Wpis z mikrobloga

@enzojabol nie no jasne. Jak zarabiasz 5x tyle co taki fachowiec to nie ma tematu. Ale każdy kogo nie koniecznie stać, albo po prostu uważa, że te ceny to przesada, może większość tych remontowych spraw ogarnąć.
Mnie po prostu wkurza to przeginanie pały z cenami "bo inflacja" i nie dam im tyle zarobić, dlatego, że kasa jest nieadekwatna do wykonanej pracy.
@2giekonto: Jeśli bym zarabiał mniej niż taki fachowiec, na tyle mniej że warto byłoby na to przeznaczyć tak cenny zasób jak własny czas to doszedłbym do prostego wniosku, że może warto zmienić branżę i samemu wejść w takie remonty. Tak jak piszesz - większość wiedzy jest w necie, można zaczynać od prostych rzeczy i w zasadzie wystarczy umieć się wysłowić po polsku nie rzucając w każdym zdaniu #!$%@?ą, nie być chamem,
U mnie jest, że sobie nie radzę bo jakaś tam znajoma znajomej ma 1200zł emerytury i sobie radzi. Co prawda dostaje 13, 14 emeryturę, na mieszkanie dostaje kasę z mopsu, na jedzenie też skądś tam dostaje kasę ale "przecież jest tylke różnych programów pomocowych, rząd nam tak ładnie pomaga" XDDDD starzy ludzie żyją w jakimś matrixie stworzonym przez TVPIS starzy ludzie dostają hajs skąd się da a ja jako młody musze na
jak się tak zastanowić to pokolenie dziadków nie miało tak źle.


Bo wszystko było naciągane, zakłamane, i wszyscy tak żyli w tej ściemie na kredyt, czym potem zapłacili ogromnymi kryzysami i pustymi pułkami w sklepach. To był system zaprzeczający temu, czym miał być, czyli zamiast solidarności było cwaniactwo, zamiast wspólnego rozkradanie. Gdyby ten system był rzeczywiście taki dobry, to by tak nie upadł rozwalając sobie głupi ryj.

@bitcoholic: Patrzysz przez różowe
Dlaczego miałbym za darmo zdradzać czemu do JDG dobiera się spółkę zoo jako wehikuł podatkowy? Zainwestuj w doradcę podatkowego, to ci wytłumaczy. Zatrudnianie samego siebie jako czlonka zarzadu jest popularne u programistow, co to zarabiają 15k a są tak durni że szkoda im wydać 500-1000zł na doradcę podatkowego, więc od lat wymieniają się tym protipem, który jest #!$%@?.

Bo jednoosobowe zarządy spółek są dla teoretyków debili, którzy nie wiedzą że Zus takie
@KosmicznyPaczek: sam robiłem 3 pokoje, przedpokój, kuchnię i wyszło 50k+. Potem łazienkę tu miałem fachowca z rodziny wziął za położenie kafli i oganięcie instalacji 5 k. Materiały i sprzęt nastepne 7 k. Także remont mieszkania na gotowo prawie 70k a oprócz łazienki robiłem wszystko sam. Do tego remont robiony w 2020 roku. Dzisiaj min 90 a po zleceniu fachowcowi wszystkiego lekko 100 trza dać. I to wszystko na niecałych 60 metrach.
@buczubuczu: No juz bez przesady 42k dalem za 180metrow dom glownemu wykonawcy ( lazienka,wc,gladzie,duzo betonu arch na korytarzu, podlogi, drzwi, bialy montaz, parapety i jeszcze jakies zabudowy w gk i inne #!$%@?)
Zatrudnianie samego siebie jako czlonka zarzadu jest popularne u programistow, co to zarabiają 15k .


@NaglyAtakGlazurnika: Programiści w większości siedzą na ryczałcie 12% lub ipbox bo to łatwiejsza opcja. Masz jakiś kompleks tej grupy zawodowej.

a są tak durni że szkoda im wydać 500-1000zł na doradcę podatkowego, więc od lat wymieniają się tym protipem, który jest #!$%@?


Dobrze niech będzie. Jesteś przebiegłym rekinem biznesu, który oszukał system, a wszyscy inni są