Wpis z mikrobloga

Jak kto ogarnięty to szedł na studia żeby nie machać łopatą i miał łatwą pracę biurową w socjalistycznej biurokracji (mówiło się że mgr inż. = można gówno robić i nieźle żyć).


@bitcoholic: xD kiedyś żeby pójść na studia trzeba było coś ogarniać oraz skąd wziąć kasę na utrzymanie w obcym mieście? Chciałbym Ci przypomnieć, że wtedy przyrost naturalny był wyższy oraz nie było gównouczelni, które zbierały cały plankton.
@2giekonto: Ja też lewych rąk nie mam ale mam rodzinę, dzieci i pracę w której za godzinę zarabiam więcej niż płaciłbym fachowcowi. Powiedz mi w takim razie jaki sens i logika robić taki remont „po godzinach”, kilka razy dłużej niż robiący to na „pełny etat” fachowiec?
Budowlanka w Polsce jest rajem podatkowym.


@NaglyAtakGlazurnika: Przez szarą strefę i standard rozliczania się na gębę, bo każdy myśli że będzie taniej. #!$%@? a nie taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedynie Janusz #!$%@? innych podatników oraz swoich pracowników zatrudniając na czarno, a murzyni się cieszą, bo mają 500zł więcej, brak emerytury i l4. Jeden taki ananas był u mnie na remoncie, tydzień po operacji wrócił już #!$%@?ć,
znajomi robili generalny remont piętra w domu. Około 90m2. Jeden z jego rodziców rzucił tekst: "no, to zróbcie porządny remont. Weźcie fachowca. Ile on może chcieć za taki remont, 2 tysiące?". Fachowiec wziął 20k ( )


@inko-gnito: Tu mnie wziął 25k zł za połowę tego. I był najtańszy, bo reszta ofert 40-50 tys. zł. 7 lat temu ¯\_(ツ)_/¯

Oczywiście sam remont, kapitalny, bez mebli (te w
@Pharos: potężny ekspert teoretyk wykryty xD. słaby to ty jesteś, bo wszystkie szczegóły które celowo pominąłem wypełniłeś rzeczami których w żaden sposób nie powiedziałem. Zbudowałeś sobie chochoła i z nim wygrałeś, nie ze mną ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Płacąc ZUS jako członek zarządu spółki płacisz go od kwoty minimalnej, ale mając JDG dalej musisz zapłacić składkę zdrowotną w wysokości 270,90 na karcie podatkowej i dużo wyższą kwotę
Nie ma co winić osób starszych mogą nie znać dzisiejszych cen i realiów. Swoją drogą robociznam jest mega droga i to jest masakra
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
to nie znaczy że wszyscy są tacy głupi.


@NaglyAtakGlazurnika: Nie wystawianie faktur za połowę usług w miesiącu to możliwe tylko w budowlance.

@Pharos: połowę? XDDDDDDDD

Mój szwagier ma firmę budowlaną, w miesiącu ma przychodów na 25k a na fakturach ma max 2-3 tysiące. Reszta idzie pod stołem.

Remont generalny łazienki ze wszystkimi materiałami wychodzi 8-12k a na fakturze mamy 1200 zł pod nazwą "usługa remontowa" i Bajo jajo.