Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyPaczek: nie przesadzacie trochę? Kiedyś z ciekawości spytałem swoich rodziców ile ich łącznie kosztowalo wybudowanie domu i powiedzieli, że na pewno ponad milion (20 lat temu czyli przed inflacja), z tym że my tam zaczęliśmy mieszkac od razu, gdy zaledwie parę pokoi było wykończonych, a wiekszosc była w stanie surowym .

@oskar_oskarewicz: kiedy było to kiedyś? Jak duży dom? W jakim standardzie? Budowany systemem gospodarczym czy w całości zlecony?
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: to podobnie miałem ostatnio tylko jeżeli chodzi o wynajem xD "Nie szukaj w centrum, patrz Targówek, Ursynów i za 1000 zł wynajmemiesz sobie fajna kawalerkę ewentualnie jakiś pokój za 500 zł, nie ma sensu szukać dużego mieszkania za te 2tys w tym centrum, jak ty młody i bez dzieci to aż tyle nie potrzebujesz na start" xDD Zajebista była ich mina jak im powiedziałem, że za te 2 tys to
  • Odpowiedz
Dziadek, który w czasach prl pracował w jakimś zakładzie, w którym większość czasu się #!$%@?ł, chlał i kradł mógł przejść na emeryturę po 50tce i zus zaliczył mu wszystkie dodatki, typu szkodliwe, itp.


@Nowystaryziel: Za PRL się pracowało dużo ciężej niż współcześnie
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel:

Nawet stosunkowo młodsi- po 40, którzy kupowali mieszkania przed 2010 rokiem praktycznie za bezcen- dzisiaj remont tego mieszkania wyniesie więcej wypuszczają dzieci z gniazdka to łapią się za głowę widząc ceny mieszkań czy domów w stanie deweloperskim lub cenę najmu.


Tak, przed 2010 mieszkania za darmo były. Najlepsze, że młodzi naprawdę w to wierzą.
herbatananoc - @Nowystaryziel: 

 Nawet stosunkowo młodsi- po 40, którzy kupowali mi...

źródło: comment_1655450204x7sMGXqK7NFiIOz3WaDIDX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
musi pan złożyć pismo ze mieszkanie jest panu NAPRAWDE potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@murison: A jeżeli żona jest chałupniczką to należy się panu dodatkowa izba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: w 2007-08 był szczyt bańki, do której obecne wzrosty nie mają podjazdu. Na ogórki to mogłeś jechać w latach 90., i zbierałeś dwa lata (robiąc na czarno i żyjąc jak zwierzę). Pisanie, że do 2010 był luz to żart. Weź coś poczytaj o tej bańce z lat dwutysięcznych.
  • Odpowiedz
@enzojabol: ja nie mam dwóch lewych rąk i po prostu staram się dużo rzeczy zrobić samemu. Malowanie, szpachlowanie, tapety, jakieś białe montaże, układanie paneli, prosta elektryka. To rzeczy które każdy kto ma dostęp do jutuba może zrobić sam. i Ja też to robiłem sam.
Nie umiem niestety układać płytek, ale w tym mi akurat pomógł ojciec i przy odrobinie chęci można zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Polecam ten styl życia ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@inko-gnito spółdzielnia do której należy mój znajomy zamówiła remont generalny kamienicy z funduszu na który odkładali długimi latami. Wyszło im ponad 1.3 miliona.
  • Odpowiedz