Wpis z mikrobloga

Znacie tych pedalarzy, nie? Tacy jak ja: obcisłe spodnie z lycry uciskające jaja, ciasno dopasowane koszulki podkreślające kiepskie klaty, przydługawe skarpety, buty z twardymi podeszwami masakrującymi piękne posadzki no i rowery: aero-hiper duper carbony, delikatne to to, rozwali się od byle dziurki, do tego nie wiadomo, ile kosztuje, bo człowiek się walnie w liczbie zer na końcu. A najgorsze, że śmią jeździć po drogach, nawet jak obok jest droga rower… a nie, czekaj. Ja jeżdżę po drogach rowerowych XD Nawet ok CPR w dobrym miejscu (obok ruchliwa droga). Kończył się trochę z dupy, ale no pojechałem, bo trzeba, bo bezpieczniej i dupa. Samochodziarz cały zastawił. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby był uszkodzony i zostawił jakiś trójkąt ostrzegawczy czy coś. Dodam, że podobna sytuacja zdarzyła się dzisiaj jeszcze potem dwa razy: drugi raz jeszcze pod #nysa i trzeci już po powrocie do #wroclaw. I tak to się właśnie żyje, kiedy chcesz robić v_max=60 km/h na drodze rowerowej, ale samochodziarz musi się wpierdzielić :/

Natomiast chciałbym podziękować wszystkim kierowcom, którzy wyprzedzali mnie, zachowując bezpieczny dystans (a takich jest zdecydowana większość) albo nie trąbili na mnie na odcinku, gdzie przy drodze biegła droga rowerowa kończąca się 100 metrów od początku XD Ja w zamian jechałem bocznymi drogami o ile to możliwe, ułatwiałem wyprzedzanie mnie, zjeżdżając maksymalnie do krawędzi, jeżeli warunki pozwalały (czyli brak dziur czy innego syfu), usuwałem się na bok, widząc, że samochód za mną skręca w prawo i ma strzałkę warunkową. Wszystko, żeby być jak najmniej upierdliwym uczestnikiem ruchu. Myślę, że tak trzeba żyć. A parkujących na drogach rowerowych nie pozdrawiam.

#rower #szosa #samochodziarze #pedalarze #pedalarzejakjaichnienawidze #patologiazmiasta #polskiedrogi
cherrycoke2l - Znacie tych pedalarzy, nie? Tacy jak ja: obcisłe spodnie z lycry ucisk...

źródło: comment_1656791750tZtIHp1CD4gbmyOvHhf7ng.jpg

Pobierz
  • 27
@LoneRider: serio, mam u siebie takich gagatków. Jak auto daleko, to lecą spokojnie powyżej 30 km/h, czasami spokojnie koło 40, ale jak ktoś do nich dojeżdża, to przestają kręcić pedałami i lecą na luzie, schodząc poniżej 20 km/h i mnie ten ewenement mocno zastanawia
@cherrycoke2l:
To takiego co przyspiesza to ja nigdy nie spotkałam

@MtEverest:

Ale oni to robią właśnie zanim ktokolwiek wrzuci kierunek żeby ich wyprzedzić. Na zasadzie, że kierowca redukuje bieg, żeby się bez stresu turlać za takim na trójce w bezpiecznej odległości, a ten zwalnia i wyprzedzanie zaczynasz z dwójki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cherrycoke2l: rekordy boję się na zamknie tym torze a nie na drodze publicznej.
Jak samochód jest źle zaparkowany to zgłaszaj na policję, w przeciwieństwie do źle jadącego kolarza, kierowce w miarę łatwo można namierzyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Owlosiaty-Dzik: Wspaniale wnioski wyciągnąłeś, ale na przyszłość niemyśl więcej bo słabo ci to idzie. Kierowcy uważają że jak obok drogi jest już ciąg pieszo rowerowy to mam obowiązek tam jechać, a to gówno prawda. Prują się bezpodstawnie, konieczni muszą wylądować swoją frustrację na innych, im większym gruzem jadą, tym mają większe pretensje.Dla tego użyłem słowa baran
W ogóle to nie mam pojęcia czemu tłumacze się jakiemuś nonejmowi z internetôw.
@Kauabang: Niestety masz obowiązek jeździć CPR-em ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zobacz sobie [§ 40 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych

1. Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oddzielone kreską poziomą oznaczają, że droga

jest przeznaczona dla pieszych i kierujących rowerami. Kierujący rowerami są obowiązani do korzystania z tak oznakowanej drogi, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku,