Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym stylu i wszystko wygląda jak z darmowych projektów z Murtaora?

Wina biedy Polaków? Czy bebechy w urzędach nie chcą się zgodzić na nic co wykracza poza definicję urzędowej normalności? Czy po prostu zastosowanie praktyczne i lepiej mieszkać w domu typu Polak z klasy średniej na przedmieściu niż w czymś poniżej, bo takie coś trudniej ogrzać i ma inne wady poza estetyką?

#nieruchomosci #budowadomu
niochland - Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym s...

źródło: comment_1655889164RnK2QDKw7WDQ8Cp5Jzy9YU.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niochland: w Łodzi jest taki jeden superdom. Wydaje mi się, że wynika to głównie z przywiązania do starych technik i możliwości wykonywania budowy przez doświadczone ale nie wykształcone ekipy. Do dobrej izolacji, budowy i interpretacji takich projektów trzeba bardzo dobrych wykonawców albo właściciela znającego się znakomicie na sprawie - tutaj w grę wchodzą technikalia typu rodzaj okien, dokładne izolowanie i tak dalej a większość ekip budowlanych nie ma takiej dokładności.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@_Marshall: zaczęło się od samego początku. Układanie styropianu w warunkach polskich to jakaś komedia, jak nie deszcz to wiatr i w kółko to samo. 4 razy zalewało mi dach w trakcie układania styropianu. A to jest szczelna wanna. I nie ma co nawet sobie marzyć o przykrywania foliami, brezentami, czy c--j wie czym jeszcze. Wiatr i deszcz to w dupie ma i zawsze woda się dostanie pod styropian. Robienie elewacji
  • Odpowiedz
@niochland: W sąsiedztwie sobie wybudowali takie przeszklenia, może i fajnie to wygląda po czasie założyli żaluzje i teraz siedzą jak krety xD może na dużą działkę się to nadaje gdzie nie ma sąsiadów
  • Odpowiedz
Takie domy są w Konstancinie, ale musisz mieć duży metraż (okna to brak miejsca na szafy, półki i itp, a zlew gdzieś musisz mieć) i działkę, żeby to postawić - to zdjęcia to kosztuje znacznie więcej niż kilka milionów
  • Odpowiedz
@niochland: To nie jest wina biedy tylko braku milionów na koncie. Zwykły dom w mieście zrobiony ze smakiem to jakiś milion z działką. Żeby stawiać takie domy to nie wystarczy zarabiać 15k.
  • Odpowiedz
@M_Osti: Ziomo buduje chate pod wwa, wstawil fixy ( duze okna ktore sie nie otwieraja i nie uchylaja ) na jedna cala sciane, sciana pewnie dluga na 8 metrow i pewnie na 2.70 wysoka - za te fixy wyszlo mu z 15 k wiec 500k sporo przesadzone.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: Ty wiesz, ile kosztuje taki dom jak z obrazka? I nie mówię wcale o budowie.

Poza tym, nowoczesnych domów jednorodzinnych jest od cholery, po prostu mało kto się chwali, bo kto jednak dom.
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: przecież to jest styl starej czerwonej komuszej moderny , jeden sobie będzie mieszkał w stylu dworskim z kolumienkami inny będzie sobie mieszkał w stylu homo sovieticus modernus , zresztą stoi taki jeden u mnie na osiedlu , robią je już w Polsce z prefabrykatów .
  • Odpowiedz
  • 0
@niochland wiesz co mnie powstrzymało? Miejscowy plan zagospodarowania. Jakiś stary s------l sobie wymyślił że na mojej ulicy wszystkie domy mają mieć dwu spadowy dach i być ustawione kalenica równolegle do drogi. I c--j wszystkich obchodzi jaki sobie domek wymarzyles ma być tak i c--j. Bo on miał wizję takiego ładnego osiedla ()
  • Odpowiedz
  • 0
@niochland walczyłem przez rok z urzędem gminy. Wokół mojej działki stał tylko jeden dom. Urzędnik wydając warunki zabudowy odniósł się do dominującej zabudowy - tego jednego domku ;).
Koniec końców muszę postawić dom jak wszyscy.
  • Odpowiedz
mmm, samo szczęście, dojazdy do pracy, dojazdy do lekarza, dojazdy do ambitniejszego sklepu niż Dino, dojazdy do >kina, dojazdy do galerii handlowej. Nie daj boże dziecko chce zostać na imprezie to do swojej idylli pod lasem nie wróci >więc siedzisz jak taksówkarz do 1:00 w nocy i czekasz aż "skończy imprezę", ono niezadowolone bo pierwsze wraca a >Ty niezadowolony bo wolałbyś w kimę xD. Nie daj boże gówniaki wymyślą anglielski/balet/aikido to po
  • Odpowiedz