Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPaczek: znajomi robili generalny remont piętra w domu. Około 90m2. Jeden z jego rodziców rzucił tekst: "no, to zróbcie porządny remont. Weźcie fachowca. Ile on może chcieć za taki remont, 2 tysiące?". Fachowiec wziął 20k ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2143
@inko-gnito: 20k to chyba łazienkę strzelił i ubikacje. Albo nie wiem, jakiś wycinek roboty tylko. Taki Generalny na całe mieszkanie to spokojnie może 100k przebić (prostowanie ścian, podłogi, biały montaż, jakieś kafle).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@Yogi282: no ja i tak strzelałem z kosztami. Byłem nygusem do robienia elektryki w mieszkaniu na 170 metrów, ludki wydali 200 koła na elektrykę, podłogi, ściany, sufity, wylewkę, płytki, klimę (na gotowŏ), zostały im jeszcze podłogi i wyposażenie. Okna zostawiają. Ćwierć bańki poszło jak nic. Stara kamienica, więc to więcej roboty, ale i tak, taką kasę #!$%@?ć, a wciąż zostawiać sufity z papieru.

Inna sprawa, że zrobić dobrze i w terminie
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: @inko-gnito: Stare dziady nie wiedzą nic o świecie, cenach w Polsce a mają prawa wyborcze.
Dziadek, który w czasach prl pracował w jakimś zakładzie, w którym większość czasu się #!$%@?ł, chlał i kradł mógł przejść na emeryturę po 50tce i zus zaliczył mu wszystkie dodatki, typu szkodliwe, itp.
W tym czasie dostał mieszkanie spółdzielcze, które wykupił po transformacji za grosze i wysoką emeryturę (jak na czasy przed 2015 rokiem).
  • Odpowiedz
  • 265
@inko-gnito

Ja robię właśnie remont generalny. 100 m2 wyniosło mnie około 110 tysiecy, a jeszcze nie skończyłem robić pierdułek typu gładź w wiatrołapie. Większość robot robiłem sam, tylko kuchnie na wymiar i hydraulika bralem.
Starsi ludzie sa tak odklejeni czasem, ze szkoda gadać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 96
Teraz dopiero dostaną za swoje jak żywność jesienią podrożeje o 50%, energia elektryczna, śmieci a węgiel będzie kosztować 5 000 zł za tonę.

@Nowystaryziel: oni dostaną kolejną emeryturę, za to ty dostaniesz podwyżki xdd
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: nie przesadzacie trochę? Kiedyś z ciekawości spytałem swoich rodziców ile ich łącznie kosztowalo wybudowanie domu i powiedzieli, że na pewno ponad milion (20 lat temu czyli przed inflacja), z tym że my tam zaczęliśmy mieszkac od razu, gdy zaledwie parę pokoi było wykończonych, a wiekszosc była w stanie surowym .
  • Odpowiedz
  • 110
Starsi ludzie się nie znają? Ludzie, to was #!$%@?ło z cenami. Zobaczcie ile wy zarabiacie, i ile płacicie robolom, którzy krzyczą teraz ceny z kosmosu i śmieją się, że i tak frajerzy zapłacą.
Masakra.
Dobrze, że to eldorado typów, którzy krzyczą za malowanie ścian po 10pln za metr sie juz kończy.
  • Odpowiedz