Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym stylu i wszystko wygląda jak z darmowych projektów z Murtaora?

Wina biedy Polaków? Czy bebechy w urzędach nie chcą się zgodzić na nic co wykracza poza definicję urzędowej normalności? Czy po prostu zastosowanie praktyczne i lepiej mieszkać w domu typu Polak z klasy średniej na przedmieściu niż w czymś poniżej, bo takie coś trudniej ogrzać i ma inne wady poza estetyką?

#nieruchomosci #budowadomu
Pobierz niochland - Dlaczego w Polsce rzadko kto ma pozwolenie na budowę domu w nowoczesnym s...
źródło: comment_1655889164RnK2QDKw7WDQ8Cp5Jzy9YU.jpg
  • 105
@niochland: Raczej, że biedy. Ludzie aktualnie poszli trochę po rozum do głowy i widzę domki parterowe, niewielkie. Gdzie jeszcze niedawno wystawiane były tak #!$%@? chałupy, że łeb urywa a w środku mieszka tylko dwie osoby. Po #!$%@? to grzać, sprzątać... same koszty a i tak się siedzi zazwyczaj w salonie i kuchni.
@niochland: niepraktyczność - zero prywatności chyba że masz ogromną działkę albo powiesisz w środku zasłony ale to psuje efekt. Okna niestety łatwo się brudzą - kto to będzie mył. Gorsza ustawność pomieszczeń bo nie postawisz pod oknem do podłogi szafy czy komody. Oczywiście dużo droższe w budowie i utrzymaniu. Dodatkowo z ww. przyczyn do zaspokojenia tych samych potrzeb musisz mieć więcej m2 powierzchni domu. I estetycznosc dyskusyjna jeżeli wokół wszystko ma
@niochland: sam chciałem zbudować dom z płaskim dachem ale o tym jaką bryłę - kształt dachu można posadowic decyduje miejscowy plan zagospodarowania który określany jest przez samorząd.

U mnie dodatkowo działka położona jest w obszarze objętym nadzorem konserwatora zabytków co oznacza dodatkową przeszkodę.

Odpowiadając na pytanie, w większości przypadków postawienie nowoczesnej bryły jest niemożliwe. Pozostała cześć to konserwatywne gusta Polaków.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fiodooor: gość nasciemnial, pracowałem kiedyś jako konstruktor okien aluminiowych, mieliśmy klienta co zamówił do domu ponad 100 okien (800m2 dom plus dla gości obok 300m2), kilka fasad, kilkanaście hst, wszystko w aluminium na wypasie, i wyszło ponad 300kpln. Było to z 8 lat temu, ale ceny tak nie wzrosły.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: super dom, tylko że do robienia zdjęć co najwyżej. Wszystko widać przez te szyby, fuj.
Nie wspominając o tym, że w takim budynku same okna kosztują pewnie ponad 100k
W polszy z taką pogodya i klimatem, taki dom jest totalnie nie opłacalny xdd natomiast czemu polacy nie budują domów nowoczesnych i na te klimaty, odp pewnie im się nie podobają, skąd to wiem? Nie wiem. Tak se teraz pomyślałem że to pewnie przez to
@niochland: Po 1 większość polaków ma specyficzny gust wyrabiany życiem w prlu więc dużo osób mimo możliwości wyboru wybierze styl "polaka na przedmieściu". Ci co chcą się bardziej pokazać dodadzą kolumny ewentualnie daszek z castoramy nad wejściem. Po 2 większość osób kupuje działki tak małe, że domy są w nie wciśnięte do granic możliwości więc, oni nie mają z nich żadnego widoku za to sąsiedzi widzieliby wszystko. Poczucia estetyki trzeba się
Mam to szczęście mieszkać 30km od dużego miasta


@K_O_R_N_I_K: mmm, samo szczęście, dojazdy do pracy, dojazdy do lekarza, dojazdy do ambitniejszego sklepu niż Dino, dojazdy do kina, dojazdy do galerii handlowej. Nie daj boże dziecko chce zostać na imprezie to do swojej idylli pod lasem nie wróci więc siedzisz jak taksówkarz do 1:00 w nocy i czekasz aż "skończy imprezę", ono niezadowolone bo pierwsze wraca a Ty niezadowolony bo wolałbyś w