Wpis z mikrobloga

Zaktualizowali mi WIBOR 3M...
Żegnajcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kredyt na 530k (57m2 w Trójmieście)
Wzięty rok temu z 10% wkładem, mieszkanie będzie oddane dopiero w grudniu, wypłacone 5 z 7 transz.
Aktualne oprocentowanie 11,33%, w tym 4,55% marży ("ubezpieczenie" przed wpisem do księgi wieczystej)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #stopyprocentowe #wibor
piter12 - Zaktualizowali mi WIBOR 3M...
Żegnajcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

Kredyt na 530k (57m2 ...

źródło: comment_1655394735ra4OVcOedxsIClNx7yNf9E.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wzięty rok temu z 10% wkładem


@piter12: jak można zarabiać 15k, odłożyć na 10% wkładu i przez to złapać się na jakieś skrajnie chore oprocentowanie. Abstrakcja.
  • Odpowiedz
Wzięty rok temu z 10% wkładem, mieszkanie będzie oddane dopiero w grudniu, wypłacone 5 z 7 transz.

Aktualne oprocentowanie 11,33%, w tym 4,55% marży ("ubezpieczenie" przed wpisem do księgi wieczystej)


@piter12: jakie pato warunki, to pomostowe to ci d------i no i jak 10% wkladu to znaczy że się wbiłeś po same kule - no nie za mądrze...
  • Odpowiedz
Skoro odkładasz 100k rocznie a wziąłeś kredyt 400k to go nie spłacisz w 4 lata, bo masz jeszcze cos taniego jak odsetki. Widac jakie masz fajne pojecie na temat kredytów xD


@Markowsky95: debilu, odsetki place co miesiąc w racie
  • Odpowiedz
zresztą za 6 lat, to mieszkanie nie będzie kosztowało 600k, tylko milion i znowu będę musiał kolejne kilka lat odkładać i tak w kółko


@piter12: dzięki takim jak Ty, za 3 lata będzie to mieszkanie warte 400k xd
  • Odpowiedz
@piter12: nie chce Cię martwić, ale za 6 lat to już może być dołek mieszkaniowy i to mieszkanie będzie warte 400k a nie bańkę. Niedługo ludzie będą się zastanawiać co do gara włożyć a nie myśleć o zakupie mieszkania za milion
  • Odpowiedz
@PedzacaGuma
@haha123
@Markowsky95

Robię screena i Was zawołam za 6 lat jak nie zapomnę i zobaczymy jak się ceny zmieniły. Macie coś przeciwko?

Przypominam, że mamy kilkunastoprocentową inflację. Utrzyma się pewnie co najmniej do połowy 2023, a potem będzie powoli spadać. W 2028 średnia pensja to pewnie będzie z 12k brutto, a minimalna z 6k brutto. Ciężko mi uwierzyć, że mieszkania nie dojdą do 20k/m2 w Trójmieście w dobrych
  • Odpowiedz
@Leithain: jasne, rob screena i wołaj bo sam jestem ciekaw. Ja obstawiam, ze do tego czasu będzie stagnacja i lekkie spadki do 20% (2-4 lata) a potem odbije cena. Do miliona za klitkę 50m² na pewno nie dojdzie. Historycznie moze to byc max 30% wiecej przez ten czas, czyli z 500k na na 650k
  • Odpowiedz