB były ściągane z Niemiec, żeby dać zarobić rodakowi pomimo tego, że tańsze materiały można było kupić w Polsce. Po kilku latach pracy dostałem propozycję pracy przy niemieckich Lidlach, a że nic mnie tu nie trzymało, to postanowiłem się przeprowadzić do Niemiec. Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo Niemcy wola kupić rodzime produkty. Na półkach mają nawet flagi niemieckie tam, gdzie są lokalne produkty i w większości tylko to kupują. Nie patrzą na to, że coś z Polski czy Francji jest tańsze, ma być Niemieckie! Nic dziwnego, że ich rynek tak dobrze prosperuje. A w Polsce co? Ludzie unikają Polskich produktów, bo "zachodnie" są lepsze i droższe. Dają w ten sposób zarobić zachodnim firmą, a polskie ledwo przędą i mają słabe obroty. Szkoda, że nie mamy aż tak silnego przywiązania do produktów polskich, kto wie może powstałyby jakieś światowe marki mogące konkurować z zachodnimi.

#polska #niemcy #gospodarka #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1ee49f32e5544c831edc2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zadziwia mnie patriotyzm Niemców. Ż...

źródło: comment_1656879289GBbOYTaPybkL78aj98bF4H.jpg

Pobierz
  • 111
@AnonimoweMirkoWyznania: O tak. Niedaleko mnie powstało kiedyś Aldi. No i jak dawno temu powstało, to na początku było biedne, no bida na maksa, jak Biedronka z początków lat działalności. Lokalni mieszkańcy na początku przyszli i tak nie wrócili bo tam nic nie było. Ale ile razy byłem na zakupach, bo był mi wybitnie po drodze to ZAWSZE ale to ZAWSZE słyszałem język niemiecki. Ci nacjonalistyczni Germanie specjalnie jeździli do Aldi, jedynego
dobry temat poruszasz, ale duża część społeczeństwa jest za głupia by to zrozumieć


@niezwykly_89: bzdura, ludzie w brew pozorom często patrzą po prostu na skład, jakby Polskie firmy nie miały produktów z #!$%@? składem albo ceną z dupy to byłoby inaczej.

Tymczasem chociażby proszki to jaka polska firma ma dobre? Żadna
Za to np musztardę kupuje polska bo bdb.

Już srasz do gniazda na polaków, a nie widzisz że problem jest
@AnonimoweMirkoWyznania: "Nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo Niemcy wola kupić rodzime produkty."

Jeszcze mocniej to widać w Skandynawii - Szwecja czy Norwegia. Tak samo, to co lokalne to nawet jak dwa razy droższe to będzie kupione żeby wspierać rodzimy biznes. Jak ktoś na wsi np. otwiera sklep to każdy ze wsi idzie pierwszego dnia na full wypas zakupy żeby ten ktoś miał dobry start.

No ale dziwisz się dlaczego. Poziom zarobków