Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym stylu i wszystko wygląda jak z darmowych projektów z Murtaora?

Wina biedy Polaków? Czy bebechy w urzędach nie chcą się zgodzić na nic co wykracza poza definicję urzędowej normalności? Czy po prostu zastosowanie praktyczne i lepiej mieszkać w domu typu Polak z klasy średniej na przedmieściu niż w czymś poniżej, bo takie coś trudniej ogrzać i ma inne wady poza estetyką?

#nieruchomosci #budowadomu
niochland - Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym s...

źródło: comment_1655889164RnK2QDKw7WDQ8Cp5Jzy9YU.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@niochland cena za sama szybe i wielkie okna moze przekroczyc kwote postawienia samej chaty xd
Byl tu mirek kiedys ktory chcial cos podobnego postawic ale w rozmiarze 120metrow, za same okna kiedys zaplacilby 70k, teraz po covidzie i inflacji same okna kosztowaly 120-150k. Dodatkowo wchodzi wymog ze mokna maja byc trojszybowe co jeszcze bardziej zwieksza cene
  • Odpowiedz
Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym stylu i wszystko wygląda jak z darmowych projektów z Murtaora?


@niochland: Zakładam że chodzi ci ogólnie o nowoczesny styl domu, a nie samą wystawną rezydencję, bo to co pokazałeś na zdjęciu - to mało kogo po prostu na to stać. Jak widać po komentarzach, przeciętny Polak nie ma za grosz dobrego gustu i woli jakieś pseudo-dworki i kolumienki, otoczone
  • Odpowiedz
  • 1
@niochland widzisz po samych komentarzach że większość wychodzi z założenia że jest to drogie w utrzymaniu. Jak ktoś chce stawiać taki projekt to zapewne w #!$%@? ma że jego utrzymanie kosztuje bo go na to stać. Mimo to, to fajnie pokazuje pewnie jak działają głowy tych co te pozwolenia wydają, pewnie taki sam beton jak tych ludzi z komentarzy którzy narzekają że drogo xd
  • Odpowiedz
@mwmichal część ludzi może pracować zdalnie. Z Dino to prawda, aczkolwiek zakupy w galerii można zrobić po pracy przed powrotem do domu. Nie wszyscy korzystają z takich rzeczy jak kino, czy ciągłe robienie zakupów w galerii. Byłem w takiej ostatnio pierwszy raz od pół roku, bo potrzebowałem spodni. Do kina nie chodzę, wolę sobie w domu obejrzeć.
No i nie wszyscy ludzie mają dzieci, a swoje pasje można realizować w domu na
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: > Oczywiście że się da, nawet w zabytkowej zabudowie, widziałam jakiś czas temu fajną realizację remontu i rozbudowy tradycyjnego domku z dwuspadowym dachem gdzieś w Niemczech czy Niderlandach. Jak znajdę to wrzucę

przez nowoczesną bryłę miałem na myśli dom z płaskim dachem

Nowoczesne i świeże? Niewątpliwie. A przy tym klasyka, żaden urbanista się nie przyczepi. Dwuspadowy dach, czerwona dachówka, drewno.


domy typu stodoła są tak przeruchane, że już nikt nie
  • Odpowiedz
@niochland ja zawsze chciałem taki kwadratowy, ale te są za zwyczaj ogromne (trochę muszą być, bo to robi efekt) i przez to bardzo drogie. Dochodzi pewna kwestia ogrzewania (brak skosów, większa kubatura) i cena zbudowania. W moim przypadku taki #!$%@? dom był dwukrotnie droższy (i 50% większy) niż ten, który mam. Zwyczajnie mnie nie stać.

Ponadto mało komu się podoba ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@niochland kasa, są u mnie takie domy. Ale to mają dyrektorzy banków na okręg albo bd lekarze. Są fikuśne, mają ciekawe dachy itp. a w środku..... XD nawet dla programisty z wykopu nie to
  • Odpowiedz
przez nowoczesną bryłę miałem na myśli dom z płaskim dachem


@buras_89: Nowoczesna bryła to nie tylko taka z płaskim dachem.

domy typu stodoła są tak przeruchane, że już nikt nie chce ich stawiać


@buras_89: Acha. Tak gadają zazwyczaj ci co stawiają sobie pseudodworki z muratora z designem z lat '90 xD
  • Odpowiedz
@niochland już ci tłumaczę. Budując dom nie idziesz do architekta, który projektuje ci dom. Idziesz do biura projektowego, gdzie sprzedają ci gotowy projekt
  • Odpowiedz
@niochland: to coś na zdjęciu jest paskudne. W mojej mieścinie powstał jeden taki "nowoczesny" dom. Tak się wkomponował w krajobraz, że wygląda jak wielka kupa gunwa.


@inko-gnito bo takie domy buduje się na uboczu, a nie na środku wsi. Najlepiej, gdzieś pod lasem i konieczne jest duże podwórko, żeby miało efekt.
  • Odpowiedz
Po jednym obrazku zdjęciu nie da się oszacować, ale sądzę, że ogrzanie tego w zimie gazem lub elektrycznością to czterocyfrowe kwoty za miesiąc.

@GaiusBaltar spokojnie, niedługo wszyscy będziemy płacili za ogrzewaniem czterocyfrowymi kwotami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz