Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym stylu i wszystko wygląda jak z darmowych projektów z Murtaora?

Wina biedy Polaków? Czy bebechy w urzędach nie chcą się zgodzić na nic co wykracza poza definicję urzędowej normalności? Czy po prostu zastosowanie praktyczne i lepiej mieszkać w domu typu Polak z klasy średniej na przedmieściu niż w czymś poniżej, bo takie coś trudniej ogrzać i ma inne wady poza estetyką?

#nieruchomosci #budowadomu
niochland - Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym s...

źródło: comment_1655889164RnK2QDKw7WDQ8Cp5Jzy9YU.jpg

Pobierz
  • 105
bo takie coś trudniej ogrzać


@niochland: "takie coś trudniej ogrzać" nie oddaje całej prawdy - raczej bym napisał "w naszym klimacie to poroniony pomysł". Będziesz za coś takiego płacił absolutnie kosmiczne pieniądze w stosunku do jakiejś prostszej bryły. Po jednym obrazku zdjęciu nie da się oszacować, ale sądzę, że ogrzanie tego w zimie gazem lub elektrycznością to czterocyfrowe kwoty za miesiąc.
@niochland: Od jakiegoś czasu przymierzam się do domu. Samemu marzyłem swego czasu o bryle brutalistyczno-modernistycznej, ale im więcej czytam na temat termoizolacji, wentylacji, ogrzewania i problemów z tym związanych, tym bardziej moje aspiracje zbliżają się do maksymalnie konserwatywnych kształtów.

Jestem gotów jednorazowo szarpnąć się na większy koszt, żeby mieć ładniej/ciekawiej, ale jeśli razem z tym ma iść większy koszt utrzymania, to mi się nie klei.
Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym stylu


@niochland: po część sam sobie odpowiedziałeś ;) czyli kasa-misiu-kasa . Od razu wskazuje to na pewną cechę [ by nie powiedzieć mentalność ] części inwestorów , dla których 'Projekt indywidulany' to fanaberia. Ci traktują dom utylitarnie- jako 'miejsce do mieszkania' . Wszak mieszka się w domu a nie 'na działce' ergo ze środka go nie widać ;)
W