Wpis z mikrobloga

Jezu jak skisłem XD
Dzwoni do mnie klient i pyta czy jest szansa, aby jego kredyt wypłacił się przed 1 lipca, żeby załapał się na wakacje kredytowe (wniosek złożony w zeszłym tygodniu, więc nawet w normalnym trybie szanse niewielkie).
No i mu mówię, że teraz banki sabotują trochę procesy i na siłę przeciągają decyzje na lipiec, żeby nie musieć później finansować tych wakacji kredytowych i nawet jakbyśmy złożyli wnioski miesiąc wcześniej to cytując Mariusza Pudzianowskiego "nic by to nie dało".
A klient:
- nawet jakby był drugi w kulach?
- nie dałoby to nic

Dawno tak nie parsknąłem XDDDD

#heheszki #pudzian #kredyt #kredythipoteczny #nieruchomosci

  • 42
Przecież wakacje będą od sierpnia


@DorodnyTucznik: Wakacje będą od Sierpnia (jeżeli ustawa przejdzie w Senacie i zostanie podpisana przez Prezydenta przed sierpniem), ale dla kredytów zawartych przed 1 lipca 2022.

swoja droga, jak wezme kredyt np. w pazdzierniku to nadal bede mogl skorzystac z wakcji, prawda?


@dziadolek1: nie, nie będziesz mógł wziąć żadnych wakacji kredytowych z tej ustawy (tylko to co normalnie Ci oferuje bank). Wakacje są dla kredytów zawartych
@maryjuszpitagoras: nie sądzę. Po pierwsze kasy z tego nie zobaczysz a ja np mam klauzulę że przez piersze 3 lata nie mogę go spłacić w liczbie większej niż 50%


@zalogowany_jako: Czyli najpewniej masz kredyt w Santanderze. Nie oznacza to wcale, że nie możesz spłacić kredytu!
Możesz, ale bank naliczy od tej nadwyżki o której napisałeś 1% prowizji i to wcale nie tak źle biorąc pod uwagę że takie PEKAO SA