Wpis z mikrobloga

No ale z raptem 300k rocznie, to skąd możesz wiedzieć o poważnych inwestycjach


@NaglyAtakGlazurnika: Przecież to ty dzwonisz. Napisałeś o programistach15k, że są durniami, bo nie korzystają z optymalizacji podatkowej, np. karty podatkowej. To ci napisałem, że nie korzystają, bo dla przeciętnego programisty taka optymalizacja nie ma sensu, bo nie każdy może z tego skorzystać. No i dodałem, że przy dochodzie 300k to nie ma sensu. A teraz wyjechałeś z przykładem
@inko-gnito: znajomy ma dom po babce ale do remontu. Bez ogrzewania. Chciał zrobić remont piętra (położenie płytek w łazience, kuchni, zrobienie odpływów, położenie gładzi) powierzchnia około 55m wycena 35 tysięcy sama robocizna xD wynajął to tak jak stoi za 800zł...
@oskar_oskarewicz:

nie przesadzacie trochę? Kiedyś z ciekawości spytałem swoich rodziców ile ich łącznie kosztowalo wybudowanie domu i powiedzieli, że na pewno ponad milion (20 lat temu czyli przed inflacja), z tym że my tam zaczęliśmy mieszkac od razu, gdy zaledwie parę pokoi było wykończonych, a wiekszosc była w stanie surowym .


Milion za dom 20 lat temu, to chyba willa 300m w Konstancinie( ͡° ͜ʖ ͡°)
uważam że księgowy który jest tak #!$%@? że rozlicza ci JDG za 250zł nawet nie będzie wiedział o co chodzi.


@NaglyAtakGlazurnika: No raczej tak :)

Wieczorem tego posta usuwam. Wystarczająco ujawniłem za darmo.


Luzik. Już przeczytałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@murison: nie wiem skąd takie ceny macie, mam 57mkw, za gładzie w całej chacie wyszło 6k, łazienka + toaleta 5k (same kafle), kafle w kuchni robił młody chlopalu, wziął 550zl, panele mi położyli w cenie zakupu, malowanie zrobił znajomy z pracy. Albo nie macie znajomych z branży, albo się dajecie dymać bo wam wmawiają ze tyle kosztuje.
@NaglyAtakGlazurnika: troche czytalem o rozliczeniach poprzez spółkę. Część z tych metod optymalizacji podatkowej było mi znanych wcześniej, a część nie chociazby z uwagi na fakt że karta podatkowa mnie nie dotyczy.

Dalej uważam, że większość tego co przedstawiłeś nie ma zastosowania dla programisty pracującego zdalnie dla jednej firmy. Może w przyszłości moja sytuacja się zmieni więc będę mieć wskazówki na uwadze